[Guide] Как се дига FPS-то на сървъра на (1000)

0bsessed

New Member
Joined
Jul 18, 2010
Messages
147
Reaction score
29
Изтрийте стария си бустер !
Сега лимит като 512 или 1024 фпс няма !
С новия бустер по ваше желание можете да вземете всичко от вашия процесор !

Плугин за метамод, увеличаващ фпс на сървъра.

1.В архива:

• bin/ - съдържа компилирания плугин
• src/ - съдържа .sma файла
• Readme.txt, ReadmeBG.txt

2. Обща информация

Плугина действа по три направления:

• Увеличава точността на таймера на ОС (само под Windows)
• намаля времето за свързване на HLDS процеса
• премахва ограничението за 1000 FPS

Също така има и "Insane mode" (управлява се чрез cvar-а mm_insane 0/1/2), активиращ режим, при който HLDS "загрява" CPU на 100%, извличащ максимално възможното FPS.

Техническа реализация:

"Пачва" процеса HLDS

Поддържани билдове:

Вероятно всички под Linux и Windows

Текущая версия: 1.6

Changelog:

1.6:

• Добавен режим mm_insane 2, при който HLDS най-"лояльно" се отнася към другите приложения, дава им шанс да преработят всеки фрейм.Този режим позволява да се държат няколко сървъра на едно ядро.

1.5:

• Поправен е бъга "Got NaN Origin", причинявал пропадане от високо FPS (Linux)

1.4:

• Поправен бъг със "забиване на процесора на 100% при включен стийм


3. Инсталиране:

- Подразбира се, че като метамод се инсталира в стандартната директория #gamedir#/addons/metamod
- създайте папка mmtimer в #gamedir#/addons/mmtimer
- копирайте в нея съдържанието на папката bin от архива
- в #gamedir#/addons/metamod/plugins.ini добавете реда:

win32 addons/mmtimer/mmtimer.dll (для Windows)
linux addons/mmtimer/mmtimer_i386.so (для Linux)

- пуснете сървъра и проверете състоянието на плугинас командата "meta list", статуса трябва да бъде "RUN":

mmtimer RUN - mmtimer_i386.so v1.6 ini ANY Never

- под Linux съръвр трябва да се пусне с командата -pingboost 3


4. Настройка:

- исканото фпс задайте с cvar-a sys_ticrate
- за включване на "Insane Mode" напишете cvar-a mm_insane 1 или 2 (не забравяйте да увеличите и sys_ticrate)


5. HowTo:
• Ако имате Win сървър и и с обичайните средства не можете да получите повече от 512 фпс, то на вас ще ви помогнат настройките на mm_insane 0 и sys_ticrate 1100.След тези команди фпс-то трябва да стане 1024 без високо натоварване на процесора.
• Ако имате Win сървър, и имате 1000 ФПС и не искате повече, то този плугин ви е безполезен :)
• Ако имате Linux сървър, то можете да увеличите sys_ticrate със стойност по-голяма от 1000 при mm_insane 0- на някой системи можете да получите по-голямо от 1000 фпс без силно натоварване на процесора.
• Ако не искате повече от 1000 (1024) фпс, то поставете mm_insane със стойност 1 и увеличете sys_ticrate до нужната стойност.Само при режим на mm_insane 1 ще има високо натоварване на процесора.

6.Съвети:

Повече от 1500-2000 тикрейт не ви съветвам да поставяте (при mm_insane 1).net_graph ще започне да "скача".

За ClanWar най=оптималното е:

sys_ticrate 1100-1200
mm_insane 1


За игрови сървър не ви съветвам да поставяте mm_insane 1.Ще се получи голямо натоварване на процесора и нищо повече, т.е. за игрови сървър:

sys_ticrate 1100-1200
mm_insane 0

(net_graph ще "играе", но в игра това няма да е значително)

P.S. Тествано е на две ядра.


Download ---> DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове
 
Last edited:
Линка не става, оправи го!!
 
Изтрийте стария си бустер !
Сега лимит като 512 или 1024 фпс няма !
С новия бустер по ваше желание можете да вземете всичко от вашия процесор !

Плугин за метамод, увеличаващ фпс на сървъра.

