Моля за вашето мнение

Apec

Active Member
Joined
Jul 2, 2008
Messages
326
Reaction score
85
Ако темата не е за този раздел моля да бъде преместена или най-лошото изтрита.
Добър ден на всички имам няколко въпроса!Искам да направя сървар но поради простата причина,че моята ОС (операционна система) е Windows7 се двоумя.Знам препоръчва се winXP,win2003 но не разполагам с налична такава пък и разбирасе 7-цата си ми харесва.Какви ще бъдат последствията ако направя сървара си на тази ОС ?Какво е различното при нея?Ако някой може да ми отговори просто и ясно ще съм му благодарен.А ето и моята конфигурация:
Pentium(R) Dual-Core 3.20GHz
Ram 4 GB
Тип на системата: 32 bit
Video: NVIDIA GT 430 1 GB
winfast (не знам дали е нужно да се казва видео картата но...)
Е това е ще съм благодарен ако някой ми помогне! Лек ден на всички и благодаря за отделеното време!;)
 
Ами, преди няколко месеца бях пуснал сървър на ОС Windows 7, последствията бяха: crash на GS на всеки 5-6 часа, по-голямо натоварване на процесора, рамта и т.н., след като смених на ОС Windows XP, GS-то спря да crash-ва и значително ми намаля натоварването на рам и CPU и каквото и да е ..
 
  • Like
Reactions: Apec
Благодаря за отговора натоварването не зависили и от версията смятам,че примерно на 99b+ няма да бъде толкова натоварен CPU и RAM отколкото на новите сезони но това е според мен.Други мнения?
 
Благодаря за отговора натоварването не зависили и от версията смятам,че примерно на 99b+ няма да бъде толкова натоварен CPU и RAM отколкото на новите сезони но това е според мен.Други мнения?

И от това зависи, от много неща зависи..
 
OveRlucked може ли skype.Ще чакам и други мнения благодаря .
 
Windows 7 + MSSQL 2005 = (y)
Windows 7 + MSSQL 2000 = (n)

Ако ще пускаш сървъри на версии като 97d, 99b - XP -то е OK.
Обратно- ако ще пускаш сървъри на версии над S1(вкл.), то тогава W7, според мен, е по- добрата алтернатива.
Естествено, W.S. 2003/2008 са по -добрият вариант.
Мисля, че конфигурацията ти ще е добра за 2008 ,но ако не си почитател на пиратски глезотийки- тогава оставай на Windows 7 и си джъткай сървърчето.
Не е нужно да слагаш Sygate и т.н. Има вече далеч по- добри алтернативи от тях.
Пък и Windows Firewall си е стабилна.

Още нещо. Ако ще ползваш Windows 7 и MSSQL 2005- слагай му всички ъпдейти и т.н.
Пък ако искаш да ти е по -сигурно - изчакай, скоро излиза Windows 7 SP1

Също, добра идея е да сложиш една антивирусна. MSE е добра алтернатива.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Apec
Благодаря ти много sNG за добрия отговор.Тъй като не съм много запознат с направата на сървара ще поогледам насам натам по форума искам s3e2 разбира се сигорен съм,че и пари ще трябват.Не съм изобщо наясно с тези неща но човек не се ражда научен ще натискам парцалите да уча.Но сам не става разбирасе ще ми трябва екип :D .Чакам други мнения!Ако има желаещи могат да драснат.
Благодаря за отзивчивостта !