[Help] Дроп на предмети

tarikatchi

New Member
Joined
Jan 26, 2010
Messages
145
Reaction score
13
Здравейте искам да попитам как да направя от Death Red Dragon да падат exellent итеми ? Версия 97d99i на DarkMaster
 
DTData\ItemDropRate.txt
Code:
// -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
// [1] -  Item Group
// [2] -  Item ID
// [3] -  Min Item Level (0-15)
// [4] -  Max Item Level (0-15)
// [5] -  Skill (1 - drop with skill, 0 - drop without skill)
// [6] -  Luck (1 - drop with luck, 0 - drop without luck)
// [7] -  Add (1 - drop with add, 0 - drop without add)
// [8] -  Excellent (1 - item is excellent, 0 - item is normal)
// [9] -  Min Monster Level (-1 drop from all monsters levels)
// [10] - Max Monster Level (-1 drop from all monsters levels)
// [11] - Drop Map (-1 drop in all maps)
// [12] - Except Map (-1 no except map)
// [13] - Monster ID (-1 drop from all monsters)
// [14] - Drop Rate x/1000
// -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Съжалявам, не съм се изразил точно ... От ItemDropRate се наглася от определен монстер или монстери да има дроп от някакъв итем, но все пак падат и други предмети не само този ... Аз искам от 1 монстер да има примерно, като eventitembag и да си направя определени итем-и да падат от него. Знам, че може да се направи, защото на DevilMu имаше едни дракони които пускаха само exellent items. Въпросът ми е, как ?
 
това какъв предмет да ти дропне животното зависи от левела на предмета и на животното тъй че прави си сам изводите
 
Ама голямо обяснение, дай по на широко ... Няма ли някой eventitembag, който да редактирам и да стане ?
 
Last edited:
кво по на широко нали съм ти казал как става???? като не искаш някое животно да ти дропва други предмети направи го такъв левел на който никой предмет не отговаря... вкарай малко логика
 
  • Like
Reactions: ivowe3
Да разбрах го това ама правя животното на 100 000 лвл и пак падат същите боклуци ... Дай ми 1 левел на който няма итем ...
 
Ако те разбирам правилно.. ти трябва това:

Code:
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
// Eventitembag 3
// Fire Dragon
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
//|Type |Index |Level |Skill  |Exc   |Option     |Name |
14	13	0	0	0	0	// Jewel of Bless
14	14	0	0	0	0	// Jewel of Soul
14	16	0	0	0	0	// Jewel of Life

Аз така съм си го нагласил и ми падат тези 3 jewels от драконите.. можеш всякакви предмети да си сложиш да падат от тях.. ?

Evenitembag
Evenitembag2
Evenitembag3 - е дракони

Лошото е, че не знам как да направя само това да пада, пада ми и зен ; [
 
Да ама проблема е, че трия всичко слагам в eventitembag3 само 1 exellent scale pants и пак си падат боклуците ...