[Release] DT Web 0.1

Не разбирам с какъв акъл хората трият кредитите и в някой случаи си ги "присвояват",долно е. Поне Vavilon са се извинили,това е рядко срещано явление,някой да се извини.
 
  • Like
Reactions: OwneR and MeMoS
За! С двете ръце подкрепям мнението и решението на MeMoS. Главна причина поради която не искам да споделям, защото MeMoS е показно за това какво става! Нямате елементарно възпитание и отношение към труда на хората!
 
И аз съм ЗА решението на MeMoS. Пък той по негова преценка да реши на кой да дава сайта безплатно,все пак има хора тук,които са доказали че не са "долни".
 
  • Like
Reactions: OwneR and MeMoS
Момчета някой може ли да ми каже как да си добавя Deposit Stone & Depost Rena на Ivowe3 и Web Zen Bank Благодаря предварително
 
Момчета някой може ли да ми каже как да си добавя Deposit Stone & Depost Rena на Ivowe3 и Web Zen Bank Благодаря предварително

Добавяш си самите функции във modules_funcs.php после модулите във mod папката ,а после в loader.php си добавяш по 1 линк но да работи само за dt_username и после в панела си слагаш линк.. и да не забравиш в query да сложиш сял кодовете!
 
Last edited:
  • Like
Reactions: kopeletapo

Добавяш си самите функции във modules_funcs.php после модулите във mod папката ,а после в loader.php си добавяш по 1 линк но да работи само за dt_username и после в панела си слагаш линк.. и да не забравиш в query да сложиш сял кодовете!

Благодаря но как да го добавя в modules_funcs като копирам функция и сменя name с Stone и сайта изгасва (think)
P.S. Оправихме работата с Rafa също става само да го вкараш като активен модул и е готово :)
 
Last edited:
Fatal error: Call to undefined function mssql_connect() in C:\AppServ\www\configs\config.php on line 8


can some one help me? passowrd is set to sql and acc too, the base is the same MuOnline and got this error !
 
Fatal error: Call to undefined function mssql_connect() in C:\AppServ\www\configs\config.php on line 8


can some one help me? passowrd is set to sql and acc too, the base is the same MuOnline and got this error !
In the php.ini file, look for the extension_dir line.

Make sure that the php_mssql.dll file is in that directory, and also make sure to add the line:
PHP:
extension=php_mssql.dll
 
Има ли опция да направи ме маркета да бачка не с Rena,Stone и Зен. (think)

P.S. Hala Ivowe3 оправен е той е иво е велик иво е бог!! :Д
 
Last edited:
Слагате в папката themes папката 'bla' и пишете в config.php :
PHP:
	$option['theme'] = 'bla'; // The website theme / template / design
Всичко съм го правил на сляпо, така че ако има нещо няма нищо ;)
 

Attachments

  • bla.rar
    3.7 MB · Views: 49
  • Like
Reactions: LockMU
Супер е уебчето! В началото с този лоадер се подразвах, но пък е по-сигурно и вече свикнах и ми харесва. Ето го нашият дизайн на живо,http://muplayring.net който е още много далече от крайната версия. А що се отнася до правата, те задължително трябва да се слагат. Понякога един уебсайт се изменя във времето толкова, че може да не остане почти нищо от първоначалният му вид и функции, но винаги е добре да се помни откъде си тръгнал. Затова аз смятам, че най-малкото е да сложиш правата на човека, който се е потрудил първоначално. Това нищо никому не коства. А тези, които си слагат техни права на чужди неща за мен поне е обидно. Но смятам, че ако сайтът не е комерсиален, а тестов и не печели пари не е толкова фатално.
Представете си следната ситуация... отивам и боядисвам една стая за 100 лева или създавам за някоя компания някакъв модул, дизайн бутон с/у заплащане... аз имам ли права в/у модула или те пренадлежат на този, който е платил, а аз съм получил пари за това ?! Къде е отговора и кой е верният?



