МВР започва безкомпромисна борба срещу пиратски сайтове

eXTenTioN

New Member
Joined
Jul 13, 2009
Messages
557
Reaction score
149
Нов епизод в борбата срещу пиратството в Интернет. След като преди няколко дни американският посланик ни критикува за това, че най-популярните сайтове в България са с пиратско съдържание, днес излезе информация, че МВР започва да ги затваря.

Това не е първата акция на полицията срещу пиратски сайтове. Асен Генов, който е борец за интернет права, в момента сърфира точно в такъв сайт, който в миналото е бил спиран и сега отново има вероятност да му се случи същото.(Замунда)

"Имаше опити срещу най-големите торент сайтове да бъдат спрени, да бъдат свалени нали, ми много бързо възстановяват базата и на друг сървър се преместват и отново създават възможност за свързване между потребителите”, коментира Асен Генов.

Торент сайтовете дават възможност да гледаш филм, за който иначе трябва да си купиш билет за кино или пък да слушаш музика, без да се налага да си купуваш диск с албума.

"Аз бях учуден, но вероятно не трябваше да се учудвам, че двата най-посещавани сайта в българското интернет пространство са за сваляне на пиратски филми, и един от тези сайтове има осемстотин хиляди регистрирани потребители, представете си какъв голям процент от българското население използва пиратски сайтове”, каза Джеймс Уорлик.

След това изказване на американския посланик МВР обяви, че започва безкомпромисна борба с пиратските сайтове.

"Твърдението на МВР, че щели да забранят замунда, арена, нали тези торент тракерите, торент сайтовете е смехотворен, определено смехотворен, той ще срещне голям неуспех, могат да се опитат да предприемат някакви действия срещу физически лица в България или нещо от рода, при условие, че нарушават законите, да, но технологически да спрат, да ограничат достъпа с едни много сериозни комунистически методи сигурно могат, но не вярвам, че МВР, управляващото мнозинство ще тръгне в посока да се заиграе още веднъж с фундаментални граждански права и свободи”, допълни Асен Генов.

От МВР уточниха, че няма да затварят сайтове, а ще водят безкомпромисна борба срещу собствениците на пиратски сайтове и дадоха за пример влизането в съда на дела срещу собственици на торент сайтове в България.
 
Last edited:
Девиза на Шопа- И 10Лв. да направят бендзино, я па че си карам колата! И без пари да е- па че го краднем!
 
Zamunda не могат да е спрат тъй като тя не се намира в България. ;)
 
Това няма да стане и след 300 години :) ... Американският посланик знае ли колко нелегални сайтове има в тяхното пространство?!?! Ако стане така, че затворят Замунда или някой от по - големите сайтове.., ще се стигне до Мулти-хакерски атаки срещу американското правителство... да не говорим, че сървърите на "нашите" е по лесно хакваем, даже и от компютър на 10 годишно дете :)
Тема писана от: N1Tr0
 
  • Like
Reactions: dmx_vladi
Успех да свалят един от най-посещаваните BG сайтове... а и то наистина май не е от BG :D
 
Доколкото сървърите на Zamunda са в Мексико или поне така съм чувал, така че пожалавам на МВР успех със затварянето на сайта :)
 
Евалата най-сетне ще ви пипнат шибаните пиратски сървари (rock)
и интернет ще се изчисти от измекяри
 
Доколкото сървърите на Zamunda са в Мексико или поне така съм чувал, така че пожалавам на МВР успех със затварянето на сайта :)
Аз пък съм чувал , че собствениците на замунда-та са интернет доставчик-а "Линкос БГ" . - Ебеш ли му майката ...




Евалата най-сетне ще ви пипнат шибаните пиратски сървари (rock)
и интернет ще се изчисти от измекяри
Що се излагаш бе мен ?
 
Евала полиция, евалата МВР (dance)(rock)
 
сървърите на МУ и на останалите игри и те са пиратски :(
 
Аз пък съм чувал , че собствениците на замунда-та са интернет доставчик-а "Линкос БГ" . - Ебеш ли му майката ...

Точно те са но сървърите на Замунда са извън България и не могат да ги спрат garga.biz също е на Linkos Bg т.е. Zamunda
 
Евала полиция, евалата МВР (dance)(rock)

Човек щи забия ена плесница :D
Що се праиш на луд? Не се излагай...
 
момчето не е пълнолетен и за това нищо няма да му направят :)
 
Както кат си пиех бира пред районното, само ми я изля нищо повече.....
 
Ако тръгнат да спират някои от торентите кадето се предлагат филми можеби ще успеят да ги свалят но сърварите на МУ ще е много трудно понеже в цяла България има само над 1 мил сървари тайче не ми се вярва и тях да тръгнат да спират. И не вярвам на това че щели да спират сайтове и такива..
 
Ако тръгнат да спират някои от торентите кадето се предлагат филми можеби ще успеят да ги свалят но сърварите на МУ ще е много трудно понеже в цяла България има само над 1 мил сървари тайче не ми се вярва и тях да тръгнат да спират. И не вярвам на това че щели да спират сайтове и такива..

axaxaxaxaxa
 
Ако тръгнат да спират някои от торентите кадето се предлагат филми можеби ще успеят да ги свалят но сърварите на МУ ще е много трудно понеже в цяла България има само над 1 мил сървари тайче не ми се вярва и тях да тръгнат да спират. И не вярвам на това че щели да спират сайтове и такива..

Май май цяла България хоства му сървъри (rofl)

Колкото до затварянето на Арена и Замунда се съмнявам ,тъй като и двата торент тракера се хостват в чужбина ,а не в България..
 
Уеб сървъра на Замунда се намира в Амстердам а сайта може да се отваря единствено от територията на България или от български проксита. Едва ли МВР ще успеят да им направят нещо ....