[Help] Sqlserv(MSSQL) use a lot of ram memory

Status
Not open for further replies.

resistant

Member
Joined
Aug 17, 2008
Messages
119
Reaction score
22
След 5 дена UpTime на сървъра MSSQL-а му става нещо и взема 1.3GB RAM

ето снимка

123zpz.jpg



Моля за помощ!

намерих това : http://www.mydigitallife.info/2008/...am-system-by-locking-pages-in-memory-and-awe/

дали ще помогне?
 
Слагал ли си някакъв скрипт отделен или накви процедури да си направил,тия скриптове където ги е релииснал,Mortred ли е къв е там са пълни боклуци(ебават сичко).
 
Нищо не съм слагал нито ползвам Jobs.
 
аз като гледам повечето процеси ти вървът доста над нормалното ^^
 
Смени си Windows-а и ще се оправи. Давам ти 1 пример на мен апачето максимално ми е използвал 30 мб а на теб ти използва 120.. Това е единствено от Windows-a сигурно си с някоя самоделка.
 
предполагам че ползва Windows Server?
 
Да точно така! Ползвам Windows Server 2003 SP1 - инсталирал съм го от оригинален диск и е максимално олекотен, нямам абсолютно никакви проблеми, но немога да разбера от какво се получава тоя проблем.. след 5 дни uptime процесът "sqlserv.exe" започва да расте и да заема четвърт от цялата ми памет.

Преди инсталацията на MSSQL 2000 ми изписваше, че не се поддържа от windows-a и че трябвало да инсталирам върху него след инсталацията SP3 или SP4 не помня точно.. не го направих защото видях, че тръгва без проблеми ама сега явно ще трябва да пробвам да инсталирам Service Pack 4.
 
Last edited:
Слагал ли си някакъв скрипт отделен или накви процедури да си направил,тия скриптове където ги е релииснал,mortred ли е къв е там са пълни боклуци(ебават сичко).

боклук си ти бе чикиджия изтръпнал
 
остави си windows server-a SP1 ако не искаш да имаш проблем с МУ сървърите и бтв лично мой съвет ползвай SQL сървър версия 2005..
 
даже 2008 си свали по нови неща и по оправен е от другите ;) ще ти хареса
 
зависи за какво го ползваш в 2008 логиката е леко сменена и някой процедури функций и прочие писани за по-стари версий могат да си направят шега на 2008.. иначе бази правени за 2000 се поддържат 100% от 2005 а до 2008.. не мога да гарантирам на своя воля е това.. а обратната връзка не работи :)
 
Незнам много много да бодаря с 2005, но ще го пробвам.

Мерси
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.