[Dev] WebQuest System

Do you like the idea?


  • Total voters
    44
да използва дб-то на някой webshop ако има инсталнати, защото няма как да прави промените в дб-то без да има всички итеми, или като ги направи ще търка итеми.

Ма ти май не си чел постовете нагоре... НЕ искам да ползва ДБ... иначе до сега знаеш ли колко бързо да съм го направил... Мразя лесните работи, за това измислям други начини ;]... Пък и аз не съм от хората Copy/Paste... На който не му харесва начина ми на мислене и писане... -> поздравче 100 Kila feat. DJ DIAMONDZ - Аз съм 6 [Official HD Video] - YouTube :) (devil)

PS: Да наблегне над частта със средни пръсти.
 
Ма ти май не си чел постовете нагоре... НЕ искам да ползва ДБ... иначе до сега знаеш ли колко бързо да съм го направил... Мразя лесните работи, за това измислям други начини ;]... Пък и аз не съм от хората Copy/Paste... На който не му харесва начина ми на мислене и писане... -> поздравче 100 Kila feat. DJ DIAMONDZ - Аз съм 6 [Official HD Video] - YouTube :) (devil)

PS: Да наблегне над частта със средни пръсти.

PHP:
$shop[1]=array('id'=>1,'name'=>"Jewel Of Chaos",'item'=>"0F00FF000016E10000C0000000000000",'serial'=>"000016E1",'X'=>1,'Y'=>1);

нещо такова ?
 
PHP:
$shop[1]=array('id'=>1,'name'=>"Jewel Of Chaos",'item'=>"0F00FF000016E10000C0000000000000",'serial'=>"000016E1",'X'=>1,'Y'=>1);

нещо такова ?

Не абсолютно не такова... просто при `Quests.SCRIPT` файл-а има едно:
[QuestPrize]Item ID[/QuestPrize], ето това тук ще стане така:
[QuestPrize]0000FF[/QuestPrize] - където 0000FF = Kris, тези хексове може да се виждат от MuEditor-а... точно това казах, че е гадната част... другото ми предложение беше да го направя така:
[QuestPrize]Kris[/QuestPrize] - от което ще направя файл, който ще търси името и ще вземе остатъка на Hex ^^... абе с 1 дума Автоматик :D :D

PS: Името на файл-а може да е ItemIDs.SCRIPT и към него ще е така:
PHP:
//Item Kriss
[Item Name]Kris[/Item Name]
[Item Hex]0000FF0000003240[/Item Hex]
...
//End of Item Kriss
 
Last edited:
Като цяло идеята без да бърка в дб е много добра, но как ще взимаш сериял номер за итема? (аре сериала някак ще го генерираш има много начини за генериране на числа)
Как ще се добавя за играча без да бараш в дб-то.
Странно ми изглежда, но ще се радвам да ме разубедиш като го довършиш. :)

Информацията може да я изкараш и от ?/muserver/data/lang/???/item.txt за теб не е проблем ;)

УСПЕХ!
 
  • Like
Reactions: killar4eto
Да си кажа от сега абсолютно несъм сигурен в това което казвам, но може и да е истина (rofl)
Мисля, че може да се пращат пакети към самия GameServer (директно), както има скрипт за пишеш на Global Chat (админ чат) през php, така вероятно ще може и да се праща пакет за ъпдейт на Warehouse
 
Да си кажа от сега абсолютно несъм сигурен в това което казвам, но може и да е истина (rofl)
Мисля, че може да се пращат пакети към самия GameServer (директно), както има скрипт за пишеш на Global Chat (админ чат) през php, така вероятно ще може и да се праща пакет за ъпдейт на Warehouse

И ако го направя, и някой успее да разбере това и Ви хакне... аз го отнасям... ;] Мне мерси ;]
 
извинявам се за прекъсването, но малко се разболях от едно гадно вирусче..., та както и да е... кажете при Вас как е Credits таблицата?!!!!?!?
 
Демек си използвам WebShop таблиците :D :D

PS: Щот при мен са в MEMB_STATS...
 
Лично аз си правя нови колони в мемб_инфо таблицата, но както и да го направиш се едитва лесно :p
 
  • Like
Reactions: killar4eto
извинявам се за прекъсването, но малко се разболях от едно гадно вирусче..., та както и да е... кажете при Вас как е Credits таблицата?!!!!?!?

Защо не го направиш с променлива това нещо (колоната и таблицата)?

За да стане "Select * from $table where $column.......", примерно :)
 
,,Като сте почнали дайте и Ресет система да направим че няма" (think)
 
,,Като сте почнали дайте и Ресет система да направим че няма" (think)

Ти идиот ли си или пълен олигофрен? Убедил съм се с времето, че си много западнал тип. Просто продължаваш да го доказваш! (puke) (n)
 
  • Like
Reactions: killar4eto
ReSpEc7, голямо хейтърче си бил ;] ^^ да знаеш, че помня дълго време ;]

PS: 1 No си дал, което няма лошо, имаш право на глас, но не и на пук да го правиш... късметлия си че нямам права...
 
Супер идея чакам я готова с нетърпение.
killar4eto & Dea7h моите идоли ;)
 
Искам да кажа само едно За теб може да е кирлив ама за някой друг ще бъде мн полезен .
 
Last edited: