[Guide] Adding Golden Archer To 97d99i

DarkMaster

Administrator
Staff member
Joined
Apr 8, 2008
Messages
2,464
Reaction score
11,162
Many server files are ready to run, but I think that 95% the golden archer does not work, because the dbs are so old, also, some people dont know that exists.

I will explain how to add the golden archer 100% works, to get to your server, a new feature, for funny events.

2 - Now, open the next file.

MuServer\data\monstersetbase.txt and add this:

0
236 0 0 130 127 3 / / NPC Golden Archer
end

3 - Now you need configure the MuServer\data\commonserver.cfg

Find and configure the settings as it says below:

EventChipServerConnect = 1; [1 = enable, 0 = disable]

EventChipServerIp = 127.0.0.1

EventChipEvent = 1; [1 = enable, 0 = disable]

BoxOfGoldDropRate = 6; [20/100 = 20%]

ItemDropRateForBoxOfGold = 80; rate drop elements [50/100 = 50%]

EventChipDropRateForBoxOfGold = 0; percentage drop Rena [90/100 = 90%]

and setting the drop that you want

Other settings in commonserver.cfg:
StoneItemDrop = 1 ; event ( Bless Fragment )
StoneDropRate = 100 ; (StoneDropRate/ 10000)

4 - Now, the script to fix the NPC, you should executed the following command with the Query Analizer.
(script is attached)
How to use the Query Analizer?

Simple, do the following:

Start-> All Programs -> Microsoft SQL Server-> Query Analyzer -> Identify. At the top, where it says master, we changed to Ranking -> Enter the query in the console and then press F5
Remember run it in Ranking

5 - Now open MuServer\MU2003_EVENT_SERVER\Data\svconfig.ini and set up this:

[pim_setting]
queue_no=4
workerthread_no=4

[odbc_connection]
mu2003_dbname = Ranking
mu2003_dsn = Ranking
mu2003_uid = sa
mu2003_pass = SQL Password

6 - Ready now almost complete connect to your server and locate the NPC's outside the bar, in lorencia.

The Golden Archer serves as a warehouse, and carries the accounts of Rena's collected by the users, most of the servers do not have it because it does not work, but now you can get in there and let your imagination fly with the possible events that you can do .

If you want to create a php script, like that of any ranking, only changing tables, showing, as each carries renas Id, and when users collect a certain quantity, published his prize items, jewelry, days of VIP, etc, in web.

Credits: juliom
Corrected By DarkMaster
 

Attachments

  • Query To Fix Golden Archer.txt
    27.8 KB · Views: 664
  • MU2003_EVENT_SERVER.rar
    73.8 KB · Views: 441
verry good guide, i play mu from 2002 and only now know where need put rena!
But where I can config
1) Rena count for prize
2) And what kind of prize i want to give for rena
Thx
 
Can I add Golden Archer To 1.0L Version ???
 
може да се адне но не знам дали е по същия начин..
 
еми аз пробвах но не стана сървъра тругва без грешка но като влезна не показва сървър бутона следователно не е по този начин трябва да се потрудя малко
 
Bulgarian Lang please ;[ ...

не всеки разбира Английски а много ми трябва :S
 
Bulgarian Lang please ;[ ...

не всеки разбира Английски а много ми трябва :S

хах, щом не разбираш английски как си направил сървър.. как си оправил некой бъг.. апак скачаш вече на golden archer.. по -хубаво недей слага такива глупости.. или ще е класика или не..иначе става мазало :fubar:
 
Можели един малко туп вапрос ясно прочитам, че е за 97д но имали начин да се подкара на 98ц-98р?
10/10
 
лично съм го тествал и става на всяка версия :
тествал съм го на 97д , 97д-99и, 99б+ всичко е в настройките
 
хах, щом не разбираш английски как си направил сървър.. как си оправил некой бъг.. апак скачаш вече на golden archer.. по -хубаво недей слага такива глупости.. или ще е класика или не..иначе става мазало

Не съм те питал и не ми давай акъл МОЛЯ !?!
 
искам да попитам има ли начин да направя на всеки даден стоне при Арчъра да дава по 1 000 000 зен примерно ?
 
Трябва да си напишеш скрипт за обмяна на камъни за зен(аз не мога да ти помогна) или да едитнеш стоуна да се продава в магазина за 1 милион(пак не мога да ти помогна) ;)
 
Hora моля ви дайте ми кодът за Stone да го добавя , защото в Inem.Kor и другите го няма. Как мога да го Адд и другото знам как да го поставям. Искам да го поставя в магазините също.
 
всичко правя но като цакна на арчера пак неможе да се влиза в него
,а за уеб сайта exchange stones опцията може ли? с настройките кво да дава
 
Last edited:
Какво представлява този event?
 
i have add it on my server and i give him 59 stones and he dont give me nothing .. why?
 
Какво представлява този event?

Ти си много зле не четеш ли ? Теглиш Querito , Теглиш Event Servera (Архива дето името му беше май MU2003_EVENT_SERVER.RaR и Тама в настройките правиш следното : дето е password - пишеш паролата си на SQL Servera си , и ............... Това е толкоз просто ... Ще се научиш с практика ;) Аз така съм се научил .
 
Ти си много зле не четеш ли ? Теглиш Querito , Теглиш Event Servera (Архива дето името му беше май MU2003_EVENT_SERVER.RaR и Тама в настройките правиш следното : дето е password - пишеш паролата си на SQL Servera си , и ............... Това е толкоз просто ... Ще се научиш с практика ;) Аз така съм се научил .

А самият Event Golden Archer представлява , че събираш Stone и ги слагаш в сметката си (Или нещо такове) и получаваш награди или има класация на Stone ;) Повечето го използват даже и в WebShop.