[Req] Какъв сървър да пусна на този компютър

DarkEvil

Active Member
Joined
Jan 29, 2011
Messages
516
Reaction score
106
Какъв сървър да пусна на този компютър?​

Здравейте.

Разполагам с ненужна машина:
512MB Ram
2Ghz Processor Dual Core
500GB Hard <- Въпреки, че не е от значение!
32MB Video Card

Мисля да пусна сървър MuOnline на нея.

Като единствените програми на машината, ще са:
MSSQL
Xampp
Skype


Сигурен съм, че има версия която да подкарам на този компютър и да бъди без лаг, тост да върви безпроблемно, при положение, че машината е само за Сървъра.

Интересуват ме препоръки:
До каква версия най-много MuServer-a ?
Xampp мисля да сложа най-лекия, има ли значение?
Какъв MSSQL да използвам 2000/2005 ?
И може би едно от най-важните, какъв Windows?


Благодаря предварително.
 
Какъв сървър да пусна на този компютър?​

Като единствените програми на машината, ще са:
MSSQL
Xampp
Skype
Ти май за sygate, port blocker, anticheat хоокнат към майна ( който забавя играта в сървъра до някаква степен ) не си чувал и също така за startup на сървъра ! Също така на тая машина при флоод ще усетиш ацки много зор/ до някъде зависи и от какъв ти е интернета, за да се разбере дали ще лагва. Но според мен Ще лагва и то ацки много. Аз съм с 4гб рам но процесора ми е 1 ядро и като влазя в игра след мен никой друг неможе да влезе от лаг, освен ако не почака 5 минутки да му се логне в ацц-то (rofl)
интернета ми е
1161924414.png
и пак лагва :S
 
Какъв сървър да пусна на този компютър?​

Здравейте.

Разполагам с ненужна машина:
512MB Ram
2Ghz Processor Dual Core
500GB Hard <- Въпреки, че не е от значение!
32MB Video Card

Мисля да пусна сървър MuOnline на нея.

Като единствените програми на машината, ще са:
MSSQL
Xampp
Skype


Сигурен съм, че има версия която да подкарам на този компютър и да бъди без лаг, тост да върви безпроблемно, при положение, че машината е само за Сървъра.

Интересуват ме препоръки:
До каква версия най-много MuServer-a ?
Xampp мисля да сложа най-лекия, има ли значение?
Какъв MSSQL да използвам 2000/2005 ?
И може би едно от най-важните, какъв Windows?


Благодаря предварително.
RAM-та е малко, ако я дигнеш с 512 или 1 GB ще може държиш всички версии до 99b без проблем с 30-40 човека.Xampp най-лекия, естествено, че има значение.Може би SQL 2000.Windows XP 2003.Ако оставиш РАМ както е сега 512, мисля че на 0,75 версия ще държиш без проблем.
 
Last edited:
RAM-та е малко, ако я дигнеш с 512 или 1 GB ще може държиш всички версии до 99b без проблем с 30-40 човека.
Пич на 512 РАМ може да се държат много повече хора стига да не се бара компютъра и да няма излишни програми
 
Пич на 512 РАМ може да се държат много повече хора стига да не се бара компютъра и да няма излишни програми

Еми не мисля да "барам компютъра и да го товаря с излишни програми"!
А колкото до Start-Up-a не мисля, че е задължителен, ще си направя един бат файл, по-леко ще му е на пц-то. Sygate не смятам, че ми е нужен!
 
...

DarkEvil пиши ми в скайп: malkoto_sladur4e да те питам нещо
 
Еми не мисля да "барам компютъра и да го товаря с излишни програми"!
А колкото до Start-Up-a не мисля, че е задължителен, ще си направя един бат файл, по-леко ще му е на пц-то. Sygate не смятам, че ми е нужен!
Щом смяташ, че сигате не ти е нужен, то какъв сървър ще бъде (shake) Няма да банваш по ип няма да можеш да си блокираш портовете и т.н.
 
Щом смяташ, че сигате не ти е нужен, то какъв сървър ще бъде (shake) Няма да банваш по ип няма да можеш да си блокираш портовете и т.н.

Ехх голям разбирач :s И да не е през старЪп , какво от това той да не използва 200 МБ :D Недей се излага и за портовете. Sygate има и lite версия така че няма какво да товари толкоз много ;) слага пича и eDataServer и е готов за някоя версия като 1.0м.
 
  • Like
Reactions: KR373N
дам с eDataServer е много по елекотено :) и не ти взима толкова рам
 
със 512 ram съм държал 60 online.. ;)
 
Моето лично мнение че маи старите верси започват да умират. Затова мисля по добре си добави още малко рам и направи по нов сезон.
 
Моето лично мнение че маи старите верси започват да умират. Затова мисля по добре си добави още малко рам и направи по нов сезон.

До момента, имам 35лв от смс-и в мобио. Трябват ми още 15лв за да ги изтегля и ще добавя рам. Тогава ако играчите поискат/решат, ще пусна някой сезонче :)
 
Единственото което мога да кажа е добро решение и оспех с развитйието :)
 
  • Like
Reactions: DarkEvil