[Help] Server Lag Problem

ohrana

New Member
Joined
Mar 10, 2011
Messages
23
Reaction score
3
Здравейте да ва попитам нещо ако може да ми кажете.
сервера ми е 97д+99и версиа всики се оплакват че им лагвало.
ето ми изискваниата
http://store.picbg.net/pubpic/35/1B/ed9ef75a24d7351b.bmp ,
http://store.picbg.net/pubpic/B6/FC/363f180c4e17b6fc.bmp ,
http://store.picbg.net/pubpic/53/A7/4aaaae72027c53a7.bmp ,
http://store.picbg.net/pubpic/2D/42/a72a29a62be32d42.png ,
някой може ли да каже от какво е ?
и има ли някав начин да се пренахне лага в сервера или да се намали.
Моля някой да помогне.
 
Невиждам какви са ти изискванията :) шегувам се :)
За лаг в сървъра ти проблема може да е от интернета :) не към всички доставчици може да ти е такъв интернета както към Cooolbox в Пловдив. Също така гледам, че рам паметта ти е 2ГБ а при пуснат сървър ти остава ~400MB свободна.
Това значи, че ти освен сървър на компютъра друго не е препорачително да пускаш :)

Btw чувал съм, че хората които са на Evrokom имат този проблем с lag в сървъра им :)
 
не е от компа ти аз имам същия проблем и аз съм на евроком
 
Невиждам какви са ти изискванията :) шегувам се :)
За лаг в сървъра ти проблема може да е от интернета :) не към всички доставчици може да ти е такъв интернета както към Cooolbox в Пловдив. Също така гледам, че рам паметта ти е 2ГБ а при пуснат сървър ти остава ~400MB свободна.
Това значи, че ти освен сървър на компютъра друго не е препорачително да пускаш :)

Btw чувал съм, че хората които са на Evrokom имат този проблем с lag в сървъра им :)

Глупости, проблема е в интернета !
Васко не оспорвам изцяло казаното от теб, просто това не е вярно, че осен сървъра не трябва да пуска друго, защото примерно "заради това ще има лаг".

Лага може да бъде породен от много работи.
Главно от интернета, най-вероятно теста за скорост на интернета, си го правил до града от който си ? Тоест ако в твоя град е такава малка скороста, помисли какво ще е на 100км от теб.
Просто смени интернет доставчика. Един приятелски съвет, преди да започнете да правите сървър на каквото и да е, помислете дали интернета ви ще го позволи. Казвам го поради простата пречина, че бях жестоко прецакан преди 1/2 години. Занимавах се с едни файлове цял месец, нагласих всичко. Интернета ми беше БТК, сами се сещате нататък :)

Между другото, винаги ми е било любопитно, колко от ъплоуда дърпа 1 потребител в мусървър :) Мисля скоро като пусна сървъра, да направя това проучване, ще споделя с вас и така поне всеки ще може да си направи сметките, колко играча може да държи в сървъра си. :)

И да допълня нещо за Евроком, на тях телевизията им не става, за интернет не мисля, че има смисъл да обсъждаме (xaxa)
 
Здравейте да ва попитам нещо ако може да ми кажете.
сервера ми е 97д+99и версиа всики се оплакват че им лагвало.
ето ми изискваниата

ed9ef75a24d7351b.bmp

363f180c4e17b6fc.bmp
4aaaae72027c53a7.bmp
a72a29a62be32d42.png

някой може ли да каже от какво е ?
и има ли някав начин да се пренахне лага в сервера или да се намали.
Моля някой да помогне.

Глупости, проблема е в интернета !
Васко не оспорвам изцяло казаното от теб, просто това не е вярно, че осен сървъра не трябва да пуска друго, защото примерно "заради това ще има лаг".

/офф топик
Тук не си прав. Защо? Най - простия отговор е че води до нестабилност на сървъра! При извършването на други дейности той ще заема кеш паметта на CPU... и при кеш мисс ще лагии ... Пък и с стара версия на Windows. По-накратко не мога да ти го кажа, Васко е напълно прав :)

/он топик
Отговор - интернета!
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Backo
Благодаря ви много за информацията.
Да ва попитам има ли програми или начин да се пренахне лага в сервера или поне да се намали.
 
Плати си за по силен нет или си смени доставчика.
(според мен е така)
 
Благодаря ви много за информацията.
Да ва попитам има ли програми или начин да се пренахне лага в сервера или поне да се намали.
някой ще каже ли плс ?
 
някой ще каже ли плс ?

Силно се съмнявам да има такава, пък и да има ефекта ще е минимален!
По-добре виж оферти за други доставчици (rock) Успех!
 
Разбрах че лагва няй много на хората дето са на БТК.
няма ли някав начин да им намаля лага без да сменям нета ?
мерси предварително
 
Разбрах че лагва няй много на хората дето са на БТК.
няма ли някав начин да им намаля лага без да сменям нета ?
мерси предварително

май не обичаш много много да четеш..
Плати си за по силен нет или си смени доставчика.
(според мен е така)
 
Защо ли си мисля че сървъра който държиш или е спрян или ще се спира в най-скоро време :D
 
Извинявам се за спама, но съм ето с този лидолс "Linux Ubuntu 10.04 LTS Netbook Edition (i386)" и не ми тръгва нито един му онлайн сървър може ли да ми помогнете?Как да го оправя..А най вече искам да играя в сървър който версията му е 0.98r.
 
Проблема е в Евроком (Blizoo)! И по специално към абонатите на БТК (Vivacom). Аз имам същият проблем мамка им гадна, че ни прецакаха с тоя договор...

Звънях им на тия уроди 10 пъти и както и се очакваше изобщо не си мръднаха гъза и единственото нещо което казаха е, че проблема бил в БТК. Е да ама стария ми нет си фърчеше към абонатите на БТК.

Закона трябва да вземе мерки и да разкара тая отвратителна фирма с новото си име Blizoo. Пълно с некъдърници и мързеливци и милиооониииииииии оплаквания от клиенти. Къде е комисията за защитата на потребителите?

Даже жалба подадох мамицата им и без успех...
 
Last edited:
Проблема е в Евроком (Blizoo)! И по специално към абонатите на БТК (Vivacom). Аз имам същият проблем мамка им гадна, че ни прецакаха с тоя договор...

Звънях им на тия уроди 10 пъти и както и се очакваше изобщо не си мръднаха гъза и единственото нещо което казаха е, че проблема бил в БТК. Е да ама стария ми нет си фърчеше към абонатите на БТК.

Закона трябва да вземе мерки и да разкара тая отвратителна фирма с новото си име Blizoo. Пълно с некъдърници и мързеливци и милиооониииииииии оплаквания от клиенти. Къде е комисията за защитата на потребителите?

Даже жалба подадох мамицата им и без успех...

ПОДКРЕПЯМ ТЕ И АЗ САМ НА BLIZOO И НЕ САМ АМА НИКАК ДОВОЛЕН НИТО ОТ ТВ НИТО ОТ НЕТ ПЪЛНИ НЕГРАМОТНИЦИ ..

по темата : от нета е :)
 
Имам приятели на Blizoo и изобщо не са доволни. Аз съм на Networx и съм много доволен 50 mb интернет на цена 20 лева.
 
нета ти е много боза брат.... за близите ти 50 мили ти даваш едва 20 мб... а трябва поне 40-50 и ще си бомбак