[Help] Fortumo setting

anio

New Member
Joined
Jun 6, 2008
Messages
120
Reaction score
14
Някои може ли да обясни стъпка по стъпка как се наглася за fortumo.bg? ето го и скрипта:

PHP:
?php
## Configoration Starts ##
$credits = '500'; // Credits to add
$db_name = 'MuOnline'; // The Database
$db_ip = ' 127.0.0.1'; // The Server IP Adress
$db_user = 'sa'; // MSSQL User
$db_pass = ' PASS'; // MSSQL Password
$sms_rank = '0'; // 1=on, 0=off
## Configoration Ends ##

$forumtoIPs=array('81.20.151.38','81.20.148.122');
$serverIP=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$username = $_GET['message'];

if(!in_array($serverIP,$forumtoIPs)) die("Your IP isn`t in the list of permission!");
if(!$username) die("You did not enter account The SMS");

$connection = mssql_connect($db_ip, $db_user, $db_pass) or die('The Server has problem with Connection to database. Please contact with administrator!');
mssql_select_db($db_name);

$user_select = mssql_query("SELECT memb___id FROM MEMB_INFO WHERE memb___id='$username'");
if(mssql_num_rows($user_select)==0) {
$returns = "Account is incorrect or does not exist.The SMS wasn`t Send"; }

else {
$credits_select = mssql_query("SELECT credits FROM MEMB_CREDITS WHERE memb___id='$username'");
$curcreditsa = mssql_fetch_row($credits_select);
$curcredits = $curcreditsa[0] + $credits;

if(mssql_num_rows($credits_select)>0) {
mssql_query("UPDATE MEMB_CREDITS SET credits=credits+'$credits' WHERE memb___id='$username'"); 
if ($sms_rank == 1) {
mssql_query("UPDATE MEMB_INFO SET sms=sms+1 WHERE memb___id='$username'"); }

$returns = "Your SMS was sended successfully. You add {$credits} credits to Account {$username} .Now You Have {$curcredits} credits.";
}
else {
mssql_query("INSERT INTO MEMB_CREDITS (memb___id, credits) VALUES ('$username', '$credits')");
if ($sms_rank == 1) {
mssql_query("UPDATE MEMB_INFO SET sms=sms+1 WHERE memb___id='$username'"); }

$returns = "Your SMS was sended successfully. You add {$credits} credits to Account {$username} .Now You Have {$curcredits} credits.";
}
}
echo $returns;

?>
как точно трябва да се свърже?
 
Промени само IP адресите, че има допълнителни:

Code:
$forumtoIPs=array('81.20.151.38','81.20.148.122','209.20.83.207','79.125.125.1');

и какво имаш в предвид "как трябва да се свърже?"
 
като отворя страницата ми илиза "Your IP isn`t in the list with permission!" Къде мода да видя номера на който трябва да се изпращат текста и т.н как точно се прави като изпратиш смс примерно darksmu и акаунта и да му даде 500-те кредита?
 
Last edited:
То страницата не се отваря от теб и тя принципно не е за отваряне ;)
За да ти работи услугата която предлага fortumo.bg трябва да се регистрираш при тях и като си направиш улуга за смс примерно за България те ще те питат от къде да чете тяхната система този скрипт и ти там вече ще въведеш линка.

Запознат ли си с всичко това и изобщо с смс разплащанията?
 
То страницата не се отваря от теб и тя принципно не е за отваряне ;)
За да ти работи услугата която предлага fortumo.bg трябва да се регистрираш при тях и като си направиш улуга за смс примерно за България те ще те питат от къде да чете тяхната система този скрипт и ти там вече ще въведеш линка.

Запознат ли си с всичко това и изобщо с смс разплащанията?
Явно не..
@OP Не виждам смисъл от система за СМС разплащания при условие, че не знаеш как работи.
Разбирам, че никога не е късно да се научиш, но трябва да се научиш да лазиш преди да проходиш. (образно казано..)
 
Разбрах донякъде как става, сега проблема е друг фортумо не може да се свържи с MYSSQL сървъра ми Warning: mssql_connect() [function.mssql-connect]: Unable to connect to server: (базиках портовете нещо и..)
 
Сега то fortumo не се свързва с твоят SQL. Самият скрипт който ти е на компютъра прави връзката. За да ти дава това значи си написал грешно данните за връзка с SQL-a
 
ако е за българия по добре да ползваш Mobio мен лично Mobio са най добре :)
 
Сега то fortumo не се свързва с твоят SQL. Самият скрипт който ти е на компютъра прави връзката. За да ти дава това значи си написал грешно данните за връзка с SQL-a

Можеше ли да се смени "sa" user-a или трябва да правя new server registration?

ако е за българия по добре да ползваш Mobio мен лично Mobio са най добре :)
Напълно те подкрепям ! (y)

Да ама искат платен домайн, а в момента нямам.
 
Last edited:
Не ми одобриха регистрацията говорих със support-a и ми каза че се изисквало платен домайн.
 
аа явно това са нови изисквания аз си бях правил преди 4-5 години регистрацията и тогава не ти искаха платен домейн но явно това е нова политика на Мобио :) еми тогава незнам
 
Не ми одобриха регистрацията говорих със support-a и ми каза че се изисквало платен домайн.
Ако мислиш да правиш сериозен бизнес изискващ система за СМС разплащане няма да ти се свидят 5лв за домейн. :)
 
Ако мислиш да правиш сериозен бизнес изискващ система за СМС разплащане няма да ти се свидят 5лв за домейн. :)

Не ми свиди и това ще стане.

Имам друг проблем понеже имат опция за тест на услугата като го направя не ми намира акаунта (Account is incorrect or does not exist.The SMS wasn`t Send).

8d6022c2e90b66a1.png


трябва ли да се направи testmu memb___id или? някакви идей?