[Guide] Как да не ви UPLOAD шелове

XTYLING

Active Member
Joined
Apr 20, 2008
Messages
359
Reaction score
159
Реших и аз нещо полезно да ви споделя защото гледам че има бая пострадали от шелове скриптове и тем подобни скриптове за хаквания...

Урока е изключително лесен и прост за правене

За да спрете UPLOAD-ването и всички уплоад скриптове в вашия сайт е нужно да направите следното ->


Отваряте вашия php.ini
Търсите ред с следното: file_uploads = On
Променяте го на: file_uploads = Off

опцията: file_uploads спира UPLOAD-a на вашия сървър!

Рескате апачето или го спирате и пускате наново и от там нататака няма кой да ви качва какавто и да е бил хак през UPLOAD

та това е вие сте :) :cloud:
 
Last edited:
най-после 1 добър гуиде за шеловете ...
 
5/10 :}
...
ще се досетите защо :)
 
5/10 :}
...
ще се досетите защо :)
Защо? То повечето от сайтовете си идват с шелове направо. (happy)
 
  • Like
Reactions: Ivaylo99
иди му обяснявай на сайтописеца ;)
 
да но поне малко от малко да са защитени ;] се пак това има само положителни неща. :)
 
  • Like
Reactions: enduwe
иди му обяснявай на сайтописеца ;)

ти на сяка манджа мерудия... поне се опитвам да помогна за разлика от теб кадето флудиш по темата... явно мойте теми са ти много интресни. има си pm ако ти тряам пиши ми на pm
 
ти да ми трябваш ? :) в момента съм в доста добро настроение :) когато ми се скапе същото ще те потърся да ме разведриш с някоя от великите ти изцепки :)
 
Има и малко по - сложен начин със array("jpg, rar, zip"); :D просто се отметва какво е позволено и какво не ^^
 
то го има в guide на Omaru :)
 
защото пак може да се ъп-не (е верно доста по-сложен начин, но пак може) :)
наистина не е лошо да го прочетете този урок,
все пак днескашните "хакери" не ползват мозъците си и си драскат "хакер" дори на патката си, така че, всеки да види надписа :)
 
защото пак може да се ъп-не (е верно доста по-сложен начин, но пак може) :)
наистина не е лошо да го прочетете този урок,
все пак днескашните "хакери" не ползват мозъците си и си драскат "хакер" дори на патката си, така че, всеки да види надписа :)
(y) Ама ако решът да ви хакнат пак ще успеят то не е само до шеловете.
Все пак добре е че има и такива дето помагат със 100% защитените си Уебове. (chuckle)