[Help] Server и Web на различни хостове

madafukar

New Member
Joined
Sep 8, 2009
Messages
50
Reaction score
7
Искам да ви попитам как мога да пусна сервер на 1 пц и уеб-а да се хоства от др-то как да направя връската между сял-а и за това трия ли да отблоквам сял-а от sygate ? пуснал сам св на xp ще слагам уеб-а на windows server 2003, ако това е вазможно моляви за максимално инфо по вапроса
 
пускаш TCP/IP на сървъра и отваряш порт 1433
 
пускаш TCP/IP на сървъра и отваряш порт 1433

При мен си е пуснат, но така и не можах да осъществя връзката...?
 
При мен си е пуснат, но така и не можах да осъществя връзката...?

Отвориш ли портовете на СЯЛ си загинал :) защо искаш да го направиш на две машини? По-сигорно така ли? Погледни тук http://darksteam.net/showthread.php?t=6328 и мисля, че е безмислено да правиш тези въртелешки ;) когато направиш всички настройки на уеб сървъра си който съм написал във въпросната тема си направи нов сял потребител да не е "sa" за уеб сайта ти с ограничени права и така ще избегнеш и риска от дропване на таблиците :)

Късмет ;)
 
Отвориш ли портовете на СЯЛ си загинал :) защо искаш да го направиш на две машини? По-сигорно така ли? Погледни тук http://darksteam.net/showthread.php?t=6328 и мисля, че е безмислено да правиш тези въртелешки ;) когато направиш всички настройки на уеб сървъра си който съм написал във въпросната тема си направи нов сял потребител да не е "sa" за уеб сайта ти с ограничени права и така ще избегнеш и риска от дропване на таблиците :)

Късмет ;)

Искам да го направя, защото след време ако сървъра стане доста игран, ще има доста посещения(трафик) и сайта, което ще стопи машината на която държа сървъра. За това исках да си купя уиндоус хост от суперхостинг и там да държа сайта, ама ако наистина е толкова рисково май ще търся друг вариант.

П.С. номера с новия потребител с ограничени права го бях пробвал веднъж, ама нещо не успях да създам такъв. Ще се радвам ако дадеш едно линкче с уроче по въпроса. :)
 
Аз също ще ги хоствам на различни машини... уж за по-сигурно ...
 
на различни машини ако са локално зад защитна стена (рутер, сървър) ще е добре, иначе 1433 кат ти остане отворен и веднага ще те сколасат.
 
уиндоус хост от суперхостинг
Те дават и MSSQL,просто трябва Data сървърите да ги пренасочиш към суперхостинг.