Кажете НЕ на ACTA в България

ReSpEc7

Well-Known Member
Joined
Sep 27, 2008
Messages
1,224
Reaction score
259
НЕ на тайното споразумение!!!


Вероятно не знаете какво e ACTA. На български акронимът би се превел "Търговско споразумение за борба с фалшифицирането". Много за него е забулено в тайна. В основите си би трябвало да защитава интелектуалната собственост и да спре ментета на световен мащаб. Такъв механизъм срещу фалшивите стоки в известна степен наистина е нужен. Всичко би било наред, ако обаче три очевидни заплахи не бяха налице:


- ACTA далеч не се ограничава само до ментетата, а възприема доста широка дефиниция на "кражба" в интернет
- ACTA практически не позволява на отделните държави да формират собствени закони и предвижда затвор за дребни нарушения, като слушане на пиратска музика!
- ACTA се обсъжда изцяло в тайна без обществени дискусии и неправителствени организации


Тук не говорим просто за спиране на торенти! Този договор задължава всички държави да предоставят на мултинационалните корпорации всякаква лична информация за предполагаеми престъпници и действа извън всякаква легална рамка и разбирания на отделните страни. Наказуеми са както тези, които "крадат" интелектуална собственост, така и онези, които пренасят информацията - като интернет доставчици и hosting компании.
Дефиницията какво е интелектуална собственост е доста общо описана и може да засегне дори блогъри, които споменават търговска марка в критична статия. Същото важи за иновации на малки компании, по-евтини алтернативи и generic лекарства, които не се нравят на големите корпорации.


България вече е подписала споразумението.


Европейският парламент вече е излязъл с резолюция против ACTA. През юни се очаква да бъде внесен
за ратификация в Европарламента и точно там ще трябва да бъде отхвърлен!

ТИ ИМАШ ШАНС ДА СПРЕШ ТОВА БЕЗУМИЕ!

КАКВО МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ, ТИ?

Можеш да изпратиш мейл до българските представители в Европейския парламент със следния или подобен текст:

АЗ съм против ратифицирането на ACTA , тъй като считам, че това накърнява правото ми на достъп и търсене на информация, както и личната ми неприкосновеност, гарантирани от конституцията на Република България!
Като ИЗБРАН ОТ МЕН, представител в ЕП, настоявам да защитите МОИТЕ права, като гласувате ПРОТИВ това срамно споразумение!



Метин КАЗАК - [email protected]
Слави Бинев
- Вече е на наша страна.
Филиз Хакъева ХЮСМЕНОВА - [email protected]
Станимир ИЛЧЕВ - [email protected]
Илияна Малинова ЙОТОВА -Вече е на наша страна.
Илиaна ИВAНОВА - [email protected]
Ивайло КАЛФИН - Вече е на наша страна.
Евгени КИРИЛОВ
- Вече е на наша страна.
Андрей КОВАЧЕВ - [email protected]
Мария НЕДЕЛЧЕВА - [email protected]
Светослав Христов МАЛИНОВ - Вече е на наша страна.
Надежда НЕЙНСКИ- Вече е на наша страна.
Владко Тодоров ПАНАЙОТОВ - [email protected]
Антония ПЪРВАНОВА - [email protected]
Димитър СТОЯНОВ - [email protected]
Емил СТОЯНОВ - [email protected]
Владимир УРУЧЕВ - [email protected]
Кристиан ВИГЕНИН - Вече е на наша страна.


Имената са в различен цвят, както следва:
* Червено - "ЗА" ACTA
* Зелено - "Против" ACTA
* Черно - "Неуточнена" позиция

(Тази информация ще се обновява в зависимост от публично обявената позиция на съответния депутат)


Ако не знаете към кого точно да адресирате писмото, можете да го изпратите до всички , като копирате
долуизписаните мейли и ги пейснете в полето До... (To...)


[email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]


Информацията е взета от Замунда.Нет ;):



Up

Можете също така да се отзовете в този уеб сайт ;):

http://www.avaaz.org/en/stop_acta/?cl=1548586766&v=12326
 
Last edited:

Life

Well-Known Member
Joined
Nov 13, 2008
Messages
1,367
Reaction score
509
Даже и да го изпратим това,няма кой да ни послуша ... след като вече е подписано :)
 

Sunwalker

Well-Known Member
Joined
Apr 25, 2008
Messages
1,811
Reaction score
376
полицията ще ме спре по улицата и ще ме вкара в затвор защото музиката ми в айпода ми е пиратска :D
 

StoneAngel

Well-Known Member
Joined
Apr 13, 2008
Messages
1,077
Reaction score
193
мене тря ме вкарат 100 години в затвор ако ми видят колко неща на телефона са кракнати ...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: oveRLuckEd

ReSpEc7

Well-Known Member
Joined
Sep 27, 2008
Messages
1,224
Reaction score
259
Даже и да го изпратим това,няма кой да ни послуша ... след като вече е подписано :)

То е подписано но не е прието още явно не си прочел какво е написано в обяснението ;д.

