[Help] Помощ свързана със защита на cs сървър под линукс

Slackware

New Member
Joined
Oct 19, 2008
Messages
87
Reaction score
17
Така, здравейте потребители на www.DarksTeam.NET.

Трябва ми помощ, както в заглавието съм написал относно защита на цс сървър (от към флууд атаки dos). От месец насам, някои хора се опитват да флуудват няколко от сървърите ни, имаме защита която спира UDP flood. Тук е работата, че при този вид (UDP) ИП-то на атакуващия се записва в логовете, но явно има и друг метод, чрез който я избягват и липсва ИП-то, все едно никой не е атакувал. Самия флууд представлява нещо такова: de_dust20002.bmp - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет като със сигурност този пинг, не идва от проблем с интернет или машината. Опитали сме какво ли не, restart и т.н. Сървърите ни се хостват на операционна система Slackware 13, ако някой знае как можем да се защитим по какъвто и да е било начин, ще бъда МНОГО БЛАГОДАРЕН!!!
 
Значи, FelixCat, беше казал една програма за Anti-Flood, но не знам дали става за ЦС сървъри... Все пак ако искаш опитай....

Важното е че скоро ще е оправено :]
Намерих начин да направя firewall-a на отделен PC със redirect на портовете и в същото време сървъра да функционира на 100 %

То няма да е точно firewall а нещо далеч по-добро...
ICA Server 2006
Доста функционален е и 100 % ще спре всякакъв вид флууд.
Колебанието ми е дали ще бави по някакъв начин сървъра ^^
 
Би била полезна, но в случая няма как след като се хостват под Slack 13 без графична среда. Ако имате идеи споделяйте, thanks in advance.