[Help] Clear Table every week

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
здр :) въпроса ми е как да направа даден Table или Colum от SQL да се чисти примерно всяка седмица сетих се само да го кача в индекса на сайта и като стане време да се чисти но така трябва да се влиза в сайта точно този ден а ако никои не влезе става фал :Д ще се радвам ако помогнете :)
 

FiddleSticks

New Member
Joined
Jul 15, 2012
Messages
21
Reaction score
4
здравей

здр :) въпроса ми е как да направа даден Table или Colum от SQL да се чисти примерно всяка седмица сетих се само да го кача в индекса на сайта и като стане време да се чисти но така трябва да се влиза в сайта точно този ден а ако никои не влезе става фал :Д ще се радвам ако помогнете :)

разбра ли вече как става с sql jobs :) пръскащ одговор (rofl) но като цяло е прав
 

oveRLuckEd

New Member
Joined
Apr 28, 2008
Messages
1,776
Reaction score
398
разбра ли вече как става с sql jobs :) пръскащ одговор (rofl) но като цяло е прав

еха, твоят оДговор много му помогна... толкова ли е трудно да си направи следната заявка
DELETE FROM table
и да даде да се изпълнява през 1 седмица
 

FiddleSticks

New Member
Joined
Jul 15, 2012
Messages
21
Reaction score
4
еми явно му е трудно за да пита как сеправи нищо лично :)
 

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
:D 10x много за help-a не че ми е трудно просто не съм запознат с Sql-a и незнаех че дори съществува такова като SQL JOB :D вчера прегледах в нета и що годе го намерих мисля че ще се оправя натам благодаря много :)
 

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
така опитах се да направа нова тема но не ми я одобриха и се сетих че мога и тук да питам :D така въпроса е как в SQL JOB да запазя променлива или по точно ето един пример за какво ми трябва
Select MAX(TotalTime) From Character
Select AccountID From Character Where TotalTime=(и тук какво пиша за да е взетата отгоре стойност MAX(TotalTime))
Update warehouse SET Money=Money+'100000000' WHERE AccountID=(и тук също ми трябва по горе взетата стойност на AccountID)
 

kolio1

New Member
Joined
Jul 29, 2012
Messages
23
Reaction score
3
декларирай си променлива и я използвай
DECLARE @CharacterName varchar(10)
 

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
а след като я декларира как да приеме стойността на MAX(TotalTime) четох с едно ама нз дали 6те стане примерно ако съм декларирал @xaxa
Select MAX(TotalTime) as xaxa From Character така @xaxa ще стане ли равна на стойността на MAX(TotalTime) ?
 

hrisiz

Active Member
Joined
Feb 3, 2010
Messages
429
Reaction score
81
готов съм разбрах го как е :) благодаря много за помощта златни сте хора :)