[Help] Windows firewall configuraiton

varcush

New Member
Joined
Sep 16, 2008
Messages
21
Reaction score
0
Hello Guys,

I have some problems, i searched over the internet but i did not managed to find what i have been looking for.

I need a tutorial to configure windows server firewall, block/allow ports INBOUND/OUTBOUND Rules.
 
Hello Guys,

I have some problems, i searched over the internet but i did not managed to find what i have been looking for.

I need a tutorial to configure windows server firewall, block/allow ports INBOUND/OUTBOUND Rules.


te ajut eu ma , cauta-ma in private
 
pune omule mana si instaleaza windows 7 opresti update+firewall windows

instalezi ESET Smart Security 8 ai antivirus plus firewall ori Outpost Firewall Pro 9.2 ai securitate atat la server cat si la net doar trebuie sa faci acolo cateva mici setari

contra flood gen ddos iti recomand Anti DDoS Guardian 3.3 vs KiwiGuard-Cracked
la fel trebuie sa faci acolo cateva mici modificari si vei avea dublu protectie
 
ce windows 7 ma , windows server 2008 r2 the best , ce-a ce nu ai folosit niciodata amice :)
 
ce windows 7 ma , windows server 2008 r2 the best , ce-a ce nu ai folosit niciodata amice :)

dai foc la coaja ta de windows (chuckle) sincer ? nasi folosi asa ceva ca nam pentru ce

windows 7 ce are ? (chuckle) este foarte bun daca sti sa faci securitate
plus merge sa ti server de mu ca nuti place tie problema ta

tu mergi pe ideia ca daca se numeste windows server 2008 r2 automat ai securitate avansata ?
(chuckle) egal cu 0 cand so pune unu cu un flood avansat iti moare in 2 secunde

eu de la windows xp acum am windows 7 ca miam cumparat o unitate noua si tin pe ia server de mu cu securitate avansata unde nai nici cea mai mica sansa sami dai flood plus totu automat
 
Last edited: