Няма просто такъв народ....

Значи... може да направим един проект, за него ще ми трябват:

1. 5 PHP Coders
2. 2 VB - VC++ Coders
3. 2 Java Developers Or Ajax Scripters
--------------------------------------------------

Ако се намерят толкова хора може да стартираме проекта:

--------------------------------FUCK ALL LEACHERS------------------------

Какво ще правим ли?
Почваме PHP кодерите да правим скриптове за Encrypter Or Decrypter на HTML & PHP Sources
VB - VC++ кодерите ще направят програма базирана на PHP основата, която ще напишем, др са ясни, че минават към PHP :D

Целта на проекта е да спрем гепането на собствените си сорсове... писна ми само ми свиват сорсовете и да казват, че са техни!!

Ако сте ЗА пишете ми на ЛС, а аз ще направя ТЕМА със TEAM.....

Ако DarkMaster се навие, той ще е зоркият ни поглед, тоест човека който следи какво правим -> Aiai Captain :)

Може може, ама не са нужни 5 пхп и 2ма стигат
 
Значи... може да направим един проект, за него ще ми трябват:

1. 5 PHP Coders
2. 2 VB - VC++ Coders
3. 2 Java Developers Or Ajax Scripters
--------------------------------------------------

Ако се намерят толкова хора може да стартираме проекта:

--------------------------------FUCK ALL LEACHERS------------------------

Какво ще правим ли?
Почваме PHP кодерите да правим скриптове за Encrypter Or Decrypter на HTML & PHP Sources
VB - VC++ кодерите ще направят програма базирана на PHP основата, която ще напишем, др са ясни, че минават към PHP :D

Целта на проекта е да спрем гепането на собствените си сорсове... писна ми само ми свиват сорсовете и да казват, че са техни!!

Ако сте ЗА пишете ми на ЛС, а аз ще направя ТЕМА със TEAM.....

Ако DarkMaster се навие, той ще е зоркият ни поглед, тоест човека който следи какво правим -> Aiai Captain :)
I'm in :D:
 
Ето нещо което може да помогне.
gat3way said:
Понеже ми стана забавно онова с криптирането на PHP код, сега една забавна задачка.

Имаме PHP скрипт, който искаме да качим някъде, обаче не искаме никой да ни види сорса в чист вид и евентуално да го подмени. Поради това трябва същия да бъде качен криптиран и по време на изпълнение да се декриптира и eval-ва.

Нямаме право на готови решения от сорта на ioncube, защото е скучно. Просто приемаме че не можем да зареждаме библиотеки и zend extension-и, следователно не можем да зареждаме нещо от сорта на ioncube loader. От друга страна, за удобство имаме на разположение всички стандартни PHP extension-и (ако ще е по-лесно - дори всички PECL extension-и, документирани в function reference-a на php.net). Не че има значение, но ако можем да ползваме функции наготово що да не го правим :)

Изискванията са:

1) Никой, който може да изчете PHP файла, да не може *лесно* да декриптира криптирания сорс код. Тъй като винаги съществува възможността да се разбие с bruteforce атака, такава да отнема ужасно много време и да е практически безсмислена. Алгоритъмът за криптиране да е сигурен, поради което препоръчвам нещо вече измислено и изпробвано, вместо да преоткривате криптографията :)

Това е относително лесно изискване и всеки човек, който има малко мозък в главата, би трябвало да се сети как да го направи.



2) Да предположим, че злият враг(tm) има пълен контрол върху сървъра, където е качен криптирания скрипт. В това число може да слухти мрежата и да прихваща евентуално HTTP заявки, съдържащи някакви ключове за декриптиране. При това положение, да се измисли начин въпреки че злия атакуващ може да ни декриптира скрипта, да не може да ни го модифицира, т.е да подмени криптираното съдържание с някакво друго криптирано съдържание по негов вкус.

Това е по-сложно и изисква известни познания по криптография. Обаче не е чак толкова по-сложно.



3) Да се измисли вариант, при положение че злият враг(tm) има пълен контрол върху машината където качваме криптирания скрипт, демек чете всичко от диска и слухти трафика до машината, да не може да ни декриптира по никакъв начин скрипта.

Това е доволно сложно, аз поне още не съм измислил как да стане. Въртят ми се из главата разни идеи, ама все им намирам кусури. Но има известна вероятност да съществува такъв механизъм. Ако някой все пак успее да измисли нещо по въпроса (и работи), ще черпя.



Няма нужда да се пише PHP код по въпроса, би било досадно. Достатъчно е просто някой да развие идеята си, аз обаче ще се постарая да намеря кусури, така че мислете с главата си :)

Айде да ви видим сега :)
 
Last edited:
Отговор на gat3way ще дам, но само частично!

Ако нашият враг(™) има достъп до HTTP сървъра и вижда само криптираният сорс... и иска да го декриптира... вижда каква е заявката към remote от където е decrypt system... и лесно може от там да пренасочва, но винаги има варианти с който да се ограничи... и за това съм помислил! Така, че ако се захванем, може да бъдем първите успели да излъжат и най - добрите "специалисти" по кражбите :)... hackers too!

Повече инфо немога да дам :)
 
хахаха жалка гледкааааааааааааааааааааааааа
да сте чували за open source,споделяш ли губиш "credits".Защо не съм казал до сега тоя ми открадна кода? ем щом си го намерил е open source.Живейте с тва!
 
хахаха жалка гледкааааааааааааааааааааааааа
да сте чували за open source,споделяш ли губиш "credits".Защо не съм казал до сега тоя ми открадна кода? ем щом си го намерил е open source.Живейте с тва!
Ммм.... да това го знам,НО има нещо наречено GNU/GPL
http://www.gnu.org/licenses/gpl.html
Т.е. По принцип всичко е Open Source,За това хората като IPB ползват IONCUBE (GayCube),Zend Optimizer и други глупости,така че да стане поне
1/3 Open Source
 
хахаха жалка гледкааааааааааааааааааааааааа
да сте чували за open source,споделяш ли губиш "credits".Защо не съм казал до сега тоя ми открадна кода? ем щом си го намерил е open source.Живейте с тва!

Mepho, аз съм за Open source, но знаеш ли какво е да работиш 52 часа и после някакъв да ти свие собствения ти сорс и да го пише на негово име, та дори да не те сложи в credits (punch)
 
Абе киларе за тва криптиране ебах ти алгоритама дето ще тряа да измислиш (nqh)
 
Абе киларе за тва криптиране ебах ти алгоритама дето ще тряа да измислиш (nqh)

Вече е измислен :)... даже бях почнал да го кодвам ама нали ти казах, че зациклих (tmi)