BTW: аз пратих e-meil :D:
 

GTI

Well-Known Member
Joined
Jan 1, 2011
Messages
1,364
Reaction score
422
Ооо не! 99% от нещата ми в ПЦто са пиратски ко прайм ся :D:
 

ElvenMu

New Member
Joined
Jan 28, 2012
Messages
74
Reaction score
41

Дали е вярно, че ще спират замунда не знам, но вече свалихме голяма част от филмите и игрите в нея :D:
 

ReSpEc7

Well-Known Member
Joined
Sep 27, 2008
Messages
1,224
Reaction score
259
UP

Вече сме привлекли вниманието на Слави Бинев и той е със нас.
Нека всеки който не е пратил Мейл да изпрати ще му отнеме точно 1 минутка Copy / Paste ;):
 

KR373N

Well-Known Member
Joined
May 18, 2008
Messages
1,943
Reaction score
446
а нема нужда да се занимавам с неща с който така или иначе няма да ги има нокога айде да видим как ще забранат да сваляш се едно да забранят на хакерите да вкарват вируси по PC-тата вие си пускайте теми за безмисления закон Супа ...
 

ElvenMu

New Member
Joined
Jan 28, 2012
Messages
74
Reaction score
41
Вече и Ивайло КАЛФИН е на наша страна :)
 

IAmSnake

New Member
Joined
Nov 16, 2011
Messages
272
Reaction score
125
Е те ако почнат да спират всички сайтове и т.н. то какъв е смисъла да даваме по 10-50 лева за интернет на месец?
 

ReSpEc7

Well-Known Member
Joined
Sep 27, 2008
Messages
1,224
Reaction score
259
Говорите само простотии момчета дори не сте прочели статията за да разберете за какво става на въпрос но пишете в темата ;):
 
  • Like
Reactions: Gasolincho

StoneAngel

Well-Known Member
Joined
Apr 13, 2008
Messages
1,077
Reaction score
193
Аз пък казвам ДА на ACTA в Бългрария !
 

hamlet

New Member
Joined
Dec 20, 2009
Messages
888
Reaction score
91
Аз пък казвам ДА на ACTA в Бългрария !

значи не ти е проблем да затворят wikipedia,youtube,vbox7 всички ъплоад сайтове и да те следят какво правиш в нета?
да се налага да си купуваш абсолютно всеки филм, книга, песен, игра, програма ( като цяло всичко за компютър...) предполагам не ти идва на акъла колко допълнителни разходи са това и че не всеки Българин може да си го позволи?
 
Last edited:

darkkingh

New Member
Joined
Mar 1, 2009
Messages
803
Reaction score
267
значи не ти е проблем да затворят wikipedia,youtube,vbox7 всички ъплоад сайтове и да те следят какво правиш в нета?
да се налага да си купуваш абсолютно всеки филм, книга, песен, игра, програма ( като цяло всичко за компютър...) предполагам не ти идва на акъла колко допълнителни разходи са това и че не всеки Българин може да си го позволи?
+1
И в крайна сметка няма смисъл от компютъра. Интернет доставчиците ще фалират и сичко свършва с кибер пространството ^_^ Твърдо против АСТА в България! Изпратих е-майл :)
 

hamlet

New Member
Joined
Dec 20, 2009
Messages
888
Reaction score
91
+1
И в крайна сметка няма смисъл от компютъра. Интернет доставчиците ще фалират и сичко свършва с кибер пространството ^_^ Твърдо против АСТА в България! Изпратих е-майл :)

Защо пък реши, че доставчиците ще фалират ? LOL
 

ReSpEc7

Well-Known Member
Joined
Sep 27, 2008
Messages
1,224
Reaction score
259
значи не ти е проблем да затворят wikipedia,youtube,vbox7 всички ъплоад сайтове и да те следят какво правиш в нета?
да се налага да си купуваш абсолютно всеки филм, книга, песен, игра, програма ( като цяло всичко за компютър...) предполагам не ти идва на акъла колко допълнителни разходи са това и че не всеки Българин може да си го позволи?

Точно така.
Не всеки Българин може да си позволи удобството да си купи всеки албум,филм,програма,ос и т.н. все пак ние не вземаме като Американците 2500 $ заплата. Ние едва вземаме 1000 лева че се чудим къде по напред да ги даваме остана и тва АСТА да го вкарат епа ние направо просяци да ставаме :D:
 
  • Like
Reactions: IAmSnake