[Req] today online accounts

hA7SH9dks

Member
Joined
Sep 30, 2019
Messages
361
Reaction score
9
Hi Can someone share the Total Online accounts for TODAY Script? Thanks
Need it for v. 0.97d
 

r00tme

Member
Joined
Feb 4, 2021
Messages
73
Reaction score
63
Щом се касае за деня, не би трябвало да ни интересува друго освен ConnectTM колонката. Това ми се струва, че ще ти върши работа, само трябва да извадиш резултата.

PHP:
//za test v Query analyser
Select count(*) as total_played from MEMB_STAT where convert(DATE, cast(ConnectTM as smalldatetime), 101 ) like convert(DATE, cast(GETDATE() as smalldatetime))
   

//PHP
$played_today = mssql_num_rows(mssql_query("Select * from MEMB_STAT where convert(DATE, cast(ConnectTM as smalldatetime), 101 ) like convert(DATE, cast(GETDATE() as smalldatetime))"));
 

hA7SH9dks

Member
Joined
Sep 30, 2019
Messages
361
Reaction score
9
да го извядя в с мисал echo / print $played_today ? ще пробвам, благодаря. Ако Стане Ще ВИ Пиша в кредитите в сайта
едит: ако може и за изваждането на резултат кода за сеи случай плс
 

hA7SH9dks

Member
Joined
Sep 30, 2019
Messages
361
Reaction score
9
пробрах скрипта работи обаче след 5-6 рефреша става на 0 цифрата ... защо ли?
 

r00tme

Member
Joined
Feb 4, 2021
Messages
73
Reaction score
63
Аз съм гледал да го направя, "умно" ама може и да е станало "счупено". Не съм го тествал, по-скоро беше индикативно като идея. Нямам база иначе бих си поиграл да го тествам. Другият ти вариант е да ги записваш във файлче някъде, което да си ресетваш всеки ден. Може и в сесийка или в базата даже ако искаш да водиш някаква статистика.
 
  • Like
Reactions: hA7SH9dks

RaFa

Team Member
Joined
Jan 24, 2009
Messages
783
Reaction score
472
Това дали ще стане?
SQL:
SELECT * FROM MEMB_STAT WHERE DATEDIFF(day, MEMB_STAT.ConnectTM, GETDATE()) = 0

Източник: https://stackoverflow.com/questions/1503298/sql-statement-to-select-all-rows-from-previous-day

@r00tme най-вероятно твоята заявка не се получава, заради like statement-a. Не ми е ясно какво точно се сравнява (нямам SQL Server пред мен), но може при смяната на секундите/милисекундите да не матчва нещо

EDIT: При всички случая date колоните могат да се сравняват, aka ConnnectTM >= startOfToday (не знам как да вземеш start of today)
 

hA7SH9dks

Member
Joined
Sep 30, 2019
Messages
361
Reaction score
9
Това дали ще стане?
SQL:
SELECT * FROM MEMB_STAT WHERE DATEDIFF(day, MEMB_STAT.ConnectTM, GETDATE()) = 0

Източник: https://stackoverflow.com/questions/1503298/sql-statement-to-select-all-rows-from-previous-day

@r00tme най-вероятно твоята заявка не се получава, заради like statement-a. Не ми е ясно какво точно се сравнява (нямам SQL Server пред мен), но може при смяната на секундите/милисекундите да не матчва нещо

EDIT: При всички случая date колоните могат да се сравняват, aka ConnnectTM >= startOfToday (не знам как да вземеш start of today)
май стана мерси, ще видим утре дал ще се занули
 

r00tme

Member
Joined
Feb 4, 2021
Messages
73
Reaction score
63
И двете заявки вадят по 2 резултата, което е вярно, защото в базата имам 2 акаунта влезли днес и един утре :D. Датите обаче не можеш да ги сравняваш директно трябват да се кастват, както се вижа долу в примера. Или да ползваш DATEDIFF функцията, която го прави.



0190c15d07eb9c6d5054c697b0f860b7.png
 
Last edited:

hA7SH9dks

Member
Joined
Sep 30, 2019
Messages
361
Reaction score
9
http://bavkamu.com/index.php?page=copyrights

Thanks for the Help also on: ******** RaFa, r00tme​

сложих ви 1 малка благодарност и на 2мата за помоща, И да помагате пак ей!
сложих тос скрипт на рафата щот най-точно ми ги показваше ЗА МОЯ сял който е малко стар и тъпо настроен, затуй дава малко грешки и той
 

r00tme

Member
Joined
Feb 4, 2021
Messages
73
Reaction score
63
Какви кредити е пич нито него нито мене ни интересуват подобни неща. Ние пак ще помагаме не бой се.
 
  • Angry
Reactions: Dea7h

hA7SH9dks

Member
Joined
Sep 30, 2019
Messages
361
Reaction score
9
Какви кредити е пич нито него нито мене ни интересуват подобни неща. Ние пак ще помагаме не бой се.
упоменаването на кредити за скриптове/помощ е задалжително за всеки самоуважаващ се собственик на сървър който използва скрипт/труд от друг човек. туй се казва Fair Play.
всеки скрипт съм му оставил почитта към автора като сам го писал тука в копирайт / кредити, даже и савой уебшопа и мууеб тъмплейта кредитите съм оставил - давам пример на хората - тей се прай :)