[Help] Два сървъра на един компютър

Skyfi

New Member
Joined
Apr 27, 2008
Messages
64
Reaction score
4
Здравейте :bye1:,

Въпроса ми е може ли да работят 2 сървъра на една и съща версия, един и същи клиент, но с два сайта? Имам предвид hard сървър и easy сървър. Също така, възможно ли е да се направят като суб сървъри, в които да се влиза от един и същ клиент.

Благодаря предварително. (sun)
 
Възможно е но трябва да си направиш 2 отделни бази данни и да си модифицираш датасървърите примерно 2 ДС да се свързват към бд MuOnline а другите 2 да се свързват към MuOnlineHard.

Другия вариант е да си инсталираш програмка с която да си направиш виртуална машина и така без проблеми си пускаш 2 сървъра но едва ли ще вървят много добре.
 
AriethMu са така,но тяхния main.exe е променен.
 
нещо като mutoolz.net & xtyling.net :) и 2та сървър-а са на 1 PC
 

Attachments

  • без име.PNG
    без име.PNG
    40.5 KB · Views: 95
портовете и базаите данни
но с уеб сървъра не ми е много ясно, с виртуалните хостове ще трябва да си играеш или по лесния начин host/2рия-сървър/
 
а неси ли се замислял че може да има 2 компа с 1 ИП както е при мен имам 2 компа и 2-та компа са с еднакво ИП ...
 
да но е с 1 комп, това му е въпроса :)
 
Дам, ок мерси на всички. Ще видим дали ше са 2 или 1 сървър :)
 
Възможно е но трябва да си направиш 2 отделни бази данни и да си модифицираш датасървърите примерно 2 ДС да се свързват към бд MuOnline а другите 2 да се свързват към MuOnlineHard.

Другия вариант е да си инсталираш програмка с която да си направиш виртуална машина и така без проблеми си пускаш 2 сървъра но едва ли ще вървят много добре.

За втория начин не съм толкова сагласен защото аз си правих виртоална машина и там ип-то ми не беше реално :)
 
За втория начин не съм толкова сагласен защото аз си правих виртоална машина и там ип-то ми не беше реално :)

Уммно :) .... С виртоална ще стане ама ще е нестабилно ....
 
Уммно :) .... С виртоална ще стане ама ще е нестабилно ....

Да ще стане даже аз сам пробвал и става но само на локална мрежа :)