[Help] No credits by SMS

Skyfi

New Member
Joined
Apr 27, 2008
Messages
64
Reaction score
4
Инсталирал съм уебшоп по урока на "Gasolincho" всичко е точно както той е описал,удобриха ме от Mobio.bg и реших да изпратя СМС за тест.Получих отговора, че имам 500 кредита, но в акаунта ми пише "Настоящи кредити 0"

Можете ли да предположите къде е грешката.

Благодаря предварително.
 
в index.php сложил ли си php скрипта?
 
Да, всичко което е описано в урока е направено.

А и php scripta се слага в индекса на самия уебшоп нали? - не на сайта.??
 
ако си с на мефо уебшопа има грешка при показването на кредити....или поне така беше преди :)
 
Просто няма начин данети дава кредити... А само да кажа на мефо магазина си БАЦА на 100% :wasntme:
Ето пак да ти дам кое за каде е ;)

Това нещо го слагаш в index.php на Webshop-a. Най-доло ще видиш ето това </html>'; под него можеш да го сложиш:


$openfile = 'D:\smslog.txt';
$handle = fopen($openfile, "r");
$contents = fread($handle, filesize($openfile));
$linez = explode("\n", $contents);
$inarray = count($linez);
$i = 0;
$givecredits = колко кредита;
while($i<$inarray) {
$data=explode('pay key/text', $linez[$i]);
$i++;
mssql_query("exec XCredits '".secure($data[0])."', ".$givecredits.";");
shoplog("Added ".$givecredits." to <b>".htmlspecialchars(secure($data[0]))."</b> for sending an sms");
}
fopen($openfile, 'w');


След това отваряш wshconf.php и също най-доло ако нямаш това си го добави:


/*****************************************************

SMS info,credits and bit more

*****************************************************/
$webshop['sms']['allow'] = true; //True for showing sms box or false to hide
$webshop['sms']['credits'] = 'колко кредита'; //How credits will add
$webshop['sms']['text'] = 'pay key/text '; // Text must have space after last alphabeth
$webshop['sms']['number'] = 'SMS номера'; // Number for SMS

/*


И най-накрая ето ти един smslog.php който предполагам знаеш как да го нагласиш :wasntme:
 
Last edited:
Ееее аз в wshconf.php не съм добавял код,не беше отбелязано в урока.Може би там е грешката,надявам се да се оправи.

А и няма бъг при показването на кредитите, защото опитах да използвам няколко и изписа, че наистина нямам.Мефо си е свършил работата ;]
 
Този смслог е по-различен,дали да не пробвам с него ?? Ще жертвам 3ти СМС :d
 
Този smslog.php бачка на 100% така, че не се притеснявай... и закакво да жертваш смс-и преположение, че имаш Тестов СМС даден ти от Мобио? :;):
 
Да не би да трябва "pay" да се пише с малко "p" ?
 
Да не би да трябва "pay" да се пише с малко "p" ?

Пробвай и двата варианта с малко и с голямо понеже незнам дали има някаква разлика, но ако и сега нестане виж си в мобио настройките за дадената услуга.
 
Оф полудявам вече.... Изписва ми, че е неправилно написана информацията....
 
А и от тестовият СМС нищо не става като дам ок ми изписва грешен номер,трябвало да сложа 359 отпред ,слагам се си е същото, а като дам Ентер става аахааха.

Все 1 не става и тва е...
Ако имате представа какво става .. пишете.
ПС. Във smslog.php има "$db_serv = IP" < тук кое ИП "127.0.0.1" или главното ?
 
Още предположения защо не получава кредити акаунта,има 3 sql файла в папката с инстал,заредих ги през qwerty analyzera но пак получавам обратен смс,че уж сън получил 500 кредита,а в акаунта 0 :headbang::headbang::headbang: И тест СМС от мобиото не става та изхарчих вече към 20 лева за смс-и с най-различни настройки ::S:
 
пиши ми на скайп да пробвам да ти оправя проблема
 
  • Like
Reactions: Skyfi
Заключете темата, diablo21 ми помогна за което съм му много благодарен :)