[Help] Искам да попитам нещо за сървър

Cyber

New Member
Joined
Jun 4, 2010
Messages
34
Reaction score
1
Значи искам да попитам дали ще е добре ако пусна сървър от лаптоп сезон 4 параметри на лаптопа:4 гб рам 2х гхз хдд 320 гб но искам и да знам дали може да лаптопа да се сложи webshop защото сам чувал хора който казват че нестава.Имам и друг въпрос имам и 1 компиутър и от него ще даржа сървър и ако си купя рутер дали ще си вървят 2та сървъра нормално :)
 
вебшопа няма нищо общо с лаптопа ще можеш да даржиш ама си е по добре на пк ...до колкото рутера мисля че нестава и 2та сарвара да ги даржиш ... но се пак не сам сигорен може и да има начин ...
 
Ммм зависи от лаптопа.Ако му е много слабо захранването или е менте може да изгарми нещо :D:
 
ще вървят и двата с рутера.. на лаптоп недей хоства сървър - ще изгори най вероятно .. и уеб магазина няма нищо общо с това, че е лаптоп .. явно хората незнаят как става ;)
 
ще вървят и двата с рутера.. на лаптоп недей хоства сървър - ще изгори най вероятно .. и уеб магазина няма нищо общо с това, че е лаптоп .. явно хората незнаят как става ;)

Явно да ти кажа нищо няма да изгори :)
 
сървър на лаптоп... по добре недей... 2 сървъра с рутер... може да се пусне само дето трябва да сменяш портовете да не съвпадат и ще стане ако не ги смениш няма да стане... защо ли да сменяш портовете... защото и двата сървъра ще са с едни и същи АЙ ПИ адреси и за това трябва да са с различни портове...
 
сървър на лаптоп... по добре недей... 2 сървъра с рутер... може да се пусне само дето трябва да сменяш портовете да не съвпадат и ще стане ако не ги смениш няма да стане... защо ли да сменяш портовете... защото и двата сървъра ще са с едни и същи АЙ ПИ адреси и за това трябва да са с различни портове...

Тфа ми е ясно но за лаптопа като държах преди известно време за 3,4 дена съръвр абсолутно нищо нямаше и беше на виста никви проблеми никаф лаг никво спичане на лаптопа
 
абе най-добре с лаптоп i wireless , ходиш сереш и лаптопа е в теб :D , но няма да издържи жалкото лаптопче :D
 
абе най-добре с лаптоп i wireless , ходиш сереш и лаптопа е в теб :D , но няма да издържи жалкото лаптопче :D

Добре от каде знаеш че няма да издаржи казвали са ми хора че със по слаб лаптоп са даржали сезон 4 без проблеми.
 
Добре от каде знаеш че няма да издаржи казвали са ми хора че със по слаб лаптоп са даржали сезон 4 без проблеми.

защото ако държиш сървъра 24/7 online колко мислиш ще издържи
 
защо ли си мисля, че захранването на лаптопа ще замине? :Д
 
Лаптопа ще издържи 1 макс 2 месеца НОН-СТОП, след това се почава от сменянето на някой светлини по дисплея, чак до сменяне на лаптопа... Най - добрият вариант е да си вземеш настолно PC и да си решиш проблема :)
 
Лаптопа ще издържи 1 макс 2 месеца НОН-СТОП, след това се почава от сменянето на някой светлини по дисплея, чак до сменяне на лаптопа... Най - добрият вариант е да си вземеш настолно PC и да си решиш проблема :)

Да това ще направа :)
 
Да това ще направа :)

няма никакво значение дали е сезон 4 или сезон 23408 ..... въпроса е ,че лаптопите имат слабo захранване ... но пробвай ии кажи после какви са щетите
 
Last edited:
А нене нейскам да рескувам ако не е сигорно че ще издаржи хД
 
А да попитам като имам 2 пц-та и ги пусна със рутер и промена портовете интернета ще се дели на 2 смисал ще е двоийно по слаб ?
 
ами зависи как ги ползваш... ако си пуснал и 2-та компа и теглиш от някой сайт 1 и също нещо скороста ще е г/д една и съща на двата компа .. но иначе всеки комп си прави трафик колкото му трябва.. или докато стигнеш до платената от теб скорост xD
 
Не бе няма да се тегли нищо само сървърите ще вървът.А искамда попитам ако на 1 комп без путер пример е 50 мб данлуалд и 50 ъплоуд а ако тоя интернет свържа и второ пц със рутер ще станели нещо като 25 мб и данлуалд и ъплоуд.
 
не .. скороста за която си си платил ще се запази..
 
Не бе няма да се тегли нищо само сървърите ще вървът.А искамда попитам ако на 1 комп без путер пример е 50 мб данлуалд и 50 ъплоуд а ако тоя интернет свържа и второ пц със рутер ще станели нещо като 25 мб и данлуалд и ъплоуд.

не