Процесор

RaFa

Team Member
Joined
Jan 24, 2009
Messages
785
Reaction score
482
Преди процесора ми седеше на 4-6%, а сега от 4-5 часа ми е над 80% /без да съм пуснал нищо, което да товари до такава степен/. Опитах с рестартиране 2-3 пъти, но ефект нямаше. Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен!
 
Преди процесора ми седеше на 4-6%, а сега от 4-5 часа ми е над 80% /без да съм пуснал нищо, което да товари до такава степен/. Опитах с рестартиране 2-3 пъти, но ефект нямаше. Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен!

Task Manager -> 'tab' Processes -> 'section' CPU(double click) -> гледаш какво ти товари и пишеш в Google процеса...

2586123k.png
 
без да съм пуснал нищо, което да товари до такава степен

В момента Windows Media Player ми товари най-много.

3b62fd77e84c514f2c8139e97250443c.png
 
Виж сега то от време на време може като тръгнеш да отваряш някакво приложение да ти стига и до 100%, но след секунда две може и три да падне пак на нормалните си параметри :)
Ако обаче стой по няколко минути (говоря за 10, 15 или 20) значи компютъра ти покрай тези болести където са сега се е заразил и той ^_^
 
  • Like
Reactions: RaFa
Седи така от 3:20 :D Сега ще пусна MSE да провери за вируси. Благодаря!

PS: иначе, ако беше за 1-2 секунди въобще нямаше да пиша :)

EDIT: Проблема е някъде в ОС, тъй като в ubuntu нямам никакви проблеми! След преинсталацията ще кажа дали е имало резултат.

EDIT2: Проблема не се реши и след преинсталацията. И открих кое ми това толкова много - процеса System.
 
Last edited:
Седи така от 3:20 :D Сега ще пусна MSE да провери за вируси. Благодаря!

PS: иначе, ако беше за 1-2 секунди въобще нямаше да пиша :)

EDIT: Проблема е някъде в ОС, тъй като в ubuntu нямам никакви проблеми! След преинсталацията ще кажа дали е имало резултат.

EDIT2: Проблема не се реши и след преинсталацията. И открих кое ми това толкова много - процеса System.

Ползваш шантави нелегални копия на Windows.. поне се постарай да потърсиш някое по-добро из Замунда(дот)НЕТ.
 
Ползваш шантави нелегални копия на Windows.. поне се постарай да потърсиш някое по-добро из Замунда(дот)НЕТ.

Ако копието беше шантаво, нямаше ли да има същия проблем при другия ми компютър, който също е с това копие?

EDIT: Ако греша някъде ме поправи. Не разбирам толкова много, за това и питам.
 
Last edited:
Я форматирай 2х диска, ама само този дял където ти е Windows, а даже го изтрий и пак го създай и махни всякакви OEM и т.н.т partition-и, форматирай ги :) .Ако пак не се оправи нз... явно от Win малко повечко товари :)
 
Ако копието беше шантаво, нямаше ли да има същия проблем при другия ми компютър, който също е с това копие?

EDIT: Ако греша някъде ме поправи. Не разбирам толкова много, за това и питам.

Когато едно копие е шантаво, то може да се държи добре на един хардуер,а на друг по съвсем различен начин ;):
 
Когато едно копие е шантаво, то може да се държи добре на един хардуер,а на друг по съвсем различен начин ;):

Ок, не знаех.

@killar4eto Вече опитах с форматиране и премахване на дяла. В гугъл видях, че може да се дължи на ъпдейт на уина.

Както и да е, засега се връщам на XP. Благодаря за помощта на всички!
 
Last edited: