[Help] Инсталиране на MU server ма Linux

sasma

New Member
Joined
Aug 11, 2013
Messages
3
Reaction score
0
Здравейте,
ще може ли да ми помогнете да си инсталирам Му сървър на линукс машината си. Ако може да ми публикувате нужните програми с сървър и клиент файловете, ще се наложи и малко обяснение как мога да го подкарам.

Благодаря от сега....
 
От 2004г. се занимавам с "Linux",и до сега съм успял да подкарам само "Diablo" сървър,и то с помощта на програмата "Wine". За "MuServer" е малко по-сложно...въпреки,че си приличат по интерфейс,но като сървъри са различни доста.
Трябва меко-казано МНОГО работа,и едва ли някой ще си губи времето ей-така за слава ;)
Ще трябва да се компилират сървърите,да се напишат цели драйвъри,да се направят наново цели пакети,да се добавят "кръпки",и още куп други неща,за да се подкара един сървър...
И понеже в документацията на "Wine" се споменава Твърдо,че те няма да поддържат 100% от програмите на "Windows"...
Остава ти варианта да опитваш с "Wine",но е голяма гимнастика с тези ".dll"...

П.П. Нямам представа за причината да го мъчиш под "Linux",но ако си мислиш,че така ще е защитен повече...
Не че нещо,но ще останеш разочарован,понеже на "sqlninja" и е все-тази на каква система си (angel)
 
Има си сървър файлове, има си и уроци.
Не мога да ти дам линк към тях, защото ще стане един вид реклама, но
Let me google that for you
 
  • Like
Reactions: ivowe3
С wine ще може да се подкара сървъра на Linux но ще трябва SQL Server-a да е на Windows.
 
С wine ще може да се подкара сървъра на Linux но ще трябва SQL Server-a да е на Windows.
или файловете да са с MySQL ;)
 
или файловете да са с MySQL ;)

Не съм виждал такива... 1 тийм бяха почнали през 2009 ама и така не си довършиха проекта.
 
Last edited:
Не съм виждал такива... 1 тийм бяха почнали през 2009 ама и така не си довършиха проекта.
има има даже са s3e1
 
Не съм запознат. Само съм запознат че вашият теам са почнали такъв проект :) поне до колкото съм информиран.
 
Не съм запознат. Само съм запознат че вашият теам са почнали такъв проект :) поне до колкото съм информиран.
Явно пак съм пропуснал нещо или ти си недочул :D
 
Може и аз да не съм разбрал.

ПП: нека спрем да пишем тук, че ще ни санкционират.
 
Безсмислено е да подкарваш сървърни файлове, които са писани точно за Windows, под Linux. Ако файловете бяха писани на Java и BD беше MySQL тогава вече има смисъл. В допълнение ще кажа, че файловете работят зле под неподходящ Windows и сам можеш да си представиш как ще работят в емулирана среда под Linux.
 
Има си сървър файлове, има си и уроци.
Не мога да ти дам линк към тях, защото ще стане един вид реклама, но
Let me google that for you


Намерих някакви файлове, дано да мога да подкарам това чудо.
Като гледам коментарите на Линукс е почти невъзможно да се подкара затова ще пробвам на Win Xp
 
Възможно е да се подкара, но идеята с Win Xp е по-оптимална, съветвам те да я осъществиш. Да не се занимаваш с линукс.