[Sell] Argos CMS / MVC logic less

Проекта е пуснат в лайв режим, може да го разгледате. (https://arenaplaybg.eu/)
Има някои страници, които се нуждаят от стилизация, просто не ги засегнахме, но той ще си ги оправи сам каза... :)
Общо взето според мен се получи добре. Регистрирайте се и разгледайте..
 
Малко ъп.
Докато съм във Франция си записвам разни неща, които да добавя в новите версии.

Ето някои от тях:
- Клас за конвертиране на стийм айдита в Еntity папката
- add_from_db_config функция, която ще добавя нов запис и стойност в argos_config таблицата.
- remove_from_db_config функция - ще трие стойност от същата таблица
- is_online функция, често ми се налага да пиша излишен код,за да проверявам дали някой е онлайн. Функцията ще работи с юзър айди.
- get_userid_by_username функция, която ще връща ника на потребителя при използването й по юзър айди.
- В индекса в админ панела ще добавя активност за админите, които са влизали последно в админ панела.

Общо взето това ми се върти засега в главата. Пробвах се да ровя в гитхъб и в гугъл за още някакви полезни функции.Има разни репота, но са големички и не са кой знае колко популярни и ако вземат да ги архивират лошо..
Ще видим, има доста време да търся, нещо което да си струва.
 
Разтягаща навигация? Евалата браДми, много яко! (това е сърказъм разбира се, защото е тъпо да си мислиш, че това е нещо впечатляващо)

Странно е, че хем поста ти е за продажба хем пък занимаваш бъдещата клиентела с техически (и то повърхностни) неща, като например как ще наименуваш следващата си функция. След като търсиш клиенти тук, според мен трябва да намалиш малко разделителната способност и да погледнеш цялоснтно, а то е какво предлагаш както може би и с какво се различаваш от останалите и цената.

Аз дори не разбрах, кои игри поддържаш, защото ако поддържаш WOW или MuOnline например, не е едостастъчно само да имаш подобаваща тема и/или ресет функция. Иска се доста повече за да привлечеш истински клиенти от тази аудитория.


Screenshot 2024-03-31 123303.png
б
 
Last edited:
Здравей,
Дизайна не е мой, присвоен (откраднат) е от руски сайт и така ми го дадоха. Аз го интегрирах към системата просто.
Клиенти вече имам, даже ме чакат и на опашка. Повечето са от друг сайт, а не от тук.
Ядрото на системата може да се ползва за всякакъв тип сайтове, заради екстеншъните.
Темата тук и в другите сайтове, в които пиша е с цел реклама и индексация в гугъл.
Прибирам се от Франция есента и започвам да я ъпдейтвам веднага.
 
Здравейте,
Докато съм все още във Франция, списъка с нововъведенията не спира да расте.
- В админ панела ще бъде добавен и малък калкулатор базиран на js - https://codepen.io/simonja2/pen/QbGYbR
- Ще бъдат добавени 3 нови класа за работа с масиви, дати и стрингове - https://chat.openai.com/share/1a294ad0-eb05-4caa-a2c9-406dd0c3a0a7
като ще ръчкам бота още да ги разширява.
- ще бъде добавена функцията add_event(), чрез която вече няма да има нужда да се изписва <style> или <script> тага, а всичко ще е автоматично. Функцията ще се ползва най вече в екстеншъните.
- Ще бъде добавена и get_user_ip функция, която ще замени $_SERVER['REMOTE_ADDR']. - https://chat.openai.com/share/39658499-1a97-40b3-8e90-df0c55b37683
- Инсталатора ще бъде с променен дизайн
- Ще бъде добавен quote бутон в отговора на емейли в админ панела
- Ще бъдат добавени броячи в админ панела при коментарите и новините, за да се знае колко са на брой.
- Ще бъде добавена възможност за no avatar-те да са генерирани през php gd и всеки да започва с първата буква от ника му и да е с различен цвят - https://chatgpt.com/share/46643190-cee9-42f0-b607-49f064795ffe
Функцията е готова, но ще помисля дали да я вкарам в админ панела да се включва и изключва.
- Също така ще оправя още някои не толкова важни неща.
Естествено ще създам и още екстеншъни. За сега това ще са mysql dumper с който ще можете да свалите датабазата на системата от админ панела и http flood protector, който не знам дали ще работи ок, но го намерих в гитхъб. Работи с json файл и там записва баннатите. На пръв поглед класа изглежда добре, но може да прави грешни банове и за това трябва да го тествам като се прибера по обстойно.

Всичко това ще дойде в Аргос 9.0, както и нещата от предните постове, които написах последно.

Au revoir.
 
Здравейте,
Допълвам списъка с нови неща, които ще се добавят.

- иконката с планетата от fontawesome в админ панела при логовете ще сочи към whois на domaintools, за да си правите лесно справки с 1 клик за съответно айпи.
- намерен е json manager клас, който ще бъде добавен в entity папката. Може да добавя странициране към json масиви, да ги презаписва, изтрива и редактира.
- тестовите менюта ще бъдат цялостно премахнати от системата и темплейтите, просто са ненужни
- ще бъде добавена опция в конфигурацията капчата да е само с цифри
- ще бъде фикснат бутона за обновяването на капчата под файърфокс.
- ще бъде добавен бутон до капчата за произнасянето й със звук
- ще бъде добавена опция къстъм страниците, които са направени да се пускат или спират със суич бутон
- последните теми от форума също ще могат да се пускат или спират от бутон в конфигурация
- в конфигурацията ще бъде добавено поле за хекс цвят за мета тага theme-color.
- в конфигурацията ще бъде добавено селект поле за избор на тайм зона, сегашната е europe/sofia.

Това е за сега, очаквайте и още нови темплейти и екстеншъни..
 
Снимка от новия дизайн на инсталатора.
Screenshot-20240709-062105.png


Естествено ще бъде преведен на езиците от системата и още малко пипнат. Давам го ориентировъчно, инпут полетата в оригиналния са други и същите ще влязат в новия.

Бота го надраска за няколко минути с моя помощ. Мен лично ми допада.
 
Hola, Chicos!
Вече съм в Испания, остават 3 месеца до връщането ми в БГ. Хората, които ме чакат на опашка, им се извинявам, че им обявих Юли като крайна дата.

Днес установих, че ще ми трябва още една функция, а именно get_user_country($ip). Вече я има, но като код в статистиката и ще я пренеса като функция, за да е по удобно. Работи с ip-api.com. Има вариант да ползвам geoip датабаза, но не искам да викам още библиотеки, защото системата много набъбва и ми е трудно при архивиране и разархивиране.

Това е едната функция, а другата е за прост редирект.
https://chatgpt.com/share/b720e393-f895-4f8b-b8d5-995a8e827205 - последния код.
Вече ще е доста по-удобно от преди.
Има само един проблем, че тази функция я има със същотo име в phpbb и понеже системата инклудва файла с функциите може да има проблем и ще трябва да е с друго име, примерно redirect_to().

За сега всичко върви по план, върна ли се веднага започвам с ъпдейтите.
Аdiós!
 
Здравейте,
Вчеря видях, че е излязла нова версия на wordpress с rollback функция при проблем и се замислих, защо не направя нещо и аз, но по просто.
Ще изрутирам един url адрес с къстъм контролер и модел и от страницата ще може да спирате екстеншъни и да променяте темплейта.
Не знам дали ще се получи, защото ако грешката е глобална, може да засегне и тази rollback страница, за това е въпрос на тестове. До страницата ще имат достъп само админи. Ако даде грешка, може да инклудна само интеграцията на phpbb и вътре да си издействам аз всичко.

Целта е, ако включите някой екстеншън, който не е написан добре и сайта спре, да не влизате по phpmyadmin и да ги търсите и спирате от там.

Имаше и друго, че в таблицата на екстеншъните, можеше да се добави и дата колона и rollback страницата да спираше екстеншъните включени през последния час автоматично. Но за сега ще работи с radio бутони и ще чеквате тези, които искате да спрете.

