[Help] Проблем с SQL Server 2000 на Win7

genomitev

New Member
Joined
Apr 17, 2011
Messages
90
Reaction score
8
Здравейте!​
Имам проблем с Sql Severa на win7 64 bit-ова версия.След инсталацията пускам Service Manager Двете полета седят бели и не мога да избирам.След като рестартирам компа,ми излиза името на акаунта и стартирам и рефрешвам.Пускам Enterprise Manager и нали натискам Microsoft Sql servers/Sql Server Group/ и ми излиза че не може да се свърже.
Мерси предварително!

7098816c.png
 
със 7-ца със 64 бита съм, и ползвам сял 2000 на него няма този проблем или си спри сял сървъра и след това го отвори Run as Administrator.
 
То че работи, работи ама става на въпрос че няма смисъл да използва SQL 2000 при положение че може спокойно да използва и SQL 2008 (лично аз съм много по доволен от 2008)
 
казвам защото и аз имах този проблем със 2008.
 
От години използвам SQL 2008 Standard Еvaluation 32bit пълната версия със 6 месечен тестов период. Когато изтече периода просто връщам часовника назад, правя си backup и преинсталирам SQL-а. Много съм доволен. Тествал съм го на Windows Server 2008 32bit , Windows Server 2008 R2 64bit и Windows 7 32/64 bit.
 
Last edited:
Не виждам проблем в SQL Server 2000 na Win7. Какъвто му е удобен, такъв да използва.
Отваряй всичко свързано с направата на сървър /дори и клиента/ чрез Run as Administrator.
 
На по-нови операционни системи използвайте по-нови програми :)
 
  • Like
Reactions: Ivaylo99
Аз използвам на Windows 7 64bit Microsoft SQL Server 2008 R2 и нямам проблеми! ;)