Има и нещо друго, че например всеки безплатен продукт си има права, дори е задължително като започваш да пишеш да кажем HTML да постваш най-отгоре примерно:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
, което си е лиценза и инструкция за браузъра. Безплатният софтуеър най-малкото, което можем да оставим като благодарност е правата.
Аз не го правя.. поне не го правя често, особенно когато бързам. Това означава ли, че не зачитам продуктът? Вие правите ли го всеки път при започване на HTML да поствате правата?
Едва ли...
Като цяло въпроса с правата на свободният софтуеър е доста комплексен и зависи дали даден продукт се ползва с комерсиална, лична употреба, и много други неща.
 
Last edited:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

това не е точно лиценз а начин как браузъра да покаже дадена страница при HTML5 e <!DOCTYPE HTML> и винаги е добре да го има дори и да има 2 реда в файла :)
 
Представете си следната ситуация... отивам и боядисвам една стая за 100 лева или създавам за някоя компания някакъв модул, дизайн бутон с/у заплащане... аз имам ли права в/у модула или те пренадлежат на този, който е платил, а аз съм получил пари за това ?! Къде е отговора и кой е верният?

Отговора е лесен, когато си получил някакво възнаграждение, дали било пари и прочие... Ти създаваш този "бутон", лого за самата компания, която след като ти приключиш държи всички права, за това се подписват едни документи, които предоставят всички права на създадения от теб продукт на компанията... от там нататък тя има пълното право да прави каквото си иска с него, тоест ако създадеш същия бутон за друга фирма и само смениш текста (логото), благодарение на този документ - дума -> фирмата има право да те съди ;] ^_^ напълно легално ;]

PS: На въпроса дали държа аз на кредитите - преди Не, от 4 години Да ;]
 
това не е точно лиценз а начин как браузъра да покаже дадена страница при HTML5 e <!DOCTYPE HTML> и винаги е добре да го има дори и да има 2 реда в файла :)

Съгласен, аз написах "вид лиценз" и "инструкция за браузъра". Пък и не ми се спори, аз съм далеч от вашите знания. Изобщо не разбирам от тези неща и едва ли ще се науча. Но присъствах на една eдна лекция на IBM, към един курс към тяхната компания и това ми остана в главата. Виж какво пише:


" When creating an HTML5 document, the first line of the document should be this tag:
<!DOCTYPE html>
The DOCTYPE tag always begins with an exclamation point and is always placed at the beginning
of the document, before any other tag. Most HTML tags are not case-sensitive, but the word
DOCTYPE should always be uppercase.
Using the DOCTYPE tag is like signing a contract. It is an optional tag, but when you use it, you
are promising that your coding will conform to certain standards. When a web browser encounters a
DOCTYPE tag, it processes the page in standards mode. When it doesn’t encounter the DOCTYPE tag,
it can’t assume that the page conforms to a standard, so it processes the page in quirks mode. When
the browser sees the tag <!DOCTYPE html>, it assumes you are using HTML5.
The distinction between standards mode and quirks mode came about in earlier days, when there
were problems with standardization between web browsers. With some browsers, to display pages
properly, you needed to get a little creative with the HTML code. Modern HTML coding does not allow
that, but some older pages still include these obsolete workarounds. By using the DOCTYPE tag,
you are making a promise to the web browser that there is nothing but pure HTML code in the page.
(And, since I’m teaching you to do everything the right way, that’s a reasonable promise you can
make.)"
 
Last edited:
Отговора е лесен, когато си получил някакво възнаграждение, дали било пари и прочие... Ти създаваш този "бутон", лого за самата компания, която след като ти приключиш държи всички права, за това се подписват едни документи, които предоставят всички права на създадения от теб продукт на компанията... от там нататък тя има пълното право да прави каквото си иска с него, тоест ако създадеш същия бутон за друга фирма и само смениш текста (логото), благодарение на този документ - дума -> фирмата има право да те съди ;] ^_^ напълно легално ;]

PS: На въпроса дали държа аз на кредитите - преди Не, от 4 години Да ;]