Това ще остане за най-накрая. Мисля, че е добре да го има.

Във functions.php ще има оптимизации, бота пренаписа доста функции, от които и greyfish_cache().
Също така сега е доста по-лесно и да се добавят нови игри, защото не е хардкоднато.
Мисля да добавя още някои игри hl, l4d и други, но ще видим като стигна до там.

Ай.
 
Last edited:
Още 4 нови функции ще бъдат добавени:
- get_user_rank($user_id) - ще взима ранга на потребителя от форума по потребителско айди
- get_user_group($user_id) - ще взима групата на потребителя от форума по юзър айди
- get_user_agent() - ще връща браузър агента на потребителя, функцията ще работи с mobile detect библиотеката, не ползва $_Server.
- remove_non_utf8($string) - функция, която работи с iconv и игнорира символи, които не са utf8. Може да е полезна за добавянето на сървъри и ще я ползвам. Напоследък в имената на цс сървърите се срещат всякакви китайски символи и датабазата не ги чете правилно, въпреки utf8mb4 енкодинга. Ще я сложа и в gmon екстеншъна. Трябва да пипна и питон скрипта, че и там трябва да се добави. (бота ще го измисли)

Мисля, че ми се насъбра доста работа, така че за момента ще е това. Повечето функции са готови, бота ги е написал. Само трябва да седна на лаптоп.

Ajax чатовете също трябва да се пипнат, да не работят на всяка секунда, че е доста overload. Cbb копието според тестовете има някакъв проблем и ънлогва юзъра, но не е уточнено на 100%. Най-вероятно е защото ползва бисквитки и може да бърка phpsessid бисквитката, защото работи на 1 сек. Трябва да се направят да работят само, ако последното ид на съобщение е различно, тогава да се изпълва аякс рекуеста, а не в реално време на 1 сек, че е голяма бъркотия. Мисля, че ще успея да ги едитна като се върна.

Напомням, че цената на ядрото с дефолт темплейта и екстеншъните на val4o0o0 е 60 лв. / 30 евро. Също така, ако някой го закупи сега, то ще получи версия 9.0 с всички ъпдейти в задните постове безплатно при релийза й.

Искам да кажа, че ядрото на версия 9.0 ще е с нова цена от 100 лв. / 50 евро!
Другите цени са както следва:
- екстеншън с около 1000 реда код 40 лв / 20 евро ( за 2000 реда 80 лв и т.н..)
- съпорт през anydesk/teamviewer 10 евро на час, ако няма 1 час престой пак е 10 евро влизането ми, ако съм свършил по рано работа.
- малки къстъм екстеншъни от 5 евро до 20 евро според зависи сложността им
- къстъм темплейт интеграция 30 евро (вие давате стила, препоръчително да е bootstrap и jquery написан/базиран и аз го интегрирам в системата)
- кодиране на нов темплейт по ваше задание 30 евро, отделно след това трябва интеграция, която по-горе написах струва 30 евро (общо 60 евро.)

Това са цените по които работя и моля без коментари по тях!

Вече имам и револют, работя и с пейпал, но в момента съм в чужбина и бг сим картите ни нямат роуминг и нямам достъп до акаунта, за да си прекарам парите в банковата ми сметка... Така, че за сега не става.
Работя и с еконт\speedy/easypay.
Също така имам и испанска сметка.

Ако някой реши сега да вземе ядрото, то мога да окажа помощ с anydesk от моя телефон при проблем. Ако искате къстъм неща, ще трябва да ме изчакате да се върна към края на Октомври!
 
Днес в аренаплей видях това съобщение в ckeditor:
Screenshot-20240720-223205.png


Искам само да успокоя всички, че едитора отпред се ползва само с html purifier библиотеката и няма да има никакви проблеми относно сигурността.
В админ панела пък е логично, че до там ще сте само вие и тези, които пуснете ще трябва да им имате голямо доверие, ако им давате достъп до новини или нещо друго с едитора.

