Cpu 40-50 градуса

EvoLuTioN

Active Member
Joined
May 3, 2008
Messages
815
Reaction score
164
Като си пусна FireFoxa CPU ми скача до небесата 40-50-60 градуса без нищо друго да ми е вклчено..Това е на чисто нов преди 30 мин преинсталнат комп...Някой блестящи идей?
 
Като си пусна FireFoxa CPU ми скача до небесата 40-50-60 градуса без нищо друго да ми е вклчено..Това е на чисто нов преди 30 мин преинсталнат комп...Някой блестящи идей?

What is your Win version ?


Try to use only IE 7 or Opera.
 
мене проблема не ми е само във FireFoxa CPU ми седи на 15-20 процента без нищо да прая без скайп абе никфа програма само тия от компа дет са процесите...Преди не ми беше така ся изведнъж така стана и на виста и на xp няма разлика така си дига градуси..
 
мене проблема не ми е само във firefoxa cpu ми седи на 15-20 процента без нищо да прая без скайп абе никфа програма само тия от компа дет са процесите...преди не ми беше така ся изведнъж така стана и на виста и на xp няма разлика така си дига градуси..

с виста ли си ?
 
Пробва ли с друга версия на firefox ?
 
оффффффффффффффф не става въпрос само за firefox без никаква друга вклчена програма ми е 20 процента...Със сички версий на firefox съм пробвал същото
 
значи процесора ти не е добре луд е моя и да искам какавото и да правя пак немога го дигна над 50 и моя комп е на няколко седмици значи проблема ти е в процесора носи го на сервис или пурво питаи някой който разбира повече.
 
Evo носи го на сервиз или някой дето му разбира... Моя дето е клокнат е 38 С при натоварване максимум стига 43-44 .... а птоцесора ми е вече стар ... може да ти е от охлаждането ...
 
Възможностите да смъкнеш температурата са няколко и то комплексни:
1. по-добро охлаждане
2. полиране обвивката на ядрото на CPU-то и работната повърхност на охлаждането: ето пример
 
моя без да съм пуснал нищо си е 68 градуса ве
а ти за некви 40 - 50 градуса се притесняваш
 
до вчера при натоварване 30% компа ми беше 50 градуса...след като отворих вентилатора, смазах го , изчистих тва което отделя топлината (незнам как се вика) и сега е на 30-35 градуса максимум
 
абе както казаха може да е от охлаждането смажи го и може да се оправи защото то се натрупва и прах по частите и т.н сега моито cpu работи от 18 до най много 33% :)
 
до вчера при натоварване 30% компа ми беше 50 градуса...след като отворих вентилатора, смазах го , изчистих тва което отделя топлината (незнам как се вика) и сега е на 30-35 градуса максимум

туй дето отделя топлина му се вика радиатор под него е процесора и между процесора и радиатора трябва да има термо паста... ако пц то е старо с времето термопастата се изпарява и трябва да се нанесе нов сои. ако няма термо паста радиатора ще извежда по малко топлина от процесора в резултат на което ще имаш по висока температура на процесора.


моя без да съм пуснал нищо си е 68 градуса ве
а ти за некви 40 - 50 градуса се притесняваш

Всеки процесор си има нормална и максимална температута на процесора.
Примери:
PC1- AMD (Sempron(tm) 2800+ 1 ядро работещо на 2.00 GHz - Нормална температура 35- 70 Максимална 70-120. Над 70 започва забиване рестарт и такива над 100 е възможно да изгори.
PC2- Intel Pentium 4 пак 1 ядро работещо на 2.40 GHz - Нормална температура 50 -90 градуса максимална 90-130.
 
Last edited:
az sym vijdal procesor na 96 gradusa ....raboti 15-20 min i zabiva iska restart... ;)


beshe Intel Celeron x2
 
оффффффффффффффф не става въпрос само за firefox без никаква друга вклчена програма ми е 20 процента...Със сички версий на firefox съм пробвал същото

Ти си добре преди да си прейснталирам компа не го бях прейнсталирал от година и 2 месеца включа нещо и 100% пък нищо му няма :D: .
 
Кажи модел на процесора.
btw Моя с включена мозила и фотошоп стои на 25 градуса :D: