[Guide] SQL2008, Инсталация + използване

Deadman

Banned
Joined
Mar 17, 2014
Messages
323
Reaction score
281
След като видях безброй коментари от сорта "как да си сложа сял 2008" ,"как да ресторна дб при сял 2008" ,"ама не разбирам от 2008 ,свикнал съм на 2000" се вдъхнових да направя guide по темата на БГ и да се приключи веднъж и за винаги с въпросите в Darksteam.

- Изключително елементарна е самата инсталация и работата с SQL2008 R2.

SQL2008R2 + Management Studio с безкраен лиценз.
Изтегли:
SQL2008R2

Инсталация на SQL2008R2:
Направил съм видео за цялата инсталация.
Видео: 's video - Install SQL2008RT2 | Vidme
(Ако имам правописни грешки в видеото ще ме извините.)

Работа с SQL2008R2: (Database restore ,Table edit ,Table design ,Query)

1. Database restore:

Отваряте Management Studio цъкате на папката Databases > Create Database и я надписвате MuOnline ,след това > Дясно копче на MuOnline > Tasks > Restore > Database..
Отваря ви прозорче ,избирате From Device цъкате на бутона от дясно и намирате MuOnline.bak ,след като го изберете отдолу в таблицата ще се появи информация за ДБ-то ,вие трябва да сложите тикче в таблицата
Select the backup sets to restore , точно под "Restore".
После горе в ляво пише: Select a page и под General цъкате на Options и в дясно под надписа Restore Options слагате тикче на Overwrite the existing database (WITH REPLACE) и цъкате ОК.
И така вече сте ресторнали датабазата.

2.Table edit and Design:
под папката Database в ляво от MuOnline Има едно " + " цъкнете го ,сега цъкнете на Tables и ако искате да промените стойностите на някоя таблица примерно на dbo.Characters ,дясно копче > Edit Top 200 Rows ,ако искате да промените самата таблица ,дясно копче > Design.

3. Query Codes
Много е просто ,дясно копче на MuOnline > New Query > вкарваме скрипта в полето > и горе в менюто пише " ! Execute " ,вие го цъкате и сте готови.

4. Ако ви дава грешка като Design-вате таблица.
Ако ви дава грешка като се опитвате да промените колона най-вероятно има Primary Key ,който служи като защита. Дясно копче на таблицата > Design и после дясно копче на малкия ключ върху първата или втората колона ,там е обикновено със жълт цвят е иконката на ключа > Delete Primary Key > едитвате си таблицата > после пак дясно копче на колоната от която сте махнали ключето и натискате Set Primary Key за да го сложите пак и да е защитена таблицата.

- Да ,толкова е просто и дори бих казал ,че е по-удобен от SQL 2000.
- Ако имате проблем с инсталацията пишете в коментарите и ще ви помогна до колкото мога.
- Използвайте SQL2008 от линка по-горе!!!

Ако съм помогнал не се стеснявайте да натиснете Thanks бутона.
 
Last edited:
Този sql 2008r2 тръгва ли на Windows 7 64bit, че който и 2000 да сваля никой не тръгва?
 
Да ,и 2000 върви ,но се пуска с малко мерак.
 
  • Like
Reactions: getrekt