Phpbb 3 Проблемче

Sunwalker

Well-Known Member
Joined
Apr 25, 2008
Messages
1,811
Reaction score
376
Здравейте всички !
Имам проблем при инсталацията на форум (phpBB3). Значи, стигам до Database settings и ми пише

Code:
Could not connect to the database, see error message below.
Access denied for user 'admin'@'localhost' (using password: YES)

и ето как сам го настроил:

Database configuration

Database type: МySql with MySqli Extension

Database server hostname or DSN: празно (localhost)

Database server port: и това съм го оставил празно

Database name: е тука незнам кво да напиша, бяха ми казали да направя нов database ''forum'' ама нз с какви настройки :think:

Database username: admin

Database password: *******

Prefix for tables in database: phpbb_


благодаря предварително :wasntme:
 
проай с Prefix for tables in database: phpbb1_
 
проай с Prefix for tables in database: phpbb1_

Ако не знаеш по-добре не се обаждай!


1. Влез в папката "phpMyAdmin"
2. Отвори файл "config.inc.php"

2.1 Намери редове:

Code:
$cfg['Servers'][$i]['user']          = 'потребителското име по принцип е root';
$cfg['Servers'][$i]['password']      = 'парола';

------------------------

Ако не стане така има и друг начин....

1. Влизаш в контролният панел "http://localhost/phpmyadmin/"
2. Избираш меню "Привилегии"
3. Слагаш отметката на потребител "root", и кликваш на малкото човече с химикалката в десният ъгъл (в края на таблицата).
4. Търсиш полето "Смяна на паролата"
5. Цъкваш на опция ПАРОЛА след това ПОВТОРИ ПАРОЛА след това ИЗПЪЛНЕНИЕ и си готов :)
 
Code:
www.site.com/path/authentication/phpbb3/phpbb3.functions.php?pConfig_auth[phpbb_path]=[SH3LL]

/path/authentication/phpbb3/phpbb3.functions.php?pConfig_auth[phpbb_path]=[SH3LL]
мн мн не го препоръчвам форумчето, иначе добри модулчета :}
хмм.. ако се драсне скрипт (perl или python) за флууд при регистрация и search в форума и DBto спира да обработва данни и дава error-че :}


Това е мое мнение за PhpBB3, знам че не му е мястото тук, но все пак трябва да го знаете, а и няма къде другаде да се драсне ...
 
ама кой датабейз да сложа?
 
Code:
www.site.com/path/authentication/phpbb3/phpbb3.functions.php?pConfig_auth[phpbb_path]=[SH3LL]

/path/authentication/phpbb3/phpbb3.functions.php?pConfig_auth[phpbb_path]=[SH3LL]
мн мн не го препоръчвам форумчето, иначе добри модулчета :}
хмм.. ако се драсне скрипт (perl или python) за флууд при регистрация и search в форума и DBto спира да обработва данни и дава error-че :}


Това е мое мнение за PhpBB3, знам че не му е мястото тук, но все пак трябва да го знаете, а и няма къде другаде да се драсне ...
И тва трябва да значи ??? ::D: разясни че има ботове кат мен дет нишо не разбират от рhpbb ::S:
 
XSS (Cross Site Scripting) to Shell inject :}
(Control over the victim)