[Help] Kодиране

Wikko0

Well-Known Member
Joined
Oct 17, 2012
Messages
660
Reaction score
263
Здравейте ;]
Имам няколко въпросчета относно кодирането на програми :)
Първия ми въпрос е с какви програми се кодира , само знам че се кодира с C++...
Втория ми въпрос е , защо като отворя някое ексе от файловете (Пример GameServer)с Dev C++ и излизат някакви ероглифи от сорта на
hHè


ÃÓ7ãy·¶3Ÿ6Yø"Û#Ì椻lñµçxã,œiÓ~禁³+=øä—½NLZZ£}A˧ÂÄø Œßb«éß} D@TûùnîÏ?ëà¼úé— ܺª¦Ú¶HP8
UÚöm¶ñ€!j8’[¹
=òª
·NóÓ:›)뾶))<j…y€;ÇfµÈM4¼ZZÿµZüã¸ÖORoDÏ»§’=¡mI#š´álqrü»“: YD9Žyôê*éÙ‰²TyÊBì\!†¨ÕÙ¥¨áé…TÌg‘Þ¦#Poºô>
™m6†oé“âMº.?
K?;T·WõH>õâõô?F½ x|þpäùd×öÑóõ€¹5¶
¾ò*j»¯È üÇ»DeÕ%ãï
¤û—7W¼•¸€]"¨âiÏ[C®ö¬^«6rßæñG6h’%/baO„$â-dÇDg]"…—-:>}Ùòó
G÷dÛ ¤k&$‘†iËëQÇÍhR+µtÌt
f–
и от време на време се вижда нещо смислено написано на английски :D:

Благодаря предварително на този който ми отговори на въпросите :) За сега са толкова ;D
 
1.Купуваш си книга C++
2.теглиш visual studio 2010
3.Работиш
 
Last edited:
Искам да го направя фрее , не да си хъбя парите за едно кодче ;]
Ако може прикачи снимки към C++ да видя какво горе долу представлява :)
 
е па нали съм прост кво разбирам аз :D:
 
Last edited:
Като мислиш че си прост не се изказвай :)
Докажи се че си кодер , а не да копираш от rage zz :)
 
Здравейте ;]
Имам няколко въпросчета относно кодирането на програми :)
Първия ми въпрос е с какви програми се кодира , само знам че се кодира с C++...
Втория ми въпрос е , защо като отворя някое ексе от файловете (Пример GameServer)с Dev C++ и излизат някакви ероглифи от сорта на
и от време на време се вижда нещо смислено написано на английски :D:

Благодаря предварително на този който ми отговори на въпросите :) За сега са толкова ;D

Здравей,

Не съм кодер, но до колкото знам ехе-тата са направени с такава цел, че 1 път генерирани, трудно да стигаш до Source Code.
Source Code може да не е само от C;C++ а и от други програми(програмни езици) за програмиране.
Source Code представлява самият код на ехе файла, който само този който е писал кода го има. След като го генерира или там каквото се прави се получават тези неща който пишеш.

Има начин от .ехе да се добереш до Source Code, но трябва да си звяр. До колкото знам се използва 1 език за програмиране, мисля че беше много стар и труден и през него може да достигнеш до същността на кода, но е трудно и изисква прекалено много време и усилия за това никой не се занимава.
 
  • Like
Reactions: NEMES1S