[Help] Проблем със сайт

kotarkus

New Member
Joined
Jun 26, 2016
Messages
13
Reaction score
0
Здравейте,имам проблем с абсолютно всеки сайт който сваля,не може да се свърже към SQL сървъра,а сървъра си работи нормално,незнам защо така се получава,пиша си ип и потребителско име и парола на sql ,ама timeout Ми дава
 
Каква версия на Microsoft SQL Server ползваш? Сигурен ли си, че е инсталиран и настроен както трябва?
 
Щом ти дава таймаут, значи въобще не успява да се свърже с това айпи което въвеждаш, пробвай да напишеш 127.0.0.1 или localhost
 
  • Like
Reactions: djagripnos
Пробва ли да преинсталираш SQL-a? После дали ти прави същия проблем?

Според мен нещо си изпуснал при инсталацията или не си го конфигурирал като хората..
 
сега го преинсталирам,иначе и с 127.0.0.1 ,с локалното 192.168.0.2 и localhost пак не става,ползвам MSSQL 2014,named spice са изключени,сега като го инсталирам ще ги включа
 
С коя версия и с кое си инсталирал за web сървъра ти и разрешено ли е mssql драйвера?
 
сега го преинсталирам,иначе и с 127.0.0.1 ,с локалното 192.168.0.2 и localhost пак не става,ползвам MSSQL 2014,named spice са изключени,сега като го инсталирам ще ги включа

Ами TCP IP на порт 1433 ли слуша, да не си пусна Dynamic Port (0)?
Прикачи си настройките да видим за какво става дума, може да си изпуснал нещо.
 
Здравейте,имам проблем с абсолютно всеки сайт който сваля,не може да се свърже към SQL сървъра,а сървъра си работи нормално,незнам защо така се получава,пиша си ип и потребителско име и парола на sql ,ама timeout Ми дава
Пробвай да напишеш localhost , 127.0.0.1 или името на компютъра
 
Пробвай да напишеш localhost , 127.0.0.1 или името на компютъра

Да пробвай с името на компютъра... А иначе в SQL Manager-a влизаш ли? Смисъл като не използваш директният вход само с Connect бутона а като си напишеш име и парола?
Също коя версия php ти е на апачето?
 
Да пробвай с името на компютъра... А иначе в SQL Manager-a влизаш ли? Смисъл като не използваш директният вход само с Connect бутона а като си напишеш име и парола?
Също коя версия php ти е на апачето?

навсякъде влизам,последна версия на xampp е и mssql драйвъра е разрешен
 
Имам същия проблем ако може някой да помогне , при мен си влизам през мениджъра със парола и 127.0.0.1 но сайта не желае да се свърже.
 
Имам същия проблем ако може някой да помогне , при мен си влизам през мениджъра със парола и 127.0.0.1 но сайта не желае да се свърже.

Try with this instead of your IP/PC Name
.\SQLEXPRESS
 
Y
Try with this instead of your IP/PC Name
.\SQLEXPRESS
Not working .... if you can help me i can give you access to my vps ? Пс имах подибен проблвм и преди но го реших като махнах сял 2008 и сложих 2000? Така ,че си мисля че проблема е в конфигурирането на сървъра или някой порт
 
Last edited: