[Help] Отдалечен сървър със сайт

lubo55

DTeam™
Joined
Oct 27, 2008
Messages
276
Reaction score
36
Здравейте, имам няколко машини в мрежа.. Като идеята е сайта да е на една машина с Linux а сървъра на друга ?

Някакви идейки как може да стане връзката ?
 
Правиш Linux-а да ти е тип рутер който да дава интернет на windows-а където ще е сървъра. Windows-а го отваряш като цяло за Linux-а, а всички настройки по firewall's (iptabless) ги правиш на Linux машината.
За да чете mssql заявки apache на Linux-а ти е необходимо unixODBC с FreeTDS.
 
Правиш Linux-а да ти е тип рутер който да дава интернет на windows-а където ще е сървъра. Windows-а го отваряш като цяло за Linux-а, а всички настройки по firewall's (iptabless) ги правиш на Linux машината.
За да чете mssql заявки apache на Linux-а ти е необходимо unixODBC с FreeTDS.
Проблема е че машината се ползва за уебсървър с много сайтове и е с cPanel. Няма как да я направя тя да е първа в мрежата.. Всички машини са вързани към рутер, а някой минават първо през суич.

А сървъра е готов вече на машина с win. Само сайта остава (doh)

Някакви по добри идеи ?
 
За да може apache на Linux-а да работи и с mssql заявки е необходимо да се инсталира unixODBC с FreeTDS.

Накратко кажи имам си машина вкъщи и искам сайта ми да е на хостинг ;)
 
За да може apache на Linux-а да работи и с mssql заявки е необходимо да се инсталира unixODBC с FreeTDS.

Накратко кажи имам си машина вкъщи и искам сайта ми да е на хостинг ;)

Разбрах те за тези приложения към apache няма проблем с тях. Въпроса е в моя случай дали само това ще е нужно, след като описах как ми е устроена мрежата :)
 
Е разбира се трябва да дадеш и достъп на Linux машината до тази на сървъра ти и според мен ще се получи ;)
 
А каква е процедурата, ако сайта се качи на отделна машина, която е с win? Питам информативно.. :)