[Help] Win Server 2008 R2 MS SQL 2008 R2 Problem

MapTuH4y

New Member
Joined
Apr 29, 2010
Messages
1,113
Reaction score
180
Имам проблем:
С Windows Server 2008 R2 SP1 съм и с Microsoft SQL Server 2008 R2 на него като имам проблем.
Значи когато отида в SQL Server Management Studio и там вече се опитвам да се свържа с DB Engine но немога. Изключил съм защитната стена, DB Engine ми е включен и немога да разбера от какво е този проблем. Спомням си, че и преди съм го имал но немога да се сетя какво беше решението му.
Който има идеи да казва.
Ще се радвам ако някой е ползвал тази комбинация абе който има идеи да пише.​
 
Здравейте, сега имам подобрен проблем.... ;(
Значи всичко си работи както трябва (съвръвните части се свързват успешно с базите данни, имам достъп до базите данни чрез SQL Server Management Studiо) НО XAMPP (или PHP) неможе да се свърже с базите...?!
Аз гледах в интернет и видях че трябва да се свързва чрез Trusted Connection... но неможах да разбера как да го наглася да се свързват по подразбиране с Trusted Connection или незнам и аз който може да помогне да пише... моля!
 
Айде моля ви се който има идеи да каже ;(
п.с.: няма да спамя повече ;)
 
Изтегли си по-нов "ntwdblib.dll" и го замести със стария в apache/bin
 
Ами понеже сложих новата версия на xampp и ми показва тези грешки :x

Deprecated: Function eregi() is deprecated in D:\xampp\htdocs\config.php on line 3

Fatal error: Call to undefined function mssql_connect() in D:\xampp\htdocs\config.php on line 19

Опитах да ги оправя но...
 
  • Like
Reactions: MeMoS
Ами понеже сложих новата версия на xampp и ми показва тези грешки :x



Опитах да ги оправя но...

в php 5.3.X eregi() функцията е премахната

по погрешка дадох ти Thanks :D
 
А относно другия ерор?

EDIT: А eregi има ли алтернатива?
preg_match() (think)
 
Last edited:
Значи аз изтеглих version 2000.80.194.0 на ntwdblib.dll но проблема си го има :(
А забравих да кажа че операционната система е Windows Server 2008 R2 64bit
 
Айде помогнете дееееееееееееееееееееее
Да му се невиди и хората.... то тези дето могат да помогнат или не им се пише или немогат да гледат по далеко от носа си!
 
  • Like
Reactions: NandO