Уеб- кракване и защита

plamka

New Member
Joined
Jun 27, 2008
Messages
30
Reaction score
0
От няколко дена посещавам този форум и гледам, че има теми за кракване на сайтове, търсене на дупки и прочие... От доста време имам желание да се науча да краквам сайтове, да намирам дупки в системите им и прочие... но сега съм на кръстопът.

Java - Днес започнах да уча Java, защото разбрах че могат да се пишат и Уеб приложения.
PHP - Казва ли са ми, че с помоща на PHP може да се краква сайт.
C++ - Аз и без това си го уча, но съм чел в форуми че може да се използва за кракване и за писане на exploits.
JavaScript - Видях, че в този форум, кодовете които сте давали за кракване(събаряне) на сайт, са на JavaScript.

И по четирите езика имам познания (начинаещ съм). Решил съм да науча и четирите езика, но желанието ми е да се науча да краква сайтова, да намирам дупки в тях, да слагам допълнителни защити и така нататък. Та се чудя кой език ще ми е от най-голяма полза?? Ако някой може да ме насочи в правилната посока, ще съм му много благодарен. :):)
(В един форум видях, че трябва да се знае и HTML - този език го знам :) 90%/100% :) )
 
Last edited:
Java много не ти трябва
ако искаш сайтове да правиш php,JS,html,css,xhtml има и още
C++ е програми,игри и т.н.
 
Ам не точно да правя сайтове... а да намирам бъгове и дупки в сайтовете ... пак ще ми трябват уеб езиците нали ?
 
След 2-3 дена си слагам новата версия на Кубунту и се фаштам с Perl ... :)
 
Ubuntu -> better
Important!
OpenSSL трябва да ти е 'j' дистрибуция (аз съм с 'g' и не мога да ползвам разни exploiti от сорта на sql**nja) :mad:
 
начи по-добре да сложа убунту, така ли да го разбирам ?
 
както решиш, но за начало -> Ubuntu, Kubuntu е нещо като поддистрибуция на Ubuntu :)