Microsoft Security Essentials

Аз съм с нея и от 3 часа ми сканира компа... :D Но въпроса ми е нужно ли е automatic updates да стоят пуснати?

ХАхаха, като не ти се ъпдейтват дефиниите , как ще лови новите вируси?
 
Аз съм с нея и от 3 часа ми сканира компа... :D Но въпроса ми е нужно ли е automatic updates да стоят пуснати?

не, не е нужно, ъпдейтите на антивируса не зависят от windows updates:)
 
не, не е нужно, ъпдейтите на антивируса не зависят от windows updates:)

При неъпдейтване на windowsа и ъпдейтване на антивирусната, най- много да объркаш ОС-а и да трябва да репеърваш или както вие правите - преинсталираш.
И другото ,което е .. попрочети малко из Есет форумите и съпорт центъра на майкрософт есеншълс , за да разбереш защо трябва да се ъпдейтват и двете ;):
И другото.. ако не знаеш, есеншълса се ъпдейтва през Microsoft Update.., т.е. когато натиснеш 'Актуализация' , той ги тегли през онова прозорче за ъпдейт, но не го показва.
Четете малко , преди да изтеглите и да натиснете 'I agree' на инсталацията.
Сега подлежите на 2 санкции и ако ви хванат , дупе да ви е яко.

Цитирам:
Microsoft Update

Какво прави тази функция: Microsoft Security Essentials включва автоматично актуализиране от Windows Update и Microsoft Update, за да осигурява постоянно актуализациите на Windows и друг софтуер на Microsoft за вашия компютър. Microsoft Update е изключително важен за снабдяването ви с най-новите актуализации на дефинициите на заплахи от злонамерен софтуер за Microsoft Security Essentials.

За повече информация относно Windows Update и Microsoft Update, вж. Декларация за поверителност за услугите за актуализация на адрес: http://go.microsoft.com/fwlink?LinkID=76234.

Прочетете внимателно тази декларацийка.

http://www.microsoft.com/security_essentials/privacy.aspx?mkt=bg-bg
 
Last edited:
И аз съм много доволен от нея ! Хубава е за предпочитане е ... Това е като NOD32 но ... как да го кажа ... е почти като NOD32 :] Но е много добра !
 
И аз съм много доволен от нея ! Хубава е за предпочитане е ... Това е като NOD32 но ... как да го кажа ... е почти като NOD32 :] Но е много добра !

Абе и Нод-чето е куца ... Но като се замислим няма перфектна антивирусна ... Се пак кой прави вирусите ??? ... Антивирусните Програми за да има продажби ...

SNG
Наистина е много добра! ... Се пак каза, че е хванала PHP/C99shell.H ... Ще ти пратя на ЛС новата версия на shell-а, че не съм вкъщи.
Ако някой има ПС за прейнсталл или Виртоална машина да му дам един XIFSU - вирус да видим да ли ще го махне. КIS неуспя, АntiVir- не, Nod32- не, Avast - се побърка(преебасе антивирусната).
 
Last edited:
Абе и Нод-чето е куца ... Но като се замислим няма перфектна антивирусна ... Се пак кой прави вирусите ??? ... Антивирусните Програми за да има продажби ...
МММ, не.
Бях с нода почти цяла година(Box license) и също е адски добра , но хич не варди шеловете.
 
МММ, не.
Бях с нода почти цяла година(Box license) и също е адски добра , но хич не варди шеловете.

Ахам попринцип вирусите ги лови но шелс не затва ми уплоаднаха шел :mad:
 
Няма най-добра анти-вирусна набийте си го в кратуните. Всеки решава коя Анти-вирусна е най-добра за него(и неговото PC). Според мен това не е кой знай колко добра анти-вирусна , също така и не най-леката, поне за сега. Щом искате много защита - Linux, щом искате Windows ще се занимавате още дълго време със вируси и анти-вирусни. (Не, че за Linux няма.) Тук ще посоча и един начин с който можете и да я инсталирате дори и без оригинален Windows XP/Vista/7. Нужно е да изтеглите този файл. Отваряте keyfinder.exe който е във архива. Отивате на Options > Change Windows Key и сменяте вашият key със този:
DCK39-9YQYJ-CXJTQ-9W68B-QGQW3
 
Няма най-добра анти-вирусна набийте си го в кратуните. Всеки решава коя Анти-вирусна е най-добра за него(и неговото PC). Според мен това не е кой знай колко добра анти-вирусна , също така и не най-леката, поне за сега. Щом искате много защита - Linux, щом искате Windows ще се занимавате още дълго време със вируси и анти-вирусни. (Не, че за Linux няма.) Тук ще посоча и един начин с който можете и да я инсталирате дори и без оригинален Windows XP/Vista/7. Нужно е да изтеглите този файл. Отваряте keyfinder.exe който е във архива. Отивате на Options > Change Windows Key и сменяте вашият key със този:

И аз по тоя начин я направих ;P
 
Ахам попринцип вирусите ги лови но шелс не затва ми уплоаднаха шел :mad:
My avast internet security once detected, a "hole" and I deleted it ;d
 
Идеи защо взема да товари все повече и повече тая антивирусна?
 
Ами незнам но всеи се оплаква от това че много товари...
 
Аз пък не се оплаквам ;):
Винаги си ми е товарила по един и същ начин.

Възможни неща, които биха направили подобно нещо:
- нередовно ъпдейтване на антивирусната.
- вирус, който не е бил хванат от антивирусната(което е в резултат на неъпдейт на програмата).

Възможен начин за управяне на проблема(ако той е в антивирусната):
- преинсталация на антивирусната.
 
Last edited:
Аз пък не се оплаквам ;):
Винаги си ми е товарила по един и същ начин.

Възможни неща, които биха направили подобно нещо:
- нередовно ъпдейтване на антивирусната.
- вирус, който не е бил хванат от антивирусната(което е в резултат на неъпдейт на програмата).

Възможен начин за управяне на проблема(ако той е в антивирусната):
- преинсталация на антивирусната.

Ами аз си я упдейтвам постоянно а незнам но сега видях че проблема вече го няма или поне не и при менн може да е само при XP аз преди бях на него сега сам с 7 ...
 
Проблема се оправи от самосебе си. Как? Не знам. :D
 
Хмммм... най-много ми харесва това решение!