Преинстал на лаптоп "Soni Vaio PCG-5426"

DarkEvil

Active Member
Joined
Jan 29, 2011
Messages
516
Reaction score
106
Преинстал на лаптоп "Soni Vaio PCG-5426"​

Здравейте.
Имам следния проблем.
Записах си на диск "Windows 2000", както е препоръчано за модела на лаптопа ми.
Windows-а ми е записан както трябва, на настолното PC го боотва.
Но проблема идва при лаптопа който се опитвам да преинсталирам.

В "BIOS-а" съм избрал за бутващо устройство "ATAPI CD-ROM Drive".​
! ! ! С външно CD съм, от което предишния собственик "СА МУ ГО ПРЕИНСТАЛИРАЛИ ! ! !

Слагам диска в "Външното CD", пускам лаптопа и пробвам да бутна с бутони: F9, F12, Space и тнт.

Но изобщо не ме отразява, продължава да си зарежда предишния windows докато не стигне до грешка, че е повреден.

В сервиза от който зех харда за лаптопчето ми казаха, че трябва или да го репаирна, или преинстал.
Сигурен съм че по hardwere часта нямам забележка.

Някой може ли да ми даде информация как да се справя с това животно!

Благодаря предваритено!​
 

DarkEvil

Active Member
Joined
Jan 29, 2011
Messages
516
Reaction score
106
Някакви идеи, съвети ? ! ? !
 

hamlet

New Member
Joined
Dec 20, 2009
Messages
888
Reaction score
91
намери си такъв уиндоус с SATA - RAID драйвъри или запиши уин-а на флашка и така преинсталирай.. в интернет има много уроци относно записването на уин на флашка..
 

DarkEvil

Active Member
Joined
Jan 29, 2011
Messages
516
Reaction score
106
намери си такъв уиндоус с SATA - RAID драйвъри или запиши уин-а на флашка и така преинсталирай.. в интернет има много уроци относно записването на уин на флашка..

Имам да настройвам бутващи устройства само:
1- ATAPI CD-ROM Drive
2- Hard Drive
3- Diskette Drive

1-во прочетох една камара статии и уроци преди да пиша тук.
Нямаше да пиша, ако не се бях постарал да потърся как става!
 

hamlet

New Member
Joined
Dec 20, 2009
Messages
888
Reaction score
91
Би трябвало да ти излезе надпис "Press any key to boot....." Ако не ти излиза, значи вероятно не си записал диска като "Bootable Image" Такъв диск можеш да запишеш с Неро експрес или Алкохол 120% .. препоръчвам ти алкохола тъй като с него може да се записва на по-ниска скорост, което е препоръчително при записването на Windows
 

DarkEvil

Active Member
Joined
Jan 29, 2011
Messages
516
Reaction score
106
Би трябвало да ти излезе надпис "Press any key to boot....." Ако не ти излиза, значи вероятно не си записал диска като "Bootable Image" Такъв диск можеш да запишеш с Неро експрес или Алкохол 120% .. препоръчвам ти алкохола тъй като с него може да се записва на по-ниска скорост, което е препоръчително при записването на Windows


Записал съм го през nero както си се записва windows . . . . на минимална скорост x8.
Настроил съм bios-а да boot-ва през "ATAPI CD-ROM Drive", имам само това, Hard Drive и Diskette Drive!

С външно CD съм, нямам вградено! То се свързва с USB, но четох, че "ATAPI CD-ROM Drive" е точно за това.
 
Last edited:

Achov

Active Member
Joined
Jul 28, 2009
Messages
720
Reaction score
163
Моят съвет е, да провериш отново в BIOS дали е зададено да BOOT първо CD-to.
Ако отново не стане, пробвай с различни комбинации от бутони (На всяко дъно са различни комбинациите за BOOT менюто) На моето например, е с F4. Ако отново не стане, пробвай да сложиш XP. Ако отново не зареди BOOT менюто, то значи проблема идва или от външното устройство, или от това, че BIOS не може да зарежда външни у-ва.
 

Backo

Well-Known Member
Joined
Jan 17, 2009
Messages
1,212
Reaction score
975
7-ца може без да е от диска а от лаптопа в някои дял да го сложиш и да тръгнеш преинсталиране на C:/.
След като си инсталираш новият windows в C:/ ще видиш папка windows.old триеш я и проблема ти е решен ;)

windows 2000 аз лично не ти го препоръчвам ;) по-добре си сложи xp sp2 чисто ;) има го в замундя
 

DarkEvil

Active Member
Joined
Jan 29, 2011
Messages
516
Reaction score
106
7-ца може без да е от диска а от лаптопа в някои дял да го сложиш и да тръгнеш преинсталиране на C:/.
След като си инсталираш новият windows в C:/ ще видиш папка windows.old триеш я и проблема ти е решен ;)

windows 2000 аз лично не ти го препоръчвам ;) по-добре си сложи xp sp2 чисто ;) има го в замундя


В началото на поста съм споменал модела на лаптопа, ако му сложа Win7 трябва да го отпиша!

Може ли да ми кажете, дали е възможно "DOS" или "CHKDSK", преди стартиране на Windows-a. За да му дам команда /F за autoreppair с надеждата да се оправи и да стартира windows-а който има ?
 
Last edited:

Mario1

New Member
Joined
Jul 25, 2010
Messages
285
Reaction score
37
Опита ли да пуснеш уиндоус-а в safe mode?
Аз имах подобен проблем и го разреших като извадих HDD-то от лаптопа, свързах го към компютъра и от там преинсталирах windows-a.
 

DarkEvil

Active Member
Joined
Jan 29, 2011
Messages
516
Reaction score
106
Опита ли да пуснеш уиндоус-а в safe mode?
Аз имах подобен проблем и го разреших като извадих HDD-то от лаптопа, свързах го към компютъра и от там преинсталирах windows-a.

Харда на Vaio-то няма нищо общо с буксата на PC-то!

Колкото до safe mode, пусках го и с него и с last known good configuration.
Но без резултат.
Най-вероятно петък ще посети сервиза, но не е там въпроса, искам сам да си го оправя и да знам как става.
 

Achov

Active Member
Joined
Jul 28, 2009
Messages
720
Reaction score
163
Пробвай преинсталация през USB
 

DarkEvil

Active Member
Joined
Jan 29, 2011
Messages
516
Reaction score
106
Пробвай преинсталация през USB


Много пъти съм го казвал и пак ще ви го кажа.
Пишете ей тей колкото да имате повече постове и да се правите на умни!
Дори не четете постовете ! ! ! ! !
Имам чувството, че тук сте са събрали да трупате БЕЗСМИСЛЕНИ постове, не да помагате! Иначе всичките се правите на програмисти, кодери, кракери, хакери и тем подобни лайнари.

Я кажи честно поне направи ли си труда да прочетеш темата, преди да напишеш 2-рия си малоумен коментар ! ? ! ?