[Dev] писане върху картинка

NoExpire

New Member
Joined
Nov 10, 2008
Messages
46
Reaction score
45
Реших, че много хора ( като мен ) може да не могат да работят с PS и ако искат да си напишат нещо върху някоя картинка в html може да стане по следния начин ...

HTML:
<div style="text-align: center; width: 800px; height:600px;background: url(images/background.jpg);">text-a tuk</div>

не е кой знае колко сложен скрипт и сигурно доста хора го знаят, но реших да го постна защото видях, че го няма

П.С. естествено променяте width: 800px; height:600px на колкото искате да са а на урл ако картинката е в главната директория може да махнете images и да стане ./background.jpg

Елементарно нали ? ::): според мен е полезен скрипт ::):
 

c3ck0o0o

New Member
Joined
Jul 9, 2009
Messages
32
Reaction score
3
Това го знам от MuWeb, когато съм преправял дизайна, но не е лошо да си го припомня. Имаш Thanks от мен.
 
  • Like
Reactions: ez_dark

Bo$cH37o

New Member
Joined
Mar 21, 2010
Messages
367
Reaction score
67
Реших, че много хора ( като мен ) може да не могат да работят с PS и ако искат да си напишат нещо върху някоя картинка в html може да стане по следния начин ...

HTML:
<div style="text-align: center; width: 800px; height:600px;background: url(images/background.jpg);">text-a tuk</div>

не е кой знае колко сложен скрипт и сигурно доста хора го знаят, но реших да го постна защото видях, че го няма

П.С. естествено променяте width: 800px; height:600px на колкото искате да са а на урл ако картинката е в главната директория може да махнете images и да стане ./background.jpg

Елементарно нали ? ::): според мен е полезен скрипт ::):

Не говорим за код във форум
Имам предвит не ги обърквай със


Грешно-->
HTML:
Вярно--><HTML></HTML>
 

Gam3*BoY

Active Member
Joined
Dec 5, 2008
Messages
497
Reaction score
89
Не говорим за код във форум
Имам предвит не ги обърквай със


Грешно-->
HTML:
Вярно--><HTML></HTML>

а немислиш ли, че го е сложил така -
HTML:
 - защото иска форума да го направи като функцията [code] ?

______

    14-11-2008, 10:22