Мисли и афоризми

Lycan

Active Member
Joined
May 27, 2009
Messages
351
Reaction score
48
Забелязах,че форума се пълни с много идиоти които в повечето случеи само търсят изгода (tmi).Пускайте сякакви мисли и афоризми които мислите ,че са полезни.Ето няколко от мене :

Всяка победа обикновено е поредица от редица поражения. А.КАСОН

На хората им е по-лесно да държат на езика си горещ въглен, отколкото тайна. СОКРАТ

Човек може толкова, колкото знае. Ф.БЕЙКЪН

Ако живееш само за себе си, ти си излишен товар на земята. СОКРАТ​
 
"Ima dobri programisti, ima loshi programisti, ima wsqkakwi idioti,
ima i admin-i, ne ti pojelawam da stanesh kato poslednite."
Shaker :D
 
Тери Пратчет:
„Коефициентът на интелигентност на съществото, наречено тълпа, е корен квадратен от броя на хората в нея.“

„Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.“

„Времето е наркотик, много от него убива.“

"Стражникът го изгледа толкова цинично, че сякаш и въздуха се омърля"

Любимото ми от Пратчет:

„— Какви студенти, бе? - изръмжа Архиканцлерът.

— Не се ли сещате, господине? Онези по-кльощавите и бледите? Нали сме в университет? Те са задължителна част от пейзажа като плъховете.“

„Слънчевата светлината мисли, че е по-бърза от всичко, но греши. Без значение колко бързо пътува тя, тъмнината винаги е там първа и я чака.“

Стивън Кинг:
Всички ние дължим една смърт и изключения няма, знам това, но понякога, о, Господи, Зеленият път е толкова дълъг...

Само враговете казват истината. Приятелите и любовниците лъжат непрекъснато, хванати в паяжината на моралния си дълг.

"истината е,че да повръщаш миналото, когато настоящето е даже по-лошо, може да превърне повърнатото в деликатес!"


Някой от тези цитати с доста сложни за осмисляне и ще ви трябва доста време за да ги разберете.
 
sNG ..
Евала, че четеш двамата ми любими автори.. Специално от Тери Пратчет съм изчела цялата поредица от Света на Диска.. (усещам треснатите погледи на някои хора).

ЕДИТ: Ето и няколко от мен, за да не е съвсем //off :)

*Животът - това е разновидност на затвора, където рядко някой иска да се освободи до срочно.

*Разхвърляната мисъл прави с нашия ум същото, което би направил с нашия дом разхвърления човек, поканен да поживее у нас.

*Умният човек вижда пред себе си неизмеримата област на невъзможното,
а глупакът счита за възможно само това, което е.

*Глупостта никога не прекрачва границата. Където стъпи, там и територията й.
 
Last edited:
sNG ..
Евала, че четеш двамата ми любими автори.. Специално от Тери Пратчет съм изчела цялата поредица от Света на Диска.. (усещам треснатите погледи на някои хора).

ЕДИТ: Ето и няколко от мен, за да не е съвсем //off :)

*Животът - това е разновидност на затвора, където рядко някой иска да се освободи до срочно.

*Разхвърляната мисъл прави с нашия ум същото, което би направил с нашия дом разхвърления човек, поканен да поживее у нас.

*Умният човек вижда пред себе си неизмеримата област на невъзможното,
а глупакът счита за възможно само това, което е.

*Глупостта никога не прекрачва границата. Където стъпи, там и територията й.

Вчера си поръчах тази книга.
 
Когато си сред луди най-добре е да се представяш за нормален.
 
И колко гледни точки има всяко от нещата, и въпреки, че знаем пак избираме само едната.
Това, че срещо теб е най добрия не значи не немогa.