Лъскав текст

Dungeon

New Member
Joined
Nov 15, 2009
Messages
2,234
Reaction score
819
1. Правите си нов документ [CTRL+N] с размери по ваш избор ( аз съм изоплзвал 600x400 ) и го запълвате с черен цвят..
2225522N.png

2. Пишете някакъв текст на него с бял цвят и размери по ваш избор ( Аз съм избрал 102pt със шрифт Myriad Pro )
2225527V.png

3. Отивате в Layer менюто [ Layer/Layer Style/Blending Options ] и ако искат
е задавате следните настройки:
1:
2225542d.png

2:
2225560a.png

3:
2225563Q.png

4. Взимате "Rectangular Marquee Tool [M]" и маркирате половината от текста, цъкате десен бутон и "New Layer" след което зимате "Paint Bucket Tool [G]" и със бял цвят оцветявате маркираната част. След като сте оцветили селекцията в бял цвят намаляте Opacity на 35% и цъкате "CTRL+D" за да деселектирате..
2225592J.png

5. Връщате се на слоя с текста в моя случай "PHOTOSHOP", задържате "CTRL" и цъкате върху буквичката "T" която е на слоя с текста.. Отново зимате "Rectangular Marquee Tool [M]" натискате десен бутон и "Select Inverse" след което докато всичко е в селекция се връшате на слоя на който направихме "бялата лента" и натискате "DELETE" от клавиатурата. Цъкате "CTRL+D" за да десекектирате..
2225614E.png

6. Взимате "Brush Tool " и избирате Assorted Brushes ( Мисля, че са вградени в Photoshop. Ако не са ето свалете ги от тук: Цък! ), правите нов слой "CTRL + SHIFT + N" и взимате четката която е с големина "25px" след което поставяте четката на няколко места из текста или на колкото вие си пожелаете..
Краен резултат:
2225638p.png


Credits:
.Crunk