За да скриете това досадно съобщение трябва да добавите
Code:
CKEDITOR.config.versionCheck = false;
в admin/js/ckeditor/ckeditor_load.js под ред :
Code:
CKEDITOR.config.extraAllowedContent = 'php';

Едитора няма да се сменя с по нова версия, защото има много мащабни промени, а и няма смисъл.

ПП:
Ако ползвате къстъм новинарския екстеншън, може да пуснете тази js инжекция през админ панела:
Code:
if (typeof CKEDITOR !== 'undefined') {
    // Set the global configuration
    CKEDITOR.config.versionCheck = false;

    // Initialize CKEditor instances if they are not already initialized
    CKEDITOR.on('instanceReady', function(evt) {
        evt.editor.config.versionCheck = false;
    });
}
 
Last edited:
Хилоу,
Имах време и през телефона коднах прост екстеншън за съкращение на линкове през tinyurl free api.
demo:
Screenshot-20240722-210346.png


Целта е да не напускате сайта, а директно през aдмин панела да си съкращавате линковете.
Последните линкове излизат най-горе в таблицата, а пък тя вади последните 10.

Цената на подобен екстеншън е 5 евро.
 
Още един екстеншън написан на бързо:
Screenshot-20240722-235948.png


Представлява справки за айпи адреси, работещ с безплатно api.
Цена 5 евро.
 
Screenshot-20240723-142644.png


Поредният, вече гонят 100.
Става дума за логове за потребителите, които са влизали през последните 24 часа. Има метод който автоматично ги трие след това. Логва ги в малка таблица. Потребителите са с юзър цвят и линк към техния профил във форума.

Малко по сложен ext и цена от 10 евро.
 
Screenshot-20240723-164445.png


Още един бърз екстеншън, който работи с безплатен rss widget. (https://rss.app/rss-widgets)
Препоръчително е да си направите регистрация и да си създадете ваш с ключови думи и да настроите дизайна.
Моя е като този на снимката с движещ се ефект и изкарва последните 15 counter-strike новини. След като сте готови с генерирането и копирането на кода го слагате в ext/pok4/rss_ticker/template/rss_ticker.html
Това е! Цена 5 евро.
 
Още 1 е готов. Този път става дума за проста статистика от phpbb. Знам, че темплейтите разполагат с такава, но ако някой иска да е в меню, а не накъде другаде, то това е екстеншъна за вас.
Цена 7 евро.
Демо:
Screenshot-20240723-193518.png


Който иска може да му добави font awesome или да си го оцвети, или преведе.
 
Още 1, бота го научих сам да ги пише хаха..
Screenshot-20240723-222734.png


Това е rss от стийм за последните cs2 ъпдейти.
Примерна препратка при клик:https://steamcommunity.com/games/CSGO/announcements/detail/4363508865823029429
В линка и в rss седи CSGO, но вади актуално инфо за CS2.
Дали ще остане така или в бъдеще ще бъде преработено, предстои да разберем.
Цена: 5 евро.
 
Вече ще можете да си дъмпвате датабазата на системата от админ панела.
Екстеншъна е тестван на jump.bg с дефолт настройки и работи с exec командата. В папката на екстеншъна има файл за форсване на директно сваляне на датабазата при клик на линка от снимката.
В папката на екстеншъна има под папка и там се съхраняват копията. Превантивно е добавен index.html файл за всеки случай.
Цена: 10 евро.
Demo:
Screenshot-20240723-235838.png
 
Преди време в старите версии имаше уиджет от синоптик, но по късно е премахнат. Сега аз добавих един като екстеншън. Работи с https://weatherwidget.io/, може да си стилизирате ваш, да изберете държава и град и да замените с моя, който е за София в темплейтния файл на екстеншъна.

Демо:
Screenshot-20240724-005259.png


Цена: 5 евро
 
Завършен е още 1 екстеншън. Този път става дума за допринеслите потребители във форума и за неговото развитие. Нещо като малка класация.
Цена: 10 евро
демо:
Screenshot-20240724-125809.png