Именно, затова го казах реторично. За мен въпроса също е ясен. То е същото навсякъде.. Ще дам пример за Е-books, защото е най-елементарен и лесно разбираем. Специално за компаниите за WebDesign, и като цяло в Интенет всичко се копира и 1/100 е реално нов код всичко останало е едит и копи-пейст.
Преди повече от 10 (вече не помня,защото съм стар) години си спомням един приятел какво ми каза, след като го помолих да ми даде неговото дискче с "Delphi" и имах желание да започна да се уча и да си направя едно елементарно плеърче за музика като уинамп. Той беше доста напред с матриала в програмирането, създаваше програмите в данъчното и по него време 99-2000 година беше много трудно да намериш някого когото да попиташ за нещо свързано с компютрите. Та той ми каза следното нещо още тогава: " Защо ще се мъчиш да правиш нещо, което вече го има разработено от професионалисти. Само ще си загубиш времето и резултатът е неясен, дори нищо конкретно няма да научиш и вероятно напълно ще се откажеш. По-добре хвани един отворен код и си го едитни и така повече ще научиш". Тогава ми стана много тъпо, хем исках да се науча нещо - хем пък и в неговите думи виждах логика.
А ето го и примера с книжките:
1.Измисляш тема
2.Намираш писател
3.Наемаш го
4.Подписва декларация, че няма права в/у написаното
5.Плащаш му
6.Продаваш книгата
-----------------------------------------

Обаче тук говорим за свободен код, без пари лицензи и обвързвания и във връзка с това най-малкото, което може да се направи за хората, които са се потрудили е да им сложим един вид реклама на техният продукт.
Рекламата е най-скъпата инвестиция и повечето сериозни компании плащат 80% от печалбата си за реклама.

Както и да е станахме много дългословни.. или по-точно аз. Направих го за да обясня на тези, които не уважават правата на някого или техния труд да разберат, че това не е нещо задължително, а най-малкото една благодарност и опит да се помогне на този, човек или фирма да намери клиенти, популярност и т.н. Защото нашата приказка " Покрай сухото гори и мокрото" тук важи с пълна сила. Опредлено безплатният код е вид реклама за създателя и разпространявайки го, като вид промоция, все някой ще го оцени ще го хареса, ще го закупи или ще наеме този човек да свърши нещо за него.
Това е целта на правата в свободният код поне за мен, освен ако не е злонамерен код, там нещата стоят по друг начин(rofl)

Спирам до тук.
 
Last edited:
Защо като заредя Web-a ми дава " Invalid symbols!".На бяла страница ????
 
Малко Ъпдейт на темата :)
Значи имам разрешение от моя приятел MeMoS да направя моя версия на ДТУеб-а, за сега изглежда така малко инфо ще Ви дам... НАПЪЛНО ФРИЙ я правя ако я харесвате може да ми помагате с опциите :) (Всичко писано е лично от мене, даже Overlib си е мой!!!) PHP 5.2, JQuery 2.1.1 (Custom), CSS 2.0, CSS 3.0

Снимки:
DTWeb 0.1 - Reborn - Index.jpg

DTWeb 0.1 - Reborn - CustomJQ.jpg

DTWeb 0.1 - Reborn - Config.jpg

DTWeb 0.1 - Reborn - Library.jpg

DTWeb 0.1 - Reborn - Overlib.jpg

Дано Ви хареса :)

PS: Отделям по 2 - 3 часа на ден... повече просто немога.... |-)
 
  • Like
Reactions: eXecuteR
killar4eto

тук
attachment.php

няма ли да е по добре ако ползваш масиви(array) ?

или най добре направи един клас който да се занимава с настройките (при мен е така) много е лесно

примерно:
правят един файл "server_info.php" в папката "config" и от там зареждат файла
PHP:
//някъде в главния class примерно ще имаш 
public $config = new Config();//това е само пример никога не зареждайте директно

//след това някъде из кода може да направят
$this->config->load('server_info');

// после просто
echo $this->config->server_info['server_name'];