[Help] SQL Query

hA7SH9dks

Member
Joined
Sep 30, 2019
Messages
361
Reaction score
9
Здравейте,
Трябва ми код за сял-а, който ще бъде пускан от сял агента всяка седмица,

http://fun.bavkamu.com/index.php?page=sky

SELECT TOP 100 * FROM Character where SkyEventWins > 0 ORDER BY SkyEventWins desc

на DarksTeam 0.97d сървър файловете и базата съответно трябвами за БЦ/Ски евент/ДС Топ 10 играча които са да получават съответно
1.во място 1000 кредита
2-ро 900
3-то 800 ...
и след това да се рестартирват точките на 0 да стават ( да се занулява класацията след като им даде кредитите на първите места)

http://fun.bavkamu.com/index.php?page=bc
"SELECT TOP 100 * FROM EVENT_INFO_BC ORDER BY Point desc"

..... ????????????????
 
Този даваше боксове автоматично, но можеш да видиш заявките, то дали ще дава награди точки, кредити, боксове или каквото и да е друго е все едно, логиката е една и съща.

https://mega.nz/file/9Y03gJiA#SQtlmNaz2GJZwbhJa3ZYOYH8zdkpQ1WImwq-XOTyObY

https://mega.nz/folder/UUE0EB5S#lSLzs8voF6bMLej6Gv7ANA - Погледни на @Borka7aQ в неговият имаше месечен, седмичен и т.н, в този релийс има повече отколкоо ти трябва :D
 
Last edited:
  • Like
Reactions: hA7SH9dks
аз съм туп и нямам логично мислене за да не се напрягам да мисля, ми трябва готов &Query само &query-to то ще е нещо подобно: ORDER (/selec) t top 100 * FROM Character where SkyEventWins > 0 ORDER BY SkyEventWins desc, и натам незнам как ще е ъпдейт чарактер set credits + ....... това на сял агент ще си го пускам само Query-to ми трябва ИДЕЙ ????

Демек само 1 просто &QUERY за сял-а ми трябва което
1. да селектва топ 10 от скиевент победителите, и да им дава по еди колко кредита
2. да ресетва точките им (ски евеент победи или дс точки или бц уйнс) на 0
 
Last edited:
аз съм туп и нямам логично мислене за да не се напрягам да мисля, ми трябва готов &Query само &query-to то ще е нещо подобно: ORDER (/selec) t top 100 * FROM Character where SkyEventWins > 0 ORDER BY SkyEventWins desc, и натам незнам как ще е ъпдейт чарактер set credits + ....... това на сял агент ще си го пускам само Query-to ми трябва ИДЕЙ ????

Демек само 1 просто &QUERY за сял-а ми трябва което
1. да селектва топ 10 от скиевент победителите, и да им дава по еди колко кредита
2. да ресетва точките им (ски евеент победи или дс точки или бц уйнс) на 0
Значи нямаш викаш логично мислене, иначе искаш една заявка за целият процес :LOL: . Ти знаеш ли, че ако е една заявка ще е поне 30 реда, защото имаш различни таблици да селектваш и ъпдейтваш моето момче, един път селектваш характер, но кредитите се ъпдейтват на акаунт, после имаш switch кейсове за всяка позиция и накрая ресет на точките.

ChatGPT разбира и шлиокавица, поговорете си малко и ще ти помогне... ама забравих, че нямаш логично мислене, сега като се замисля може и да не може да ти помогне.

3b5d029f886b9fae739d5b9fd262b522.png
 
  • Like
Reactions: hA7SH9dks
Значи нямаш викаш логично мислене, иначе искаш една заявка за целият процес :LOL: . Ти знаеш ли, че ако е една заявка ще е поне 30 реда, защото имаш различни таблици да селектваш и ъпдейтваш моето момче, един път селектваш характер, но кредитите се ъпдейтват на акаунт, после имаш switch кейсове за всяка позиция и накрая ресет на точките.

