Oil PC

y0caa

Active Member
Joined
Nov 24, 2008
Messages
165
Reaction score
119
От около година се интересувам от маслени компютри и искам да чуя и вашето мнение за тях.

Ето пик:
oelpc_ende.jpg


oily_pc_170805.jpg


Предимства на тези компютри:
1. Не се налага почистване от прах.
2. По добро охлаждане
3. Много по безшумно работене на машината (чувасе само
звука от хард диска и сд-то)

Минуси:
1. Увеличаване на теглото на машината (30-35 килограма)
За други не се сещам
 
  • Like
Reactions: BeautyDeaD
тва пък за първи път го чувам :о :d
 
и аз такова неща чувам за първи път :x
 
Ето и видео за тези които неса много запознати http://www.youtube.com/watch?v=qZ8L1Prl6tk
На клипа е показано че захранването е извън олиото но до колкото знам аз е възможно и то да е потопено в олиото.
 
един интеркулер само му бодваш с подходяща хидравлична помпа :) и .... пей сърце !!!
 
хитра е цялата тази работа, другия месец ще рискувам да пробвам на една стара машинка и, може би, ще метна клипче и инфо какво ще стане :)
 
ако стане ще ме научиш и мен ^^
 
хитра е цялата тази работа, другия месец ще рискувам да пробвам на една стара машинка и, може би, ще метна клипче и инфо какво ще стане :)

внимавай само да не потопиш и харда ^^
 
тва олио сменя ли се някога
чак си нямам на идея как ще работи и какво представлява тоя компютър на живо
 
единственото смислено обеснение което мога да измисля е че това е за хора които немогат да си позволят добро(скъпо) захранване ?
 
Леле....е такова нещо не бях виждал ! Направо не вярвам че ако потопя компа си в олио ще работи изобщо (rofl)
 
леле....е такова нещо не бях виждал ! направо не вярвам че ако потопя компа си в олио ще работи изобщо (rofl)

ще работи поради простата причина че олиото не е проводник на елекричество ^^
 
От около година се интересувам от маслени компютри и искам да чуя и вашето мнение за тях.

Ето пик:
oelpc_ende.jpg


oily_pc_170805.jpg


Предимства на тези компютри:
1. Не се налага почистване от прах.
2. По добро охлаждане
3. Много по безшумно работене на машината (чувасе само
звука от хард диска и сд-то)

Минуси:
1. Увеличаване на теглото на машината (30-35 килограма)
За други не се сещам
Единственото Нещо Което Знам Е Че Се Исползва "Минерално Масло" Което Е Обикновеното Олио Преди Бях Гледал Как Става Цялата Работа :x
 
Last edited:
Сгафихме, всичко тръгна ок, после кутията падна от количката за местене и общо взето дъното е на 2 вмомента, та продължаваме по стария план - продажба на частите 1 по 1 xD
Потопихме иначе вс както е по картинката (харда в последния момент ме светна :D), PCто тръгна! (не стигнахме до процеса анализиране на цялата работа, тъй като кутията стана мн тежка и падна от количката за местене) :D
Не се страхувайте все пак, гаранция че върви ^^
 
  • Like
Reactions: y0caa
и т'ва на ток ли работи бе :D и реал сичко това го правиш заради тея 3 причини? (nqh) според мене не си заслужава...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Gam3*BoY
и т'ва на ток ли работи бе :D и реал сичко това го правиш заради тея 3 причини? (nqh) според мене не си заслужава...

//офф
Небе нагряваш го пахаш ватре риба и си печеш :)
//он
Ама ако нещо ти се счупи просто го хвърляш :D
 
и т'ва на ток ли работи бе :D и реал сичко това го правиш заради тея 3 причини? (nqh) според мене не си заслужава...

Не е на ток, от силата на вятъра се захранва (wasntme)
 
и т'ва на ток ли работи бе :D и реал сичко това го правиш заради тея 3 причини? (nqh) според мене не си заслужава...

ахахахаха не от силата на земното притегляне наречено гравитация ^^ :D:
 
ахахахаха не от силата на земното притегляне наречено гравитация ^^ :D:

Дали не беше на слънчеви батерии а :p