[Help] Въпрос за уебШоп ДМН

hA7SH9dks

Member
Joined
Sep 30, 2019
Messages
361
Reaction score
9
Здравейте, имам сървър на му 97д и ползвам на савой уебшопа http://webshop.bavkamu.com/easy
обаче имам сървър на с6 еп3, който този уебшоп неми върши работа заради сокетите и новите айтъми и тей нататъ
преди 12-13 години като си правих сървъра съм ползвал само на савой уебшопа, с темпер датата с мозилата съм го обходил на сякъде сичките променливи Неможах да се самоинжектна със сял код - нямам адд статс и вземане на ресове от уебшопа, та въпроса ми е понеже не съм ползвал - този ДМН уебшоп и Маркетът му дали въобще са защитени, не ми се отделя време за да разглеждам всичките редове код, за това да Ви попитам имали някакви дупки които вие да ги знаете и да ми ги кажете да ги оправя?
 
Здрасти, по-скоро няма дупки, но имай в предвид, че ако ползаш някой релийз, не официалният може и да са му сложили някое капанче. Ако ползваш оригиналният, няма дупки, това им е бизнеса и няма как да си го позволят нали се сещаш, че веднага ще се оплаче някой. Така, че въпроса е за кой ДМН говорим, официалният, който е платен или някой релийс тук таме из форумите?
 
Здрасти, по-скоро няма дупки, но имай в предвид, че ако ползаш някой релийз, не официалният може и да са му сложили някое капанче. Ако ползваш оригиналният, няма дупки, това им е бизнеса и няма как да си го позволят нали се сещаш, че веднага ще се оплаче някой. Така, че въпроса е за кой ДМН говорим, официалният, който е платен или някой релийс тук таме из форумите?
аз и тука видях 1 с маркет система даже пише фулл, дали има дупки в него?
 
аз и тука видях 1 с маркет система даже пише фулл, дали има дупки в него?
И ако някой ти каже, че няма дупка, ти ще му повярваш така ли ? :D. Това е несериозен въпрос, сам трябва да си тестваш нещата, които ползваш.
 
на 97д сървърите съм тествал всичко по сайтовете е добре,
на с6 еп3 обаче ползвам webengine и не съм го тествал за сега не са ме хакнали ... няя как целия уебенгжийн да загубя толкова време в момента да си играя да го инжектвам, а скоро ще слагам и плугините които са фрий .. сега за 1 уебшоп ша триябва да си тегля acunetix web scener-а ...
 
Един бъгав уебшоп може да ти направи толкова поразии, че да не остане играч.
 
  • Like
Reactions: hA7SH9dks
значи няма за какво да се притесняваш :D
 
  • Like
Reactions: hA7SH9dks
значи няма за какво да се притесняваш :D
И все пак притеснявам се за бъдещият си 1 евентуален играч ...
 
Ако са ти платени няма да имаш проблем!
 
Специално за уебшопите на Savoy - ако ги сваляш от тук, няма да имаш проблеми. Иначе преди 3-4-5 години ми се мерна една "дупка". Не мога да гарантирам, че на другите места за патчнати.
За по-модерните уебшопи, ако хората са използвали Prepared Statements, няма да има проблеми откъм SQL Injection.
 
  • Like
Reactions: hA7SH9dks
Тоя брадми пише "removed license" , как е махнат и какво е добавено или не е никой не знае. Рафа ти каза за Savoy маркета не DMN
 
  • Like
Reactions: hA7SH9dks
Да, разбрах, просто питам и за този например - дали някой го е ползвал - кво ще каже за него..
ЕДИТ: на уебенджийн му пуснаха плъгините фрий - ще ги сложа и тях - предполагам те трябва да са"" 100% """ защитени на Теория нали?
 
Webengine е супер и е безплатен. Те половината платени сайтове, включително DMN го ползват за основа.