[Guide] Как да си направиш сървър

Sunwalker

Well-Known Member
Joined
Apr 25, 2008
Messages
1,811
Reaction score
376
Здравейте реших да направя едно резуме от всичко което може да ви помогне да направите сървър/сайт/защити/и други...

[Index]


1. Правене на сървър
2. Клиент/Играта
3. WebSite Setup
4. Protection
5. Usefull links
6. Credits

---------------------------------------------
1. Server Setup

1.A:

Първо трябва да имаме SQL Server, тук ще видиш как се инсталира

1.B:

Сваляте избраните от вас файлове "server files" който може да намериш тук или някаде из форума

1.C:

Избирате си диск в който да са файловете ( C:\ , D:\ или който искате),
там правите папка наречена ''MuServer" и в нея разархивирате Сървър Файловете.

1.D:

След като вече имаме файловете на мястото си и инсталиран SQL Server може да преминем към ''Database restore". Там ще е всичката информация за сървъра, акаунти герой гилдий ... тук ще намериш лесен начин да го нарпавиш.

1.E:

След като вече сте готови и с Database restore е време да пуснете сървъра ... потърсете Guide как да настройте избраната версия сървър файловете. Тук ще намериш някой от тях !

1.F:

След като сте настройли всичко пускате програмата ServerStartUp.exe в папката MuServer и изчаквате всичко да стане Ready и доло да пише All Done!


2. Клиент/Играта

Почти всички клиенти се перзонализират еднакво

2.A Теглите това Mu Client Tool с което влизате в "папката с клиента/local/text.bmd и променяте всичко необходиме (Пример: като влизате в игра и ви пише име на друг сървър, влизате с Mu Client Tool и го променяте по ваш избор)

2.B След това си правите "Launcher" с тази програмка: тук

2.C И накрая ако е нужно се променя IP-то в "main.exe" с тази друга програмка: [Main Editor] (отваряте main.exe с него , натискате Find>ASCII> пишете Connect и enter малко по нагоре ще видите IP или адрес който го заменяте с вашето IP)


3. Website Setup

3.A 1во ви трябва уеб сървър, аз лично препоръчвам Xampp: [Guide] Xampp Install

3.B След това си избирате уеб пакет (сайт който ще използвате) може да намерите много от тях в Release

3.C В самата тема за сайтът който сте избрали би трябвало да пише как се инсталира.

3.D Ако не искате да се влиза в вашият сайт чрез IP-то ви може да се регитрирате в NO-IP и да вземете безплатен Адрес !


4. Protection

4.A Можете да потърсите сами защита или да използвате Sygate Firewall (клик тук!)

4.B Защита за уеб сървър и сайт може да намерите тук: [Guide] - Sample FireWall secure for Web Server & Site


5. Usefull links

5.A Ето тук има едно рузуме от най-добрите Releases: [All BIG Releases in One]

5.B И тук друго резуме но от Guides: All BIG Guides In ONE

6. Credits

- ReaL
- DarkMaster
- Gasolincho
- Damian
- Bupyc™
- Parsy
- AfterBurn
- StoneAngel
- EvoLuTioN
- HYON aka Sunwalker


Благодаря на всички от форума за участието ви !


МОЛЯ УВАЖАВАЙТЕ РАБОТАТА НИ И НЕ КОПИРАЙТЕ !!!

by Sunwalker
 
Last edited:

koteto

New Member
Joined
Jan 26, 2009
Messages
13
Reaction score
0
Как се пише в сайта в нюс даунлоуд и другите
а и как се сменя горе картинката и инфото :) 10х
 

sNG

New Member
Joined
Sep 11, 2008
Messages
2,646
Reaction score
690
www.127.0.0.1/administrator.php - news,download & server info
от папката images търсиш image-a, който ти трябва и го замеш на какъвто искаш....

Не е задължително да се пише от там и не препоръчвам да пишете от там новините си.. използвайте за по сигурно :

Show_news_little
 

ky3MaH

New Member
Joined
Jan 24, 2009
Messages
21
Reaction score
0
uckaM /post skype:kuzman HELP PLEASE ! 99b+ Version
 

v0rt3x

New Member
Joined
Feb 5, 2009
Messages
8
Reaction score
1
Как да си настроя дроп рейта че хвърля айтами като за Цял Китай ... 1.2н версия ...
 

Sunwalker

Well-Known Member
Joined
Apr 25, 2008
Messages
1,811
Reaction score
376
влизаш muserver/data/commonserver.cfg там кадето пише Item Drop или Drop го намаляш
 

v0rt3x

New Member
Joined
Feb 5, 2009
Messages
8
Reaction score
1
Ясно с това се справих а сега друго въпросче имам :) Значи като зикарам картите ж ляво с бутона "м" и като цъкна на Стадиум не ме мести там ... Трябва да напиша /move arena2 за да ме премести .. Това как мога да го оправя ?
 

vesichaa

Active Member
Joined
Aug 17, 2008
Messages
522
Reaction score
149
линка За SQL Server-а не Бачка ;:chuckle:)
 

vencitooo

New Member
Joined
Jan 13, 2009
Messages
38
Reaction score
4
Така ... Хора имам мн голям проблем (от доста време) А той е : значи сас майн едитор сменям кейа които пише там в сървър файловете ми в папката lang копвам сериала пиша го в майн едитор сащо и ип и драпнах и този майн едитор които сте дали пиша насякаде ип.И когато влизам в играта там дет избирам сарвари натискам после натискам сервер 1 ентер 1-2 сек и ми дава дисконект ... моляви помогнете.Напишете го тук или ми пишете на скайп : vencito63 плс
 

Gam3*BoY

Active Member
Joined
Dec 5, 2008
Messages
497
Reaction score
89
Мисля, че може да е причина jointserver.exe провери сичко ок ли е вс Ип та смененили са !!!
 

vencitooo

New Member
Joined
Jan 13, 2009
Messages
38
Reaction score
4
Значи в тая папка има файл CountryIpInfo и в него пише
END

// last update : apnic-2003-10-09
трябва ли отгоре да напиша ип .. ? и благодаря за барзата реакция :)
 

Ludicross

New Member
Joined
Sep 23, 2008
Messages
469
Reaction score
68
HELP
615299q.jpg
 

vencitooo

New Member
Joined
Jan 13, 2009
Messages
38
Reaction score
4
Опс... на мене не ми излизаше тая снимка
 

Ludicross

New Member
Joined
Sep 23, 2008
Messages
469
Reaction score
68
Uninstall-вах я няколко пъти, изтривах registry keys-овете няколко пъти, рестартирах си компа няколко пъти, теглил целия файл SQLEVAL наново и го инсталирах наново, инсталирах го няколко пъти във всичките ми дялове: C:, D: и E:, и все същата работа. Вече не ми трябва help. Ей ся ще си пренсталирам компа и ще се оправи. (Аз преди 1-2 дена го пренсталирах и сега пак :D)
 

BambuchA

New Member
Joined
Jan 29, 2009
Messages
174
Reaction score
18
10/10 за темата, много е добра има много хора който не знаят как се прави и имат желание да се научат и Вие им го давате...
 

vencitooo

New Member
Joined
Jan 13, 2009
Messages
38
Reaction score
4
Абе хора моляви помогнете още немога да се оправя със проблема ще прочетете за него малко по нагоре ...