ChatGPT разбира и шлиокавица, поговорете си малко и ще ти помогне... ама забравих, че нямаш логично мислене, сега като се замисля може и да не може да ти помогне.

3b5d029f886b9fae739d5b9fd262b522.png

можели query-то в текст моля че в снимка немога да видя реда отдясно ко пише
 
радвайте се че има на кой да помагате, докато чат ботовете не са ви изместили напълно :D :D
 
Е добре де човек, не виждаш ли, че чичака просто е копирал 1 към 1 поста ти е го е paste-нал на бота. Спести си време и го направи и ти и ще получиш същия отговор вместо да чакаш ...
 
  • Haha
Reactions: chichoDqdko
и тъкмо ще научи нещо ново и утре той ще помогне на някой друг.;)
 
  • Like
Reactions: GTI
радвайте се че има на кой да помагате, докато чат ботовете не са ви изместили напълно :D :D

Ако ще трябва да пиша неща за да помогна на някой, които съм писал вече, няма тръпка, защото няма предизвикателство, няма неизвестни, няма какво да науча и е загуба на време. След като няма какво да науча ново, вместо да питам бота как да ми свърже 5 заявки в една бих го питал например как да напише кернел/драйвър за GPU, ще науча повече и по-интересни неща. Аз ти давам насока, ти ако искаш се хвани и си го направи, или използвай вече направените, другия вариант е да чакаш някой да ти даде една заявка. Дадох ти повече от достатъчно за да ти помогна, и готови решения, и идея да ползваш чата да ти свърже нещата. Едно време се питаше чак, когато си изчерпал всички възможности и обикновенно се случваше, че докато ти отговорят вече си го решил проблема. На такива да помогнеш с удоволствие, в които виждаш желание и потенциал. На търтеи с еднодневки какво да помагаш, общо взето едно и също с години се пита, и никой не си прави труда да прочете 2 реда из форума.
 
Last edited:
Мързела, незаинтересваността и посредствеността са най-лошият порок на тази генерация. Ти за бота да ни вземе работата не бери грижа, ние, които не ни мързи да мислим, намираме решения и бачкаме здраво няма да останем без работа.
 
добреде дайте 1 цял код да го видя целия ко толкос
 
има скролбар надясно пишели нещо след запетаята ма интересува
 
  • Haha
Reactions: Dea7h
давайте направо 1 дебъгер да тегля и да не са занимавам с глупости тогас
на тос чат бот можели да му кажа да ми направи 1 сървър на му направо ?
 
давайте направо 1 дебъгер да тегля и да не са занимавам с глупости тогас
на тос чат бот можели да му кажа да ми направи 1 сървър на му направо ?
E, ако можеше и това, щяхме да сме без работа :D
 
  • Like
Reactions: hA7SH9dks
UPDATE Character SET credits = credits + 100, SkyEventWins = 0, SkyEventPoints = 0, DSPoints = 0, BCWins = 0 WHERE id IN ( SELECT id FROM Character ORDER BY SkyEventWins DESC LIMIT 10 );

код Ала Chat GPT
 
Добре браД, ай дай една база с някакви герои и акаунти да напишем куерито. Няма как да ти го напишем и да сме сигурни, че ще бачка без да знаем структурата и записите в базата. Трябва да се тества.
 
  • Like
Reactions: hA7SH9dks
Btw blagodarq na vsicki za helpa prosto I az moga napisha query no iskam da vidq nqkoe Drugo deto bachkanda go sravnq s moito poneje nqqm test server
 
UPDATE Character SET credits = credits + 100, SkyEventWins = 0, SkyEventPoints = 0, DSPoints = 0, BCWins = 0 WHERE id IN ( SELECT id FROM Character ORDER BY SkyEventWins DESC LIMIT 10 );

код Ала Chat GPT
Това ще дава на всички еднакви точки обаче
 
  • Like
Reactions: hA7SH9dks