1.В архива:

• bin/ - съдържа компилирания плугин
• src/ - съдържа .sma файла
• Readme.txt, ReadmeBG.txt

2. Обща информация

Плугина действа по три направления:

• Увеличава точността на таймера на ОС (само под Windows)
• намаля времето за свързване на HLDS процеса
• премахва ограничението за 1000 FPS

Също така има и "Insane mode" (управлява се чрез cvar-а mm_insane 0/1/2), активиращ режим, при който HLDS "загрява" CPU на 100%, извличащ максимално възможното FPS.

Техническа реализация:

"Пачва" процеса HLDS

Поддържани билдове:

Вероятно всички под Linux и Windows

Текущая версия: 1.6

Changelog:

1.6:

• Добавен режим mm_insane 2, при който HLDS най-"лояльно" се отнася към другите приложения, дава им шанс да преработят всеки фрейм.Този режим позволява да се държат няколко сървъра на едно ядро.

1.5:

• Поправен е бъга "Got NaN Origin", причинявал пропадане от високо FPS (Linux)

1.4:

• Поправен бъг със "забиване на процесора на 100% при включен стийм


3. Инсталиране:

- Подразбира се, че като метамод се инсталира в стандартната директория #gamedir#/addons/metamod
- създайте папка mmtimer в #gamedir#/addons/mmtimer
- копирайте в нея съдържанието на папката bin от архива
- в #gamedir#/addons/metamod/plugins.ini добавете реда:

win32 addons/mmtimer/mmtimer.dll (для Windows)
linux addons/mmtimer/mmtimer_i386.so (для Linux)

- пуснете сървъра и проверете състоянието на плугинас командата "meta list", статуса трябва да бъде "RUN":

mmtimer RUN - mmtimer_i386.so v1.6 ini ANY Never

- под Linux съръвр трябва да се пусне с командата -pingboost 3


4. Настройка:

- исканото фпс задайте с cvar-a sys_ticrate
- за включване на "Insane Mode" напишете cvar-a mm_insane 1 или 2 (не забравяйте да увеличите и sys_ticrate)


5. HowTo:
• Ако имате Win сървър и и с обичайните средства не можете да получите повече от 512 фпс, то на вас ще ви помогнат настройките на mm_insane 0 и sys_ticrate 1100.След тези команди фпс-то трябва да стане 1024 без високо натоварване на процесора.
• Ако имате Win сървър, и имате 1000 ФПС и не искате повече, то този плугин ви е безполезен :)
• Ако имате Linux сървър, то можете да увеличите sys_ticrate със стойност по-голяма от 1000 при mm_insane 0- на някой системи можете да получите по-голямо от 1000 фпс без силно натоварване на процесора.
• Ако не искате повече от 1000 (1024) фпс, то поставете mm_insane със стойност 1 и увеличете sys_ticrate до нужната стойност.Само при режим на mm_insane 1 ще има високо натоварване на процесора.

6.Съвети:

Повече от 1500-2000 тикрейт не ви съветвам да поставяте (при mm_insane 1).net_graph ще започне да "скача".

За ClanWar най=оптималното е:

sys_ticrate 1100-1200
mm_insane 1


За игрови сървър не ви съветвам да поставяте mm_insane 1.Ще се получи голямо натоварване на процесора и нищо повече, т.е. за игрови сървър:

sys_ticrate 1100-1200
mm_insane 0

(net_graph ще "играе", но в игра това няма да е значително)

P.S. Тествано е на две ядра.


Download --->
Metamod: DOX.bg - Файл организатор за лесно споделяне и съхранение на файлове
It is not worth it!
 
Бих платил за по-силен нет отколкото да си изпържа процесора :D (говоря за Insane Mode)
 
Бих платил за по-силен нет отколкото да си изпържа процесора :D (говоря за Insane Mode)


Скороста на нета няма нищо общо с Фпс на сървъра. При Уиндолс и 7263871263871263781268376127836127 фпс да пише не можеш да мине повече от 512/520 реални . А това нещо много товари процесора. Ако искате реалните 1000 фпс сложете линукс. Ако някой е на линукс мога да му помогна за ЦС сървърче ...
 
1-во :) можеш да изкараш 1000 FPS под Windows и без MMtimer или така нареченият Krunch Booster

2-ро ReDSkuLL: под Linux ще изкараш 1000 FPS без никви боостери и прочие наеш кога когато си видиш ушите без огледало
3-то за да не правите глупости сядате правите си 1 чист инстал махате излишните работи от него излишните модули внимателно подбирате плугините които слагате на сървъра си колкото по малко толкова по добре. Ползвай те само amxmodx 1.8.1 и MetaMod v1.19p32 в никакъв случай не се подлъгвайте на глупостите че amxmodx 1.8.2 е по лек и не знам си какво може да е така но пък е пълен с пропуски и сървъра ви ще лагва безбожно
 
1-во :) можеш да изкараш 1000 FPS под Windows и без MMtimer или така нареченият Krunch Booster

2-ро ReDSkuLL: под Linux ще изкараш 1000 FPS без никви боостери и прочие наеш кога когато си видиш ушите без огледало
3-то за да не правите глупости сядате правите си 1 чист инстал махате излишните работи от него излишните модули внимателно подбирате плугините които слагате на сървъра си колкото по малко толкова по добре. Ползвай те само amxmodx 1.8.1 и MetaMod v1.19p32 в никакъв случай не се подлъгвайте на глупостите че amxmodx 1.8.2 е по лек и не знам си какво може да е така но пък е пълен с пропуски и сървъра ви ще лагва безбожно

Пробвай с линукс и ще си видиш ушите без огледало.
Самата платформа за линукс не може да надмине реалните FPS!

Лично аз съм пробвал с Linux Debian и Unix FreeBSD и без ниакви боостери и ect..

Даже като напиша sys_ticrate 10000 надминава 1000 FPS и играта в сървъра се забързва.


Извън темата: НЕ ГОВОРЕТЕ КАТО НЕ ЗНАЕТЕ.ОТ МНОГО КОМЕНТАРИ НИЩО НЕ ПЕЧЕЛИТЕ!
 
  • Like
Reactions: Dante
Пробвай с линукс и ще си видиш ушите без огледало.
Самата платформа за линукс не може да надмине реалните FPS!

Лично аз съм пробвал с Linux Debian и Unix FreeBSD и без ниакви боостери и ect..

Даже като напиша sys_ticrate 10000 надминава 1000 FPS и играта в сървъра се забързва.


Извън темата: НЕ ГОВОРЕТЕ КАТО НЕ ЗНАЕТЕ.ОТ МНОГО КОМЕНТАРИ НИЩО НЕ ПЕЧЕЛИТЕ!

Абсолютно вярно! И аз съм пробвал сървър на линукс и си е много по-добре.. А на уин кво се бъгваше не помня.. Май сървъра се забързваше (презареждане, бягане), а FPS си стои все същото.
 
Най-полезния начин при Уиндолс е да си пусните Някакъв плейър като WINDOWS MEDIA PLAYER и FPS ще се дигне. Други глупусти аз Уиндолс не...
 
Debian и Unix FreeBSD :D :D :D :D :D ти и ти сървъри си правил :D аз не знам има ли чоек който малко от малко му отбира каската от CS и да не знае че сървъри на CS Под Linux най добре на Slack но поне виждам че и ти се правиш на разбирач ако искаш и аз мога да ти пусна 10,000 FPS под Linux даже ти ще си избереш дистрибуцията но когато влезнеш в сървъра тва FPS се едно го няма аз не мога да ви разбера гледали сте некви урочета направили сте по 10 сървъра и вече секи си мисли че всичко знае е да ма не е така има неща кои то никой не ги слага на уроци как не видях 1 урок как се ПРЕКОМПИЛИРА HL1 платформа как се махат излишните неща от нея и още много други неща за изброяване...... Седнете направете си 1 чиста Install махайте всичко излишно от нея (АКО ЗНАЕТЕ КАКВО) сложете amxmodx metamod махате излишните неща от amxmodx и пуснете сървър след което пуснете и 1 с нормална инсталл и същите плугини и сами ще разберете къде е разликата от към FPS, Latenci, Chok
 
10 000 PFS ще ми пускаш и вътре хоро ли играят? Всички все едно с спиийд. А и бтв не само ПРЕКОМПИЛАЦИЯ на хл а и на ядрото (Kernel) трябва. НЕ съм правил 10 сървърчета не съм гледал няколко урочета. Не се надувай толкова много от хал абер си нямаш какво е прекомпилация на хл