Компютърни езици

MaZaRa7

New Member
Joined
Apr 27, 2010
Messages
251
Reaction score
22
Дайте ми съвет на къде да се насоча за създаване на сайтове.. кой езици първоначално да започна да изучавам и с какви методи книги , уроци от интернет и т.н.т.. моля само компетентно мнение :)
 
Дайте ми съвет на къде да се насоча за създаване на сайтове.. кой езици първоначално да започна да изучавам и с какви методи книги , уроци от интернет и т.н.т.. моля само компетентно мнение :)

Да ти кажа честно и аз съм в началото.
Виж в замунда, има "PHP ръководство - 4 книги на български", добро четиво.
Аз съм прочел само първата и част от 2-рата. Нямам особено много време но мисля, че ще са ти полезни. :)

Но като цяло създаването на сайтове е много относително, рядко се среща някой който да е наистина добър в кодването и дизайна.

За начало преди всичко влез в Чичо Гошо и потърси "html how" още 1-вата страница, да се запознаеш с това "що е то код", освен ако вече нямаш такива основни познания.

И винаги си подреждай кодовете, каквито и да са те.
После ти или този след теб ще работи по-лесно, мен там ми беше грешката в началото :) Не че сега съм на далеч ;)


Компетентно ти и другите ще преценят дали е мнението ми, но поне обективно :)

Желая ти успех в начинанията и дано съм помогнал.
 
  • Like
Reactions: MaZaRa7
аз ти препоръчвам тези Научи ме! - Начало , VideoTutorials-bg.com - Начало и ако знаеш английски W3Schools Online Web Tutorials

а колкото до какви езици зависи какво искаш да правиш да кодираш/правиш сайтове или дизайни

аз почнах така
HTML
CSS
малко PhotoShop
PHP и SQL
малко JavaScript и сега jQuery което пак е JavaScript де :D
 
Благодаря за позитивните коментари :)
Мисля също така да си взема и тази книжка :)
store.bg - HTML For Dummies - -

Моето ЛИЧНО мнение е, че ще си загубиш времето с тая HTML книжка.
Може би книги с съдържание CSS, PHP, SQL - ДА, но HTML е прост код.
Ще попитам комшията ми за една книга, понеже той има доста, тъй като това си бачка, прави сайтове и ще ти постна тук заглавието. Мисля, че тя ще ти свърши много хубава работа за начало.
 
  • Like
Reactions: MaZaRa7
аз ти препоръчвам тези Научи ме! - Начало , VideoTutorials-bg.com - Начало и ако знаеш английски W3Schools Online Web Tutorials

а колкото до какви езици зависи какво искаш да правиш да кодираш/правиш сайтове или дизайни

аз почнах така
HTML
CSS
малко PhotoShop
PHP и SQL
малко JavaScript и сега jQuery което пак е JavaScript де :D

Аз вече започнах да гледам HTML уроците на carnophage много добре са обяснени и HTML не е чак толкова сложен,даже е лесен компютърен език :)
 
  • Like
Reactions: MaZaRa7
а почни да учиш html 5 без никакви знания да видим до къде ще стигнеш (y)

oveRLuckEd, що пък да не стигне до някъде, има хора които схващат бързо и им се отдава, може и да не успее без да мине подред всичко, но пък защо и да не му се получи с четене ?
 
  • Like
Reactions: MaZaRa7
а почни да учиш html 5 без никакви знания да видим до къде ще стигнеш (y)

чакай малко какъв е проблема с HTML 5 ?
Дали ще е HTML 5 или HTML 4 всичко е горе долу еднакво единственното е малко променени и deprecated tags .
А и човека иска уроци някакви, дал съм нещо което ще му е от полза ....
 
  • Like
Reactions: MaZaRa7
MaZaRa7 - до къде си, от къде започна :)
 
Само да отправя един съвет към новаците,включително мен :)

Направите си да речем папка "Самоучител" и в нея си направете папки като "HTML" "CSS" "PHP" и така нататък. И според папките си направете файл,примерно в "HTML" си правите Tagove.txt и вътре си слагата таговете с описание какво прави дадения таг,същото и с "CSS" "PHP" и така нататък.
Аз така направих,сега ако забравя нещо отварям си файла и гледам тага който ми трябва :)

Препоръчвам ти след HTML да започнеш CSS и след това PHP или JavaScript :)
 
HTML(+CSS, javascript(probably)), PHP, MySQL. Тва е минимум.
 
HTML, CSS(Сега го уча)