[Release] ramsonware

noLove

Member
Joined
May 15, 2014
Messages
81
Reaction score
17
режих да споделя нещо с вас, всеки само мисли как да си предпазя сайта и сървъра и data exdb и connectservera и какво ли не но никой не мисли за оперативната система която е най vulnerability, дори да бъдете с касперски аваст и какви ли не антируси пак ще ви заразят има специални програми за тези тип инфекций, много е важно конфигурацията !
когато този тип инфекций ви заразят оперативната система почва автоматично да десифрира всички данни на потребителя и този който ви е заразил ще може да вижда/създава/променя всичко без да се усетите

много е важно преди да стартирате даден сървър да си направите аналис и копие на компютъра със Malwarebytes и ако нещо се осъмнявате във аналиса на Malwarebytes-а, вкарайте копието (за сега не съм имал проблеми и не ми е било нужно да вкарвам копие, направил съм проби върху моят сървър като първо си махнах защитите и хваща всичко malwarebyte-са и най малката промяна в поведението на windows-а да има знаете че ramsonware е там !)

първо изтегляте Malwarebytes Premium това не е антивирус ! конфигурирайте си го на всеки 5 10 минути да анализира компютъра ви и задължително си направете копие винаги !

второ изтегляте това http://www.security-projects.com/?Anti_Ransom___Download този софтуер основната му функция е поведението на оперативната ви система, което осигурява 100% откриване на ramsonware много пъти може да ви излъже че сте заразени зада отбегнете това внимавайте къде влизате от хоста на сървъра и какво изтегляте, най добре е от личният ви компютър да изтегляте каквото си искате и го качете някъде където мислите че е сигурно и директно изтегляйте от хоста и така няма да имате този проблем !
- инсталация, отваряте сетуп и цъквате на install, и ще ви се появи прозорец казващ "може да се забави 5 минути изчакайте" когато е готова инсталацията програмата се пуска автоматично и ще ви предупреди не изтривайте папката от където сте инсталирали програмата, това е главнта папка ! когато изключите компютъра и се чудите как да я пуснете, спокойно тя вече е пусната, пускасе автоматично

малко по малко ще ви споделям важни тунинги, перки ауспузи (xax)
 